POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Wiewiór(a)
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 19:03

Post autor: Wiewiór(a) » 18 wrz 2009, o 16:16

Obejrzałam w czeskiej (albo jakiejś takiej) TV bajkę. Pamiętam ją, była też chyba książka z obrazkami z bajki...
Więc opowiada o grupie królików mieszkających w lesie. Były też złe króliki (jeden miał czerwone oko, a drugiego brakowało).
Taki jakby król dobrych był szary i miał "grzywę", pamiętam z nim scenę, że małe króliki, jakby harcerze, się gdzieś schowały i on miał je znaleźć i zrobił to od razu i ten dowódca harcerzy posmutniał, a potem uczył się różnych sztuczek od mojego ulubionego bohatera-rudego królika z naderwanym uchem i uszkodzonym okiem :mrgreen: . Jedna królica miała na imię Śnieżynka. Była tam też mewa, na której latała mysz.
Proszę o pomoc... :wink:

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 19 wrz 2009, o 08:49

Eee.... Albo pomieszłaś dwie bajki... Albo nie wiem...
Pierwsza- Z królikami- Wzgórze wodników/ Wodnikowe wzgórze a Mysz i mewa... Kojarzy mi się Bernardem i Bianką Disney'a...
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 19 wrz 2009, o 13:29

biały_delfin pisze:no to delfin ma jeszcze raz pytanie:
z Youngblood skojarzył mi się inny film - napewno leciał po programie "LUZ"
zapamiętałem z niego jedna scenę (jaką facet mógł zapamiętać:)): miłość miedzy chłopakiem i dziewczyną - leżą na pustyni albo plaży, oboje nadzy, widać jej piersi, on ja całuje po brzuchu. film był polski.
Może "Alabama"? Tu jest fotka, tyle że on nie jest nagi, chyba że się potem rozebrał, nie pamiętam szczegółów :wink::
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/16973_3

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 20 wrz 2009, o 18:57

dzięki Juka, to najprawdopodobniej to, scenariusz filmu chyba też to było coś takiego
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

ciekawa
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 22:46

Post autor: ciekawa » 22 wrz 2009, o 22:48

mam pytanie. była kiedyś taka bajka o dwóch przyjaciołach, którzy weszli do szafy i przenieśli się do zamku wampira. Wampir ten huśtał się na żyrandolu i pił wino. kiedy otrzeźwiał stał się zwykłym wieśniakiem.
Ktoś może pamięta tą bajkę? Bardzo mi zależy na odpowiedzi.

kaensainen
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 08:11

Post autor: kaensainen » 23 wrz 2009, o 08:12

Szukam kilku tytułów:

1. Postacie z Hanny Barbery płyną statkiem i nagle wpadają w wielki wir. Lądują we wnętrzu ziemi.

Na pewno nie jest to "Willy Fog : Wyprawa do wnętrza ziemi"

2. Jeden z odcinków Królika Bugsa - zamieszkuje w pewnym mieszkaniu gdzie jest 2 bandytów. Trochę się nad nimi znęca - przyczepia np. wrotki na nogi, a pod podłogą lata z magnesem.

3. Bardzo stara bajka. Prawdopodobnie pochodzi z Misia Uszatka, lub tylko wstawka jest z Uszatka - "Miś uszatek zaprasza na film - zlatują się jego ziomale i w telewizorku leci bajka (rysowana) gdzie jakiś ziomek idzie w prawą stronę do jakiejś jaskini, a potem wraca"

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 23 wrz 2009, o 14:03

kaensainen pisze:Szukam kilku tytułów:

1. Postacie z Hanny Barbery płyną statkiem i nagle wpadają w wielki wir. Lądują we wnętrzu ziemi.

Na pewno nie jest to "Willy Fog : Wyprawa do wnętrza ziemi"

2. Jeden z odcinków Królika Bugsa - zamieszkuje w pewnym mieszkaniu gdzie jest 2 bandytów. Trochę się nad nimi znęca - przyczepia np. wrotki na nogi, a pod podłogą lata z magnesem.

3. Bardzo stara bajka. Prawdopodobnie pochodzi z Misia Uszatka, lub tylko wstawka jest z Uszatka - "Miś uszatek zaprasza na film - zlatują się jego ziomale i w telewizorku leci bajka (rysowana) gdzie jakiś ziomek idzie w prawą stronę do jakiejś jaskini, a potem wraca"
1. Prawdopodobnie któryś odcinek serialu "Yogi, łowca skarbów": http://www.youtube.com/watch?v=q8yWUurH0lU
2. Na 100% film "Bugsy and Mugsy" (nie znam polskiego tytułu): http://www.youtube.com/watch?v=ComYu6OiUp4
3. To prawdopodobnie szwedzki serial "Goliat": http://www.youtube.com/watch?v=OU6TtTCMpqc

