POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
xen
Posty: 2
Rejestracja: 2 cze 2009, o 18:16

Pik Kwik i wieloryb Grubasek

Post autor: xen » 2 cze 2009, o 18:22

Witam,poszukuję czegokolwiek nt dobranocki "O PIKU KWIKU I WIELORYBIE GRUBASKU",chcę udowodnić komuś że taka bajka istniała.Pamiętam że to było o dwóch pingwinach i wielorybie,mieli razem różne przygody.
Bajka czeska albo węgierska,proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: Pik Kwik i wieloryb Grubasek

Post autor: vanilia100 » 2 cze 2009, o 20:18

xen pisze:Witam,poszukuję czegokolwiek nt dobranocki "O PIKU KWIKU I WIELORYBIE GRUBASKU",chcę udowodnić komuś że taka bajka istniała.Pamiętam że to było o dwóch pingwinach i wielorybie,mieli razem różne przygody.
Bajka czeska albo węgierska,proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
Ja nie znam tej bajki, ale jest: http://www.csfd.cz/film/221345-velryba- ... k/gallery/
Choć myślałam, że chodziło raczej o "Małego pingwina PIK POKA"

xen
Posty: 2
Rejestracja: 2 cze 2009, o 18:16

Re: Pik Kwik i wieloryb Grubasek

Post autor: xen » 2 cze 2009, o 22:51

vanilia100 pisze: Ja nie znam tej bajki, ale jest: http://www.csfd.cz/film/221345-velryba- ... k/gallery/
-tak dokładnie to tych bohaterów chodziło,teraz mogę udowodnić znajomemu że taka dobranocka istniała.
Wielkie dzięki.

lolko7
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 11:19

Post autor: lolko7 » 19 cze 2009, o 21:57

Witam
Mam pytanie o utwór który leciał podczas Listy Przebojów Programu 3. Był to fragment który był zawsze puszczany jako podkład . To co było charakterystyczne to to że był "gwizdany" Leciał jako podkład billboardu albo może jak "sierotka" losowała kartkę czy relacjonowała dyżur przy telefonie. Nie pamiętam niestety. To był taki spokojny utwór. Ostatnio słyszałem go zremixowanego (utwór instrumentalny) przed seansem w kinie :)
Aha było to jeszcze za Marka Niedźwiedzkiego lata 80/90
Dzięki z góry za odpowiedź

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 20 cze 2009, o 07:17

lolko7 pisze: Aha było to jeszcze za Marka Niedźwiedzkiego lata 80/90
Dzięki z góry za odpowiedź
Moze nie do konca Ci odpowiem , ale Marek nadal ma swoja liste w Radiu Zlote przeboje i przeniosl tam wszystkie swoje przerywniki i dzingle z PR3

Wiewiór(a)
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 19:03

Post autor: Wiewiór(a) » 23 cze 2009, o 14:17

Witam!!
Czy ktoś z was wie może gdzie mogę obejrzeć odcinki bajki pt. "Omer i syn jasnej gwiazdy"??
Była to opowieść o chłopaku (na imię miał Dan), który szukał dzieci gwiazdy. Był tam też puchacz, latający robaczek-Omer, syrena, rozgwiazda, stary mędrzec, który z twarzy trochę przypominał małpę, grupa kolorowych stworków, którzy latali statkiem przypominającym grzyb i "polowali" na Dana, zła kobieta z czarno-pomarańczowymi włosami i ostatni czarny charakter, który jeździł na czarnym koniu (Komecie), którego Dan wyzwolił i w tedy zwierzę stało się białe.
Bajka ta pochodzi z Francji, a oryginalny tytuł to: "Omer et le Fils de l'Etoile".
Tu filmik z francuskim openingiem: http://www.youtube.com/watch?v=fs_JTBWNJGg
W polskiej wersji piosenki początkowej były słowa: "...jesteśmy dziećmi ziemi tej, nie pozwolimy zginąć jej".
Tu jeszcze jeden filmik: http://www.youtube.com/watch?v=iS1F1KvCU30&NR=1
Pozdrawiam i proszę o pomoc!!^^

