BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
artsmaster
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:22

Post autor: artsmaster » 17 cze 2009, o 20:24

Ja też już szukam tej bajki (O chłopcu z fujarką...) od półtora roku. Wspomnienia z dzieciństwa wracają. Teraz mój syn ma już cztery lata i chciałbym mu też zafundować bajkę, którą najlepiej pamiętam z dzieciństwa. Proszę jeśli ktoś ma o napisanie na GG: 5574405

Stokrotka
Posty: 8
Rejestracja: 1 maja 2009, o 19:47

Post autor: Stokrotka » 17 cze 2009, o 20:33

Hej! Na dobry początek kup mu książkę. Nie wiem dlaczego jest tyle audio-bajek do ściągnięcia, a tej akurat nie.... :neutral:
Odezwij się jak uda Ci się ją zdobyć!!! Pozdr!!!

artsmaster
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:22

Post autor: artsmaster » 17 cze 2009, o 21:20

Stokrotka pisze:Hej! Na dobry początek kup mu książkę. Nie wiem dlaczego jest tyle audio-bajek do ściągnięcia, a tej akurat nie.... :neutral:
Odezwij się jak uda Ci się ją zdobyć!!! Pozdr!!!
Na pewno dam znać, bo warto się podzielić :) A bajkę można kupić za 17 zł + przesyłka. Już sobie upatrzyłem, ale to nie to samo. Oczywiście czytam synowi różne najki, ale ta miała też świetną muzykę i odgłosy i piękny śpiew królewny, który pamiętam do dzisiaj... No i ta fujarka... Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 18 cze 2009, o 10:35 przez artsmaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Stokrotka
Posty: 8
Rejestracja: 1 maja 2009, o 19:47

Post autor: Stokrotka » 17 cze 2009, o 21:29

Jasne, że książka to nie to samo (w tym przypadku) ale warto mieć :smile:
Ja szczerze mówiąc nie pamiętam tak dobrze głosu królewny, jak wiedźmy Bosi - czy to nie była Barbara Bursztynowicz??? Fujarkę pamiętam :smile: Chyba grał na niej na samym początku. Jakiś czas temu znalazłam na allegro aukcje - zakończoną już niestety :roll: na której ktoś sprzedawał zestaw kaset z bajkami - między innymi NASZĄ :smile: Do dziś pamiętam jak wybierałam ją w sklepie jako dziecko - spodobała mi się bardzo okładka - a później urzekła reszta. Tak się uparłam, że muszę ją znaleźć :wink:

artsmaster
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:22

Post autor: artsmaster » 18 cze 2009, o 10:34

A masz może tę aukcję gdzieś w obserwowanych? Można napisać do tego, który tę aukcję wygrał... A co do odgłosów to pamiętam jeszcze jak rączy koń się pojawiał i skrzypienie drzwi i podłogi...

Stokrotka
Posty: 8
Rejestracja: 1 maja 2009, o 19:47

Post autor: Stokrotka » 30 cze 2009, o 20:46

Niestety nie mam :roll: a jak Twoje poszukiwania ? ? ? ?

artsmaster
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:22

Post autor: artsmaster » 10 sie 2009, o 17:29

Znalazłem nagranie "O chłopcu z fujarką..." w Bibliotece Centralnej Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie (ul. Konwiktorska 7). Jeśli ktoś z Wawy czyta to forum, to wielka prośba o wrzucenie tego nagrania :) Byłbym szalenie wdzięczny!!

satie5
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2009, o 19:06
Lokalizacja: UK

Post autor: satie5 » 30 sie 2009, o 13:17

Dziekuje za bajki grajki! Czy ktos wie, czy mozna zamowienie zlozyc so Anglii?
Pamietam ze moje ulubione to byly
Piotrus Pan
Czerwony Kapturek
Osla Skorka
Dar rzeki Fly

Stokrotka
Posty: 8
Rejestracja: 1 maja 2009, o 19:47

Post autor: Stokrotka » 2 wrz 2009, o 14:51

artsmaster pisze:Znalazłem nagranie "O chłopcu z fujarką..." w Bibliotece Centralnej Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie (ul. Konwiktorska 7). Jeśli ktoś z Wawy czyta to forum, to wielka prośba o wrzucenie tego nagrania :) Byłbym szalenie wdzięczny!!
o rety !!!! :mrgreen: to gratuluję, bo mnie nadal się nie udało.... :neutral: nie mieszkam w Warszawie...... hmmm a jest możliwość zgrania tego w jakikolwiek sposób do mp3 ???
Daj znać proszę!!!!!!
Pozdrawiam!