Mistral
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2009, o 13:16

Post autor: Mistral » 25 wrz 2009, o 13:18

Ja jako dziecko często oglądałam czeską telewizję (CT1, CT2) zresztą zostało mi to do dziś. Ale w czym rzecz? W latach 1992, 1993 oglądałam serial francuski dla młodzieży "Lycée alpin" (1992) czyli Liceum Alpejskie. I mam takie pytanie czy może ktoś oglądał też taki serial?? Niestety na YT nie ma ani śladu :( :( :(

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 25 wrz 2009, o 21:53

Nie kojarzę, ale przypomniałaś mi inny serial francuski - "Pierwsze pocalunki" (Premiers baisers ). Leciał gdzieś na początku lat 90tych (coś koło 1992-93, chyba na TVP2). Chyba go za bardzo nie oglądałam, bo niewiele kojarzę - pamiętam dziewczynkę w śmiesznych dużych okularach i piosenkę z czołówki.
Znalazłam ją na YouTubie : http://www.youtube.com/watch?v=bfPKb5g6Gcc (Wiwat YouTube! - tam jest wszystko :wink: ), ale ja kojarzę piosenkę, a tam jest tylko melodia, ale może piosenka była podczas napisów końcowych. Poza tym, uczyliśmy się tej piosenki na francuskim, więc może z tym mylę.

Mistral
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2009, o 13:16

Post autor: Mistral » 29 wrz 2009, o 10:41

Idąc za ciosem to oglądałam też w latach 90-tych serial "Helena i jej chłopcy" na YT są filmy z tym serialem :)

Z kolei na YT nie ma wszystkiego, bo tego serialu który chciałabym jakoś odnaleźć nie ma niestety.

Elurin
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2009, o 16:00

Post autor: Elurin » 29 wrz 2009, o 16:04

Witam,
Ja poszukuje bajki ktora ogladalem jakies 10-15 lat temu z kasety VHS.
Wystepowala w niej mysz, albo szczur albo cos bardzo podobnego. Z tego co mi sie przypomina jedna z tych 'myszy' zostala porwana, albo sie gdzies zgubila. Praqwdopodobnie byli jacys rabusie ktorzy chcieli zrobic cos zlego. Pomagal jej chyba jakis ptak albo cos latajacego. I najbardziej pamietam jak ta 'mysz' leciala na tym 'ptaku' nad jakas rzeka i wodospadem. Byla tam tez piekna muzyka, szczegolnie jedną melodie pamietam (chyba podczas tego lotu nad wodospadem).
Bardzo prosze o pomoc ;)

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 29 wrz 2009, o 21:54

Elurin pisze:Witam,
Ja poszukuje bajki ktora ogladalem jakies 10-15 lat temu z kasety VHS.
Wystepowala w niej mysz, albo szczur albo cos bardzo podobnego. Z tego co mi sie przypomina jedna z tych 'myszy' zostala porwana, albo sie gdzies zgubila. Praqwdopodobnie byli jacys rabusie ktorzy chcieli zrobic cos zlego. Pomagal jej chyba jakis ptak albo cos latajacego. I najbardziej pamietam jak ta 'mysz' leciala na tym 'ptaku' nad jakas rzeka i wodospadem. Byla tam tez piekna muzyka, szczegolnie jedną melodie pamietam (chyba podczas tego lotu nad wodospadem).
Bardzo prosze o pomoc ;)
Kojarzy mi się to z filmem "Amerykańska opowieść". TVP1 nadawała go kilka miesięcy temu.
Fragment: http://www.youtube.com/watch?v=Ql1IFJwF0SQ

Elurin
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2009, o 16:00

Post autor: Elurin » 30 wrz 2009, o 10:56

Niestety to nie ta bajka, ale Amerykanska Opowiesc pamietam i tez bardzo mi sie podobala :)

Akcja bajki ktorej szukam toczyla sie raczej wsrod pol, lasow, natury i malych wsi a nie w wielkim miescie.

Pozdrawiam i nadal licze na wasza pomoc :)

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 30 wrz 2009, o 15:13

Elurin pisze:Niestety to nie ta bajka, ale Amerykanska Opowiesc pamietam i tez bardzo mi sie podobala :)

Akcja bajki ktorej szukam toczyla sie raczej wsrod pol, lasow, natury i malych wsi a nie w wielkim miescie.

Pozdrawiam i nadal licze na wasza pomoc :)
W takim razie będzie to pewnie film "Tajemnica IZBY".
Fragmenty: http://www.youtube.com/watch?v=FwNfsLwQBhM

Elurin
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2009, o 16:00

Post autor: Elurin » 1 paź 2009, o 17:54

Tez znam, ale to niestety nie ta.
Bajka byla raczej przyjemna, sielankowa z tego co pamietam. Animacja byla juz dosyc ladna, na poziomie bajek Disneya (krol lew itp).
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