Wiewiór(a)
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 19:03

Post autor: Wiewiór(a) » 23 cze 2009, o 14:32

O przypomniała mi się jeszcze jedna bajka. Leciała całkiem nie dawno. Uwielbiałam ją. Leciała w soboty, chyba po Ziarnie na TVP1.
Opowiadała o królewnie, która miała dwie siostry. Jej ukochany książę miał dwóch braci. Rzecz jasna siostry królewny kochały się z wzajemnością w braciach księcia. Królewna i jej ukochany walczyli ze złem, które powodowała taka kobieta (nie pamiętam imienia). Razem z nimi podróżowali: czarodziejska mówiąca rzepka, gadająca gęś, żyjący głaz, który zawsze rwał się do walki, ale jak przyszło co do czego to tchórzył i często kłócił się z gąską. Królewna potrafiła wezwać wielkiego i dobrego smoka. Pamiętam urywki trzech odcinków:
w 1: królewna patrzyła się na chmury (był to czas, gdy dość długo nie widziała swojego ukochanego) i widziała chmurkę, która kształtem przypominała ją całującą się z tym księciem;
w 2: walczyli z kimś kto przemieniał się w nietoperza;
w 3: królewna na smoku walczyła z jakimś stworkiem, który zmieniał się w różne rzeczy, między innymi w dinozaura.
Pozdrawiam i proszę o pomoc!!^^

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 26 cze 2009, o 18:25

A to nie była przypadkiem Fantagiro? Leciała dwa lata temu w wakacje, jeśli sie nie mylę...
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

stachu
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2009, o 16:28

Post autor: stachu » 2 lip 2009, o 16:32

witam
szukam piosenki z Festiwalu Filmów Młodego Widza lecialo to mniej wiecej tak
czekamy na filmy na malym i duzym ekaranie ... dzieki pozdrawiam

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 2 lip 2009, o 18:04

Pod koniec lat 80-tych albo na początku 90-tych w czasie ferii w TVP puszczali filmy młodzieżowe. I na wstępie teleferii było coś na kształt teledysku z motywem kolejki dzieciaków do kina, tańczących bodajże charleston'a (taki krok z podwinięciem nogi w tył, charakterystyczny dla tańca modnego w latach 20-30-tych XXw.), z tą piosenką:
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... ight=#2604
Coś tam mogłam pokręcić :mrgreen:

Wygrzebane w internecie, pkt.15
http://www.lejery.art.pl/index.php?sect ... rticle=0.2

baczers
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:41

Post autor: baczers » 10 lip 2009, o 19:54

Witam wszystkich. Szukam tytułu serialu zagranicznego z przedziału czasowego 1990 - 1993 (leciał chyba tylko 1 sezon, ale na bank w tym okresie), emitowanego na TVP 1 lub TVP 2 , w jakiś dzień powszedni, najprawdopodobniej w godz 16- 18 itp. Z treści pamiętam że był tam m.in. stary facet, ok.50 lat, przebierający się w określonych momentach za starą babę :shock: Robił to w jakimś celu ale niestety nie pamiętam po co, miało to chyba związek z jakimiś morderstwami, przestępstwami itp. Wydaje mi się, że serial ten był produkcji USA, albo australia, kanada, Wlk Brytania. Szukałem oczywiście tego już na filmweb i gdzie indziej ale niestety posiadam za mało danych, więc liczę że ktos tu będzie pamiętał i poratuje. wiem ze to forum traktuje głownie o latach 80 i 70 no ale myślę ze nie wybiegam az tak daleko w lata :wink: . Pozdrawiam

bulbul
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2009, o 23:06

Post autor: bulbul » 10 lip 2009, o 23:28

Witam serdecznie, od jakiegoś czasu męczy mnie motyw nadawany w jednym z seriali w latach 80-tych, a mianowicie - był tam dmuchany rower i jak ktoś na nim jechał, to bardzo często miał pecha, że na jego drodze leżała pinezka (gwóźdź ?) i schodziło z niego powietrze.
To wszystko, co pamiętam, aa jeszcze, że prawdopodobnie to leciało jakoś w sobotę podczas lub po porannym programie dla dzieci.
Dziękuję, pozdrawiam.

