POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 17 lip 2009, o 21:46

Kamila pisze:2) Była taka dobranocka o zabawkach. Jedną z bohaterek była lalka Sylwia. To leciało gdzieś na przełomie lat 80 i 90, chyba w soboty. Jaki był tytuł ?
Kojarzy mi się serial "Sekretne życie zabawek":
http://www.youtube.com/watch?v=zupBh-zsWdo

Nabuyoshi
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2009, o 10:52
Lokalizacja: Pl

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Nabuyoshi » 18 lip 2009, o 14:55

CZESC!
Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow forum. Pomocy! Mam w pamieci czeski serial, szukalam czegos na tym forum, ale nie znalazlam, wiec pisze apel, otoz byl to czeski serial w teleferiach (chyba) o takim duzym facecie z magicznym okiem z tylu. Facet byl chyba robotem, moze kosmita, mieszkal w domu drewnianym i cos mial za zadanie, ale nie pamietam. Wiem ze mial to trzecie oko pod wlosami. Calosc klimatu troche straszna, a troche smieszna. Ktos cos kojarzy?
Holding up for tomorrow

aspenboy
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2009, o 13:19

Post autor: aspenboy » 22 lip 2009, o 13:26

Nabuyoshi: pamiętam ten serial, ale nijak nie mogę sobie przypomnieć tytułu... pamiętam, że ten facet był robotem, i po każdym posiłku otwierał sobie szufladkę w brzuchu i wyrzucał jedzenie :D Tytułem filmu było chyba jego imię, ale właśnie mam kompletne zaćmienie...

Ja szukam tytułu starego serialu, leciał chyba w okolicach lat '80 - za dużo niestety nie pamiętam, była tam grupa dzieciaków w jakimś (chyba) nadmorskim miasteczku, i była grupa obcych - w dzień wyglądali jak ludzie, ale potrafili się zamieniać w takie duże, nieco galaretowate potworki. Pamiętam, że obcy jeździli takim starym, czarnym samochodem, i mieli kryjówkę w postaci podziemnych tuneli i pomieszczeń. W jednym z tych pomieszczeń był taki "budyń" na suficie, przez który można było przejść i wypływało się na środku jeziora/morza. Pamiętam też, że obcy z jakiegoś powodu chcieli złapać te dzieciaki albo przejąć to, co one miały (chyba chodziło o jakieś kamienie...). Pamięta to ktoś? edit: znalazłem kilka stron wcześniej - chodziło mi o "Tajemnice wygasłych wulkanów" :)

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: vanilia100 » 22 lip 2009, o 18:49

Nabuyoshi pisze:otoz byl to czeski serial w teleferiach (chyba) o takim duzym facecie z magicznym okiem z tylu. Facet byl chyba robotem, moze kosmita, mieszkal w domu drewnianym i cos mial za zadanie, ale nie pamietam. Wiem ze mial to trzecie oko pod wlosami. Calosc klimatu troche straszna, a troche smieszna. Ktos cos kojarzy?
Chodzi prawdopodobnie o "Spuk von Draussen" już omawiany na tym forum :smile: :
http://starzaki.eu.org/~disney/forum/vi ... 810bb51755
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... zeski#3115

Na youtubie:
http://www.youtube.com/watch?v=0GVNbAy_XhU
http://video.google.com/videoplay?docid ... 7774382138

konwallia
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2009, o 10:19

Post autor: konwallia » 24 lip 2009, o 10:25

Witam serdecznie,

od dawna nurtuje mnie jak nazywał się mój ulubiony serial z dzieciństwa, ale sama nie potrafię sobie przypomnieć.

Serial leciał w soboty podczas 5-10-15, albo tuż po/przed. Był o grupie dzieci/młodzieży, rozsianej po różnych miastach europy. Dzieci łączyły zawsze się z centralą, w której stał ogromny komputer (wymysł wujka jednego dziecka) i wchodziły zawsze w drogę parze czarnych charakterów: faceta i babki ubranej w obcisłe, czerwone skórzane ubrania... Centrala znajdowała się na rancho (?) gdzieś na odludziu i była pilnie strzeżona za pomocą wymyślnych urządzeń (np. kamer w rynnie (?)). Dzieci komunikowały się między sobą za pomocą urządzeń przypominające dzisiejsze komórki/palmtopy.

Serial był chyba międzynarodową produkcją, jeśli dobrze pamiętam, to prócz zagranicznych aktorów występował w nim A. Fidusiewicz?? (mogę się mylić).

Czy ktoś to pamięta?? :???:

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 24 lip 2009, o 17:55


Nabuyoshi
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2009, o 10:52
Lokalizacja: Pl

Post autor: Nabuyoshi » 24 lip 2009, o 20:54

Odnosnie tajemnicy wygaslych wulkanow, to wydaje mi sie ze jest to najbardziej poszukiwany serial na tym forum.

vanila 100, dzieki, oto zagadka rozwiazana to ten serial.
Holding up for tomorrow

kasienka
Posty: 1
Rejestracja: 2 sie 2009, o 21:11

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kasienka » 2 sie 2009, o 21:13

biały_delfin pisze:Tutaj proszę wpisywać pytania, jeśli czegoś szukasz, a nie pamiętasz co to było.
możesz podać rok, przedział czasowy i inne szczegółowe informacje,
(w przypadku filmów czy to jest fabularny czy animowany)
to ułatwia odpowiedź i nie ma nieporozumień :)

tutaj można również komuś pomóc, jeśli ktoś zna odpowiedzi na pytania :D

mykill
Posty: 1
Rejestracja: 9 sie 2009, o 23:55

Post autor: mykill » 10 sie 2009, o 00:08

Czesc, szukam 2 bajek animowanych z dziecinstwa, musialo to byc na przelomie lat 80/90:

