POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 29 kwie 2009, o 20:11

Poszukuję piosenki. W uszach mi brzmi, ale nie pomaga to w szukaniu nie znając ani tytułu ani wykonawcy :)

Anglojęzyczny hiciorek z początku lat 80-tych wykonywany przez (chyba) topową wtedy piosenkarkę. Utwór ze stylizacjami "japońskimi". "Teledysk" pokazywał wykonawczynię podczas jakiegoś występu tv, przebraną w damskie kimono. Na głowie miała perukę z ogromnymi szpilami :) Tyle pamietam :oops:
Jakoś tak w 82-83 roku katowane to było na okrętkę :)
("japanese girl"? "japanese dream"?)

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 29 kwie 2009, o 21:49


qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 29 kwie 2009, o 22:02

Pzet pisze:
qba83 pisze:1.Jaka to była bajka? Leciała na dobranockę pod koniec lat 80, a potem powtórzyli jakoś w 1991r. była chyba kukiełkowa, a główną bohaterka była dziewczynka z kosmosu, co miała na imię Lunetka. Wydaje mi się, że to była polska produkcja.
Chodzi pewnie o serial "Lunetka, Marcin i ..." (oryg. ""Lunetka, Martin a ..."). Był to serial rysunkowy produkcji czechosłowackiej.
Tak. o to mi chodziło.

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 30 kwie 2009, o 19:32

DOKŁADNIE TO :mrgreen: :!: :!: :!:

:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

Stokrotka
Posty: 8
Rejestracja: 1 maja 2009, o 19:47

Post autor: Stokrotka » 1 maja 2009, o 19:52

Poszukuję bajki 'O chłopcu z fujarką, królewnie i wiedźmie Bosi' ;] w mp3
Będę wdzięczna za pomoc :)
Pozdr.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 2 maja 2009, o 21:34

Mam pytanie baaardzo nostalgiczne, więc raczej do starszych: szukam piosenki, pamiętam ją z połowy lat 70, ale może być wcześniejsza, śpiewał ją mężczyzna, piosenka raczej spokojna, melodyjna. W sieci znalazłam fragment tekstu (może być niedosłowny, bo ktoś cytował z pamięci na jakimś forum - niestety, nie podał tytułu ani wykonawcy) - ja pamiętam tylko pierwszy wers (i melodię, ale to akurat trudno przekazać :wink:) :

"Mój stary wieczorem fajkę ćmi
na progu, bo pewno coś w nim tkwi,
z młodych lat iskierka
siwy dym snuje się w ciemną noc.

Idzie już stary, już wieczór zgasł,
a niebo lśni się, srebrne od gwiazd
spoczął już cybuch, iskra, dym
i mój stary z nim..."

Czy ktoś coś kojarzy?

Mir4ge
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2009, o 10:38

Post autor: Mir4ge » 9 maja 2009, o 10:41

Nie moge sobie przypomniec tytulu bajki w ktorej jakies tam stwory zyjace sie pod ziemia ogromnie baly sie spiewu
poczatek jest taki ze idzie mezczyzna noca droga przez las z lampa przypominajaca lampion spiewajac przy tym by odpedzic wszystkie zle stwory czychajace w ciemnosciach
film animowany ogladalem go jakies 15 lat temu;)
za wszelka pomoc z gory dziekuje =)

szynszyliszys
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2009, o 22:37

Post autor: szynszyliszys » 10 maja 2009, o 22:42

Witam, potrzebuję tytułów dwóch bajek, obie miałam z wypożyczalni na VHS i obie były animowane. Ogladałam je w pierwszej połowie lat 90.

1. było coś jakby o krainie snów czy tez koszmarów, pamiętam że był jakiś chłopiec i przyjaźnił sie z potworkiem (bodajże fioletowym) i był jakiś motyw z kajdankami - chłopiec chyba miał klucze do kajdanek potworka, a potworek w kajdankach stawał się maskotką czy coś takiego.

2. niezbyt to pamiętam, pamiętam motyw z jakąś zahipnotyzowaną postacią płci męskiej (możliwe że zwierzak jakiś), która powtarzała ciągle 'boję się żarcia, boję się żarcia!". pamiętam też, ze w którejś z bajek z tej serii był ajkiś motyw ze zbieraniem jagód czy czegoś takiego i budowaniem dla nich czegoś w rodzaju tamy i potem deptaniem tego.

byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś mi pomógł.