Hubar
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2009, o 15:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Hubar » 12 lip 2009, o 15:40

Witam Was i prosze o pomoc. Poszukuje bajki tj filmu animowanego, ktory prawdopodobnie lecial kiedys na polsacie przed lub po (z tego co pamietam to przed) Johnnym Questem. O to wszystko co o nim pamietam : główny bohater był młodziencem(mial chyba dlugie czerwone wlosy w kucyka ale nie jestem pewien) , ktory swietnie wladal mieczem, mial on mlodsza siostre, ktora posiadala jakies zwierzatko cos w stylu psa, wraz ze swoim przyjacielem ( dlugie wlosy i broda) byli oni scigani przez jakichs zlych ludzi lub potwory i walczyli z nimi ukrwyajac sie w gorach. Przed kazda walka przyjaciel z broda rzucal jeden z mieczy ( nosil dwa) mlodzienocowi - glownemu bohaterowi ( ta scena byla taka bardzo charakterystyczna) zdawalo mi sie ze tytul brzmial "czlowiek z gor " czy jakos tak ale nie moge nic znalezc o takim tytule wiec pewnie sie myle. bajka leciala z 12-8 lat temu. baaaaardzo prosze o pomoc
You Really Can Do What You Say You Can

ewaaxp
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2009, o 08:53

Post autor: ewaaxp » 14 lip 2009, o 09:03

hej wszystkim, jestem tu nowa i przyznaje nie przeczytałam wszystkich postów więc nie wiem czy już ktoś wspomniał o tej bajce czy nie, doczytałam bodajże do 15 strony.
szukam pewnej bajki ale nie wiem czy dobrze pamiętam jej szczegóły:
chyba późniejsze lata 90, leciała ona na TVP1 albo TVP2 tak mi się zdaje,i to było raczej rano. animowana baja, była ona o jakimś chłopcu, miał długie blond włosy, mieszkał w takiej krainie gdzie mieszkały pewne stwory tylko za chiny nie mogę sobie przypomnieć co to były za stwory ale wydaje mi się ze były one podobne do grzybów i pamiętam, że w czołówce była pokazana jakaś gwiazda i że niby ta gwiazda się nim opiekuje i pamiętam też, że były złe potwory z którymi on walczył, aaa i on latał na jednym z takich grzybów. kurcze jakby ktoś kojarzył to by było super <3

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 17 lip 2009, o 19:55

1) Serial dla dzieci, leciał chyba po Teleranku, ok. 1985-86. Dziewczynka i jej starszy brat zostali sami w domu. Przyszła burza, sztorm i morze porwało ich dom i zaniosło na jakąś wyspę. Cały serial, to było ich życie na tej wyspie i kombinowanie, jak wrócić do domu. W jednym z pokoi zamieszkała pantera, czy jakiś inny dziki kot. I oni (a zwłaszcza chłopiec) się z nim zaprzyjaźnili. Pamiętam też, że byli jacyś przemytnicy, czy inni przestępcy i dzieci się przed nimi ukrywały, a chłopiec za nimi gdzieś popłynął (???) .

Już od dawna szukam, kombinuję, pytam, ale nie udało mi się nigdy ustali tytułu. Nawet nie pamiętam w jakim języku mówili :(

2) Była taka dobranocka o zabawkach. Jedną z bohaterek była lalka Sylwia. To leciało gdzieś na przełomie lat 80 i 90, chyba w soboty. Jaki był tytuł ?

3) Film, który musiał lecieć w jakiś wakacje lub ferie, w latach 80. To było coś o rodzinie z dwoma córkami (jedna była dość mała, a druga nastolatką), ktora pojechała na wspólne wakacje. Ta nastoletnia chyba miała astmę; w każdym razie była na coś chora. Dziewczyny poznały tam grupkę młodzieży/1 chłopaka. Pewnego dnia, chyba pokłóciły się z rodzicami i zwiały. Wsiadły w kolejkę linową i ruszyły. Pamietam, że niedaleko lini kolejki przebiegała szosa i jechał nią wspomniany chłopak. Ta kolejka w pewnym momencie się zatrzymała i nie chciała ruszyć. Dziwczynki wpadły w panikę. Ten chłopak to widział i wdrapał się do nich. Chciał je ściągnąć na dół, ale miał kłopoty z tą starszą, bo ona dostała ataku astmy, czy coś w tym stylu. I w ogóle strasznie się bała, bo mieli wychodzić przez dziurę w podłodze kolejki i skakać (?????).

***

Ma ktoś pojęcie, o czym mówię ? Dzięki za pomoc !

ODPOWIEDZ