POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 28 lis 2009, o 14:29

Przemek_07 pisze:Hello wszystkim!
Poszukuję tytuł serialu australijskiego, który leciał we ferie zimowe 1998r. na TVP2 bodajże. Opowiadał o grupie nastolatków. Akcja działa się chyba w Sydney. Główny bohater miał na imię Wayne, ale mogę się mylić. Był jeszcze jego kolega (ciemnej karnacji) i dziewczyna ale nie pamiętam imienia. Wayne miał rodzinę: matkę, ojca i siostrę. Rodzina ta nie rozumiała jego problemów dorastania. Serial ten był serialem komediowym, bardzo fajnym niestety nie pamiętam tytułu gdyby ktoś coś kojarzył proszę o info.

I tak jeszcze przy okazji, kiedyś dawno (coś koło 1993-94) na TVP 1 w niedziele rano był taki program dla dzieci. To były chyba takie kukiełki animowane. Wiem, że był nietoperz w okularach, nazywał się chyba Gacek i zawsze się na początku rozstrzaskiwał o dach i mówił:
'Ej tego nie było w planie" i były jeszcze takie trzy rybki przyklejone jakby do ściany, które pluły wodą. Niewiele niestety pamiętam gdyż byłem wtedy bardzo mały. Ktoś pamięta tytuł tego programu??? Bardzo mi zależy.Pozdrawiam wszystkich!!!
pamiętam to, niestety nie wiem jaki był tytuł. Chłopak który grał Waynea grał nieco wcześniej w innym filmie dla młodzieży, gdzie ze starszym bratem zaprzyjaźnili się z jakąś dziewczyną. która żyła pod wodą.

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 28 lis 2009, o 20:11

vanilia100 pisze:
Night Shojo pisze:Poszukuję tytułu serialu którego treść była mniej więcej taka:
Ziemia zasyfiła jakąś planetę na której rządził "Wielki Dzidziuś", który śmiertelnie ciężko od tego zachorował i zaczęły się poszukiwania jego następcy na Ziemi. Brały w tym udział jakieś dzieciaki i musiały szukać jeszcze jakichś przedmiotów mających różne niezwykłe właściwości. Jednym z nich była pasta do zębów, która jak się ją używało dawała umiejętność mówienia różnymi językami. Pasty tej używała jakaś babka. Dzieciaki wiedzialy, że rzecz, która pozwala mówić różnymi językami jest w łazience i z spoczątku myślały że to kibel. Nie pamiętam co dalej tam się wyprawiało, ale pamiętam zakończenie filmu: następcą "Wielkiego Dzidziusia" został pies.
Serial nadawany był na jedynce lub dwójce na początku lat 90-tych.
Kojarzę, ale niestety nie pamiętam tytułu. Serial chyba nie był amerykański, raczej australijski bądź angielski. Jedną z głównych postaci była nastolatka, która miała proste, jasne blond włosy do ramion. Jedyne co pamiętam, że na początku w piosence powtarzały się słowa "It's a miracle".
Ha!!! Trochę czasu minęło, ale udało mi się znaleźć oryginalny tytuł tego serialu. To "The Miraculous Mellops". Co najśmieszniejsze odpowiedź była na nostalgii:
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... ight=#2360
Opening na youtubie
Tylko dlaczego gdy się szuka w googlu, to informacje z nostalgii nie wyskakują? :roll:

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 28 lis 2009, o 20:41

Przemek_07 pisze:Hello wszystkim!
Poszukuję tytuł serialu australijskiego, który leciał we ferie zimowe 1998r. na TVP2 bodajże. Opowiadał o grupie nastolatków. Akcja działa się chyba w Sydney. Główny bohater miał na imię Wayne, ale mogę się mylić. Był jeszcze jego kolega (ciemnej karnacji) i dziewczyna ale nie pamiętam imienia. Wayne miał rodzinę: matkę, ojca i siostrę. Rodzina ta nie rozumiała jego problemów dorastania. Serial ten był serialem komediowym, bardzo fajnym niestety nie pamiętam tytułu gdyby ktoś coś kojarzył proszę o info.
Może chodzi o ten serial?
http://www.youtube.com/watch?v=SHbLTUsUdEQ

Przemek_07
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2009, o 19:48

Post autor: Przemek_07 » 29 lis 2009, o 11:46

vanilia100 tak o to chodziło, dzięki wszystkim za pomoc!!!

lolek74
Posty: 3
Rejestracja: 2 gru 2009, o 19:31

Post autor: lolek74 » 2 gru 2009, o 19:40

czesć wszystkim ;)

otóż szukam bajki która mogła być emitowana na którymś z nastepujacych kanałow nasza tv, tv4 lub polsat. podejrzewam że była to druga połowa lat 90. opowiadała o jakiejś dziewczynce która przeniosła sie do jakiegoś innego miasta? lub coś podobnego miala chyba rude włosy chociaż już teraz nie pamiętam ;p mam wrażenie że była puszczana przed bajka kapitan jastrząb lub jakaś inna o piłce nożnej.