Zoltar
Posty: 92
Rejestracja: 10 gru 2004, o 21:44

Post autor: Zoltar » 7 wrz 2009, o 01:03

Ciekawe, tyle bajek tu zostalo wymienionych, a ja mialem calkiem inne (niektore z nich tez zostaly wymienione). Wiec tak, do dzis dnia mam komplet (3 kasety) "Wyprawy Tapatikow", naprawde fajnej bajki ze swietna obsada i fajnymi piosenkami. Na kasecie mialem jeszcze "Trampek na drodze", a reszta na plytach: wymienione juz "Dom w ktorym smieszy" i "Tymoteusz Rymcimci", ponadto "Lesny rajd", "Pchla Szachrajka" i chyba jeszcze cos... Ale w sumie malo tego mialem.

kamilas
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 10:32

Post autor: kamilas » 15 wrz 2009, o 12:37

majka pisze:Ja miałam "bajkę o złotym ptaku" (przegrywana)

Piątek z pankracym (nieszczęśliwie usunięty ale dzięki nostalgii :mrgreen: coś nieco wróciło)

Jedna z kaset poznańskiego widowiska "dzieciarnia w.... " ja miałam w oriencie -był to cykl "dziecko potrafi"

Jakaś kaseta pt "między burzą a kałużą"

Jak się dokopię do reszty to dopiszę :lol:

Między burzą i w oriencie mam nadal gdzieś na regale z tyłu

A! Ostatnio dzięki netowi odzyskałam "przeboje fasolek" które "zajechałam na przegrywanych taśmach' chyba za dużo razy ich słuchałam hihi

PS.Na czarnych płytach mam przeboje pana tik-taka, pszczółkę maję, Natalię Kukulską (dodatkowo zgraną na kasetę magnet, bym oszczędziła adapter)....a no i płyta z piosenkami smerfów z tamtych lat

a masz jeszcze tą kasetę między burzą a kałużą? czy ktoś może mi pomóc i napisze mi gdzie moge znaleźć te piosenki? bardzo mi zależy!!

kasiuleczkaaaaa
Posty: 4
Rejestracja: 3 paź 2009, o 09:56

Post autor: kasiuleczkaaaaa » 4 paź 2009, o 15:34

Ja pamiętam jak z bratem oglądałam Bob Budowniczy i Pat i Mat:)

Selenka
Posty: 11
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:22

Poszukuję Bajki, kto wie jaki tytuł?

Post autor: Selenka » 19 paź 2009, o 22:57

Witam!

Poszukuję bajki, kiedyś miałam ją na kasecie. Niestety nie pamiętam tytułu...Jedyne co kojarzę to, że coś do tej bajki napisał/ bądź napisała KOFTA, no i coś mi się majaczy, że rzecz działa się na jakimś blokowisku, były dzieci i coś chyba mówiono o kosmosie....wiem, że byłą czadowa ta bajeczka ale za nic więcej szczegółów sobie nie mogę przypomnieć. Jeśli ktoś z was wie co to może być za bajka czekam na odpowiedź z niecierpliwością. Dodam, że posiadam bajki audio:

Zaczarowana Skrzynka
Mateuszek na zaczarowanej wyspie
Kozucha Kłamczucha
Pies i wilk

Jeśli ktoś chce to piszcie!

artsmaster
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:22

Post autor: artsmaster » 30 paź 2009, o 22:56

Przegranie takiej kasety to koszt rzędu 30-40 PLN, przy założeniu, że komuś ją wypożyczą...

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 17 lis 2009, o 21:53

Trochę bajek ze starych płyt znajdziecie na chomikuj.pl . Tyle, że tam wyszukiwanie jest dostępne jedynie dla zarejestrowanych użytkowników. Ale, jak wpiszecie w Google tytuł i chomikuj.pl, to jest w stanie znaleźć. Sprawdzałam przed chwilą i tytułem bajek jest ciężko, ale wpiszcie np. Fasolki chomikuj.pl. Ludzie, którzy udostępniają starą muzykę dziecięcą, mają też często te bajki (zgrane za jednym zamachem). Szukajcie też audiobajki, bajki-grajki itp, bo pod takimi nazwami funkcjonują.


***************
Jak ktoś ma stare płyty i chce je przegrać, to na Allegro można kupić adaptery z możliwością zgrywania na USB. Podaję przykładowy link : http://www.allegro.pl/item807761580_gra ... lenco.html Kupiłam niedawno taki sam u kogoś innego. Jest to w sumie bardzo delikatne urządzenie, nie tak solidne, jak te kiedyś, ale jak się ostrożnie obchodzić, to pogra kilka lat. Najważniejsze, że zgrywanie jest bardzo proste. Wkładacie np. pendriva w ten czarny pasek, pod kieszonką na CD, puszczacie płytę, wciskacie REC i się nagrywa. Jak w wyszukiwarce Allegro wpisać "gramofon usb", to wyrzuca sporo aukcji. Trzeba tylko poczytać, na jakiej zasadzie te sprzęty działają.

ODPOWIEDZ