szynszyliszys
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2009, o 22:37

Post autor: szynszyliszys » 10 maja 2009, o 22:43

Mir4ge pisze:Nie moge sobie przypomniec tytulu bajki w ktorej jakies tam stwory zyjace sie pod ziemia ogromnie baly sie spiewu
poczatek jest taki ze idzie mezczyzna noca droga przez las z lampa przypominajaca lampion spiewajac przy tym by odpedzic wszystkie zle stwory czychajace w ciemnosciach
film animowany ogladalem go jakies 15 lat temu;)
za wszelka pomoc z gory dziekuje =)
to chyba księżniczka i chochliki, miałam to na vhs :D

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 11 maja 2009, o 20:30

1. W 1990r, jakoś w czerwcu leciał serial. Podróżniczy, ale kręcony jak fabularny. Produkcji chyba amerykańskiej. Leciał raczej w godzinach rannych. Bohaterami było kilku mężczyzn i jedna kobieta, bodajże Susan miała na imię i różne przygody mieli. najlepiej zapamiętałem kiedy prowadzili badania nad rekinami. Opuszczali się w klatce w głąb oceanu i rekiny próbowały ich zaatakowac przez tą klatkę. Pamiętam że ta kobieta strasznie wrzeszczała wtedy. W kolejnych odcinkach odwiedzili Antarktydę, ale to słabiej zapamiętałem. Najlepiej w pa mięci utkwiły mi rekiny. Czy ktoś poza mną to zapamiętał?
2. "Straszydło" - ten film dla dzieci produkcji czechosłowackiej widnieje w wakacyjnym programie tv z 1989r. Czy ktoś wie coś więcej na jego temat? Czy jest to może film o małej dziewczynce imieniem Tereska, która przyjechała do wujostwa na wieś i zły sąsiad oblał jej włosy czarną farbą?

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 12 maja 2009, o 11:16

Witam poszukuje tytułu teledysku ja oglądałem to około 1985 r. może trochę wcześniej. Teledysk wyglądał tak siedział facet w dość dużej przyciemnianej Sali lub pokoju i grał na organach elektrycznych miał chyba trzy połączone piętrowo klawiatury w czasie trwania utworu pojawiały się migawki ze złomowiska, na których zgniatali samochody następne były krach testy. Jeśli dobrze pamiętam to teledysk był czarno-biały alba w takich spłowiałych kolorach. Poza tym pamiętam, że muzyka była wartka. Może pamięta ktoś tytuł. :?: :grin:
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 13 maja 2009, o 13:46

1. było coś jakby o krainie snów czy tez koszmarów, pamiętam że był jakiś chłopiec i przyjaźnił sie z potworkiem (bodajże fioletowym) i był jakiś motyw z kajdankami - chłopiec chyba miał klucze do kajdanek potworka, a potworek w kajdankach stawał się maskotką czy coś takiego.
Oto i on: My PEt Monster
http://www.youtube.com/watch?v=dXVL0Ca2bPY
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 13 maja 2009, o 20:16

strabek pisze:Witam poszukuje tytułu teledysku ja oglądałem to około 1985 r. może trochę wcześniej. Teledysk wyglądał tak siedział facet w dość dużej przyciemnianej Sali lub pokoju i grał na organach elektrycznych miał chyba trzy połączone piętrowo klawiatury w czasie trwania utworu pojawiały się migawki ze złomowiska, na których zgniatali samochody następne były krach testy. Jeśli dobrze pamiętam to teledysk był czarno-biały alba w takich spłowiałych kolorach. Poza tym pamiętam, że muzyka była wartka. Może pamięta ktoś tytuł. :?: :grin:
Aleś mi zabił klina - na pewno znam ten teledysk, ale nie pamiętam ani muzyki, ani wykonawcy i strasznie mnie to męczy od wczoraj :wink:. A może kojarzysz wygląd tego faceta, bo mi się mieszają różne teledyski, natomiast świetnie pamiętam to złomowisko.

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 14 maja 2009, o 07:52

Juko, my już chyba mówiliśmy na forum o tym teledysku. Mnie też to męczy, bo..wydaje mi się, że to był polski teledysk (jakiś koleś właśnie stworzył taki instrumentalny kawałek) i na pewno jest na you tube i był tu przez nas wklejany.

szynszyliszys
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2009, o 22:37

Post autor: szynszyliszys » 14 maja 2009, o 08:39

lordofdragonss pisze:
1. było coś jakby o krainie snów czy tez koszmarów, pamiętam że był jakiś chłopiec i przyjaźnił sie z potworkiem (bodajże fioletowym) i był jakiś motyw z kajdankami - chłopiec chyba miał klucze do kajdanek potworka, a potworek w kajdankach stawał się maskotką czy coś takiego.
Oto i on: My PEt Monster
http://www.youtube.com/watch?v=dXVL0Ca2bPY
tak to to, dziękuję :D

ODPOWIEDZ