i poszukuje jeszcze tytułu takiej bajki ale dla starszych widzow która była emitowana na tv4 w początkach działalności tej stacji. chyba o 20. zaznaczam, ze nie jest to family guy ani futurama. opowiadała o jakimś chłopcu i ojcu któryś z nich miał na imie bodajże Bob.
bede wdzieczny za pomoc. pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 3 gru 2009, o 17:08

lolek74 pisze:czesć wszystkim ;)
otóż szukam bajki która mogła być emitowana na którymś z nastepujacych kanałow nasza tv, tv4 lub polsat. podejrzewam że była to druga połowa lat 90. opowiadała o jakiejś dziewczynce która przeniosła sie do jakiegoś innego miasta? lub coś podobnego miala chyba rude włosy chociaż już teraz nie pamiętam ;p mam wrażenie że była puszczana przed bajka kapitan jastrząb lub jakaś inna o piłce nożnej.
Z tego okresu pamiętam trzy rude bohaterki - z bajki Rodzina Trappów, Pojedynek aniołów i Bia

lolek74
Posty: 3
Rejestracja: 2 gru 2009, o 19:31

Post autor: lolek74 » 3 gru 2009, o 17:59

niestety chyba nie to ;) ma ktoś jakieś inne skojarzenia> już odrzucmy to, że była ruda bo tego pewien nie jestem :)

miji
Posty: 3
Rejestracja: 5 gru 2009, o 01:08

Serial-statek kosmiczny!

Post autor: miji » 5 gru 2009, o 01:48

Już dwa razy forumowicze pytali o ten serial...nikt nie pamięta tytułu?????

W soboty w paśmie Walt Disney przedstawia był emitowany w latach 90-tych
Akcja dzieje się w kosmosie-głównie na super statku kosmicznym.

Grupa młodych ludzi, kapitan, lekarz (taka blondynka)- przypominają mi się imiona-Benjamin(taki piegowaty, rudy, najmłodszy), Alice(dziewczyna Bena). Na końcu sonda pokazała właśnie tę zakochaną parę:)

...kojarzył mi się zawsze tytuł "z Ziemi do gwiazd"....ale chyba się mylę...

Może ktoś sobie coś przypomni??????

miji
Posty: 3
Rejestracja: 5 gru 2009, o 01:08

Post autor: miji » 5 gru 2009, o 02:03

i jeszcze prośba -czy ktoś pamięta taką bajeczkę-książeczkę-tekturową, harmonijkową, o choince, były tam ozdoby-samolocik, kogucik czy kaczuszka, i jakieś dzieci- taka rymowanka, kolorowe ilustracje.
z lat 80/90?

Mało szczegółów, ale może ktoś pamięta?

jahoo
Posty: 4
Rejestracja: 7 gru 2009, o 15:22

Post autor: jahoo » 7 gru 2009, o 15:50

Hubar pisze:Witam Was i prosze o pomoc. Poszukuje bajki tj filmu animowanego, ktory prawdopodobnie lecial kiedys na polsacie przed lub po (z tego co pamietam to przed) Johnnym Questem. O to wszystko co o nim pamietam : główny bohater był młodziencem(mial chyba dlugie czerwone wlosy w kucyka ale nie jestem pewien) , ktory swietnie wladal mieczem, mial on mlodsza siostre, ktora posiadala jakies zwierzatko cos w stylu psa, wraz ze swoim przyjacielem ( dlugie wlosy i broda) byli oni scigani przez jakichs zlych ludzi lub potwory i walczyli z nimi ukrwyajac sie w gorach. Przed kazda walka przyjaciel z broda rzucal jeden z mieczy ( nosil dwa) mlodzienocowi - glownemu bohaterowi ( ta scena byla taka bardzo charakterystyczna) zdawalo mi sie ze tytul brzmial "czlowiek z gor " czy jakos tak ale nie moge nic znalezc o takim tytule wiec pewnie sie myle. bajka leciala z 12-8 lat temu. baaaaardzo prosze o pomoc
Wydaje mi się że chodzi ci o serial "Highlander: The Animated Series"
http://www.youtube.com/watch?v=DRQHOc2gS-M
http://www.filmweb.pl/f253434/Highlande ... eries,1994

