Animowany Powrót do przyszłości na TVP1!

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Animowany Powrót do przyszłości na TVP1!

Post autor: lordofdragonss » 1 wrz 2009, o 09:25

Nie wiem jak wy ale ja uwielbiałem tą serię, można ją oglądać codziennie o 10:05!
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 1 wrz 2009, o 18:42

Małe sprostowanie: serial nie jest emitowany codziennie, a co tydzień we wtorki.

Dobrze sobie przypomnieć po kilkunastu latach ten świetny serial. Szkoda tylko, że kiedy go nadają, większość potencjalnych widzów siedzi w szkolnych ławach.

Bajkofil
Posty: 15
Rejestracja: 24 wrz 2006, o 13:31

Post autor: Bajkofil » 2 wrz 2009, o 10:27

Zaskakujące , wiele osób twierdziło że w archiwum TVP wybuchł pożar który strawił co ważniejsze dokonania dubbingowe vide Kacze opowieści . Jednakże gdy dowiaduję się że emitowany w drugiej połowie lat 90 animowany "Powrót do przyszłości" nie uległ uszkodzeniu zaczynam zastanawiać się czy aby ten cały pożar w ogóle miał miejsce.
Niemniej fakt że stary dubbing ocalał jest znakomitą informacją, ponieważ dodaje uroku całemu serialowi. Oczywiście teraz wiele osób czeka na niedzielny poranek , wtedy to bowiem dowiemy się czy Kacze opowieści zostaną wyemitowane z co tu kryć legendarnym dziś już starym polskim tłumaczeniem.

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 2 wrz 2009, o 14:00

Generalnie są dwie wersje: 1. pożar był, 2. żadnego pożaru nie było.
Często w dyskusjach na temat dawnych archiwaliów przewija się sprawa teledysku Anny Jantar "Nic nie moze wiecznie trwać". Jego fragment pokazano w programie "Wideoteka dorosłego człowieka". Na koniec Maria Szabłowska wyraźnie mówi, że w archiwum TVP zachował się tylko zaprezentowany fragment (ok. 1:30).
LINK: http://www.youtube.com/watch?v=5x8PNT1srwg

Zatem niewykluczone, że coś jest na rzeczy. Oczywiście nie oznacza to, że powodem realizacji nowego dubbingu "Kaczych opowieści" było zniszczenie nośników ze starym dubbingiem. Wytwórnia Disneya jest jednak dość skrupulatna jeśli chodzi o lokalne wersje ich produkcji. W innych krajach "Kacze opowieści" też zostały ponownie zdubbingowane (na pewno w Czechach i w Szwecji). Niedawno TVP powtarzała również "Nowe przygody Kubusia Puchatka" - ze starym dubbingiem, ale jednak z nową wersją piosenki.

Polsat zapewne wyemituje KO w takiej wersji, jaką dostanie od polskiego dystrybutora.

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 3 wrz 2009, o 18:32

To w tą Niedziele mają być kacze opowieści? Według TeleTygodnia W niedzielę jest ten dziki nowy Kubuś 3D, ale za to w sobotę pisze tylko: Wieczorynka
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 3 wrz 2009, o 18:49

lordofdragonss pisze:To w tą Niedziele mają być kacze opowieści? Według TeleTygodnia W niedzielę jest ten dziki nowy Kubuś 3D, ale za to w sobotę pisze tylko: Wieczorynka
Szukasz nie w tym programie i nie o tej porze :smile:. "Kacze opowieści" mają być w Polsacie w niedzielę rano, o 9.15 /tak podaje przynajmniej Teleświat.

ODPOWIEDZ