1. byla o rodzenstwie ktora chyba umiala czarowac i chodzili do szkoly (tam mieszali jakies mikstury w kotlach) a glownym motywem ktory pamietam byl lot na miotle do czarownicy mieszkajacej na jakiejs wysokiej gorze i im blizej te dzieci byly tej gory tym ksiezyc bardziej zamienial sie w czaszke (chmury na niego nachodzily i tworzyly obraz czaszki)

2. to bedzie hardcore, serial anime, futurystyczny i jedyne co pamietam to wyglad bazy kosmicznej glownych bohaterow: baza byla w ksztalcie pierscienia, szara, duza, w srodku byl jeszcze CHYBA pionowy element i laczniki laczace go z tym pierscieniem.

tyle, bede b b b b wdzieczny za pomoc, pozdr

becik
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2009, o 19:19

Post autor: becik » 13 sie 2009, o 20:38

A ja chciałam się dowiedzieć, czy ktoś z Was pamięta może taką bajkę o dinozaurze. Jego koledzy - ludzie (bo go ukrywali bodajrze) jeździli na deskorolce - ten dinozaur też. Za cholerę nie pamiętam tytułu. Przejrzałam już chyba cały internet i nie znalazłam :P
Coś mi świta w pamięci, że jeden z chłopaków jeżdżących na tych deskorolkach był mulatem :]

DariaP
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2009, o 23:25

Post autor: DariaP » 14 sie 2009, o 01:48

Ta bajka to DENWER. A tu masz wiecej http://www.youtube.com/watch?v=9RutOmUbJZE

becik
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2009, o 19:19

Post autor: becik » 14 sie 2009, o 10:09

Dziękuję Ci Daria! jesteś wielka :)

gurl
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:28

Post autor: gurl » 14 sie 2009, o 23:38

Witam wszystkich :) KIlka lat temu na kasecie oglądałam bajki, o ktorych nie mogę zapomniec.. ale niestety nie pamietam tytulów. To nie polskie bajki:
1) bohaterowie to zwierzeta. glowny bohater to chyba kot.. Zaczyna sie od Bożego Narodzenia.. kiedy kotka rodzi syna.. przypomina mi sie cos takiego, ze przychodzi ciotka i jest zla, ze nie urodzila sie kotka.. pozniej ta matka zostaje zmuszona do malzenstwa z psem czy lwem.. przperaszam, ale to bylo dawno.. i ten jej syn zostal gdzies wyslany.. do pracy.. tam poznaje przyjaciol.. i nie wiem czy nie dziewczyne.. pozniej ucieka na jakas wyspe, gdzie spotyka ta swoja ciotke.. tyle pamietam :)
2) glowny bohater to wiewiorka, fretka, czy takie cos podobnego :mrgreen: .. wiem, ze bylo cos takiego, ze byly dwie kobry i one chialy kogos zabic.. chyba ludzi.. a i wiem, ze zjadly jajka ptaszkom :razz: .. no , ale w kazdym razie ten glowny bohater zabija te kobry :mrgreen:
Blagam pomoc :)

gurl
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:28

Post autor: gurl » 15 sie 2009, o 00:52

A i jeszcze jedna :)
To było coś w stylu horroru dla dzieci :mrgreen:
Pamiętam coś takiego:
Prawdopodobnie byli to bracia.. spali.. jeden sie obudzil, bo usylszal dziwne dzwieki.. probowal obudzic reszte, ale nie chcieli.. poszedl do miejsca, skad slyszal te dzwieki.. tam zobaczyl wiedzme, ktora podawala sie za ich matke (tak mi sie wydaje, ze o to chodzilo).. noi zaczal uciekac.. pozniej bylo cos takiego, ze ona zmienila tych braci w zwierzeta., i szukala tego jednego,ktory uciekl. pamietam taka straszna melodie, jak ona taka wielka leciala nad lasami i lakami i szukala tego jednego z braci.. a on sie chowal gdzies tam w krzakach :mrgreen:
bylo cos takiego, ze ta wiedzma trzymala jakas dziewczyne przykutą lancuchami na balkonie chyba ..balkon ten odzielalo jakies zaczarowane przejscie.. pamietam jak ta czarownica wyciagala lapska do niej.. brala ja i wbijala sie do szyji i pila krew.. ojjj pamietam ta straszna scene ,, noi ta melodie.. :shock:
i pomyslec, ze to bylo dla dzieci..
bardzo mnie ciekawi, czy ktos tez to ogladal...

hustler
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2009, o 11:48

Post autor: hustler » 22 sie 2009, o 11:53

I ja mam wielka prosbe.Około 10 lat temu oglądałem taka bajke o samochodzie.Głowe sobie daje uciac nazywała sie Mach 5,albo mach 7.Ta bryka miała mnóstwo sprzetu bojowego,była biała podajze z jakimis wzorkami.Pamietam taka scene jak on walczył tym samochodem z jakims potworami w jakies arenie.....Jak ktos pamieta,ma moze ta bajke błagam niech pisze.Ale!! To nie jest ten mach 5:
http://speed5.homestead.com/files/speed ... _intro.gif

Ten mach o którym mówie,miał budowe jakby Dodga Vipera.Blagam,pomóżcie

ODPOWIEDZ