Puszczali go na TVP3 z 10 lat temu może. I chyba faktycznie, tak jak piszesz, to leciało jako "Człowiek z gór".
Ostatnio zmieniony 8 gru 2009, o 01:43 przez jahoo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 7 gru 2009, o 23:15

ma_rek pisze:Witam.
Akcja:
Opowiada o perypetiach kilku młodych ludzi, którzy w obliczu katastrofy klimatycznej na Ziemi w 21 wieku zostają wysłani w kosmos, na planete odległą o 40 lat lotu statkiem kosmicznym. Dowództwo nad statkiem miał Kapitan. Z uwagi na to że podróż trwać miała 40 lat - załoge stanowili w zasadzie wyłącznie młodzi ludzie - około 14-17 roku zycia.
W trakcie lotu na skutek sabotazu ginie Kapitan i załoga musi się zmagać z przeciwnościami - troche ich tam spotkało - jakiś android, degeneraci itp.
początek opisu pasuje do tego serialu
http://wieza.org/fantastyczne-seriale-dziecinstwa-cz2/
Earth Star Voyager
trotula pisze:
ma_rek pisze:Okazuje się że sabotażyści działaja z inspiracji człowieka który opracował plany statku gdzie integralną częścią jest własnie lecący do nowego śwata statek. Młodym udaje sie pokonać złego kapitana. Pomaga im w tym Kapitan (jakiś inny) - człowiek który został uratowany z rąk degeneratów. Konstruuje coś w rodzaju wyrzutni pola magnetycznego (prosze się nie smiać - to scifi!!!)
Serial kończy się scenami z Nowej Ziemi której obrazy zostały nadesłane od sond wysłanych tam znacznie wcześniej.
I tyle - serial nie był animowany - normalnie aktorzy itp.
Jeżeli ktoś chce znać więcej szczegółów to moge podać - pamietam dosyć dobrze.
też tego szukam, pamięta ktoś? przepraszam, że odkopuję starocia, ale nie wiem czy ktoś jeszcze zagląda na poprzednie strony wątku (ja przekopałam cały :))
dalszy opis kojarzy mi się z filmem Ukryty wymiar z Samem Neillem albo z czymś podobnym

miji
Posty: 3
Rejestracja: 5 gru 2009, o 01:08

Wspaniale:)

Post autor: miji » 8 gru 2009, o 20:52

tak, tak, tak... ten serial to Earth Star Voyager! Dziękuję:))))

99Angel
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2009, o 11:49

Post autor: 99Angel » 11 gru 2009, o 12:05

Witam. Jestem nowa, odkryłam to forum wczoraj przez przypadek, bo szukałam pewnej bajki. Nie wiem czy już się tu nie pojawiła, bo przeczytałam tylko 14 pierwszych stron (ludzie, ale się rozpisujecie :mrgreen: ). Nie pamiętam jej zbyt dokładnie, chyba dość dawno ją oglądałam i nie wiem nawet czy była to bajka oglądana w TV, czy wypożyczona na kasecie... Kojarzę tylko, że było to jakby połączenie Królewny Śnieżki i Śpiącej Królewny (chyba). Był tam też jakiś elf czy troll... Nie wiem jak oni go tam nazwali, ale na pewno nie był brzydki i mały :razz: Pamiętam też jakiś las, do którego on nie mógł wchodzić (nie pamiętam dlaczego. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że kiedy do niego wszedł wyrosły mu te elfie uszy. Ale być może to moja wyobraźnie), ale kiedy tej królewnie (albo po prostu dziewczynie, kurczę nie pamiętam) coś się stało on do niego wszedł i niósł ja na rękach. Była tam na pewno jakaś zła postać, ale nie mam pojęcia czy była to czarownica, czy coś podobnego. Pamiętam, że na końcu ona leżała na łące, a kiedy się obudziła, zaczął wiać wiatr i wszędzie było pełno dmuchawców. I wydaje mi się, że był jeszcze jakiś koleś na końcu z nimi (tzn. z dziewczyną i elfem). Wiem, że to mało i pewnie trudno poznać co to, ale mnie męczy od jakiegoś czasu :grin: . Próbowałam szukać, ale w google z takimi inf. jakie posiadam wyskakuje tylko Śpiąca Królewna W. Disneya albo jakieś bajki do czytania dla dzieci. Mam nadzieję, że ktoś pamięta.

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 11 gru 2009, o 13:04

99Angel pisze:Witam. Jestem nowa, odkryłam to forum wczoraj przez przypadek, bo szukałam pewnej bajki. Nie wiem czy już się tu nie pojawiła, bo przeczytałam tylko 14 pierwszych stron (ludzie, ale się rozpisujecie :mrgreen: ). Nie pamiętam jej zbyt dokładnie, chyba dość dawno ją oglądałam i nie wiem nawet czy była to bajka oglądana w TV, czy wypożyczona na kasecie... Kojarzę tylko, że było to jakby połączenie Królewny Śnieżki i Śpiącej Królewny (chyba). Był tam też jakiś elf czy troll... Nie wiem jak oni go tam nazwali, ale na pewno nie był brzydki i mały :razz: Pamiętam też jakiś las, do którego on nie mógł wchodzić (nie pamiętam dlaczego. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że kiedy do niego wszedł wyrosły mu te elfie uszy. Ale być może to moja wyobraźnie), ale kiedy tej królewnie (albo po prostu dziewczynie, kurczę nie pamiętam) coś się stało on do niego wszedł i niósł ja na rękach. Była tam na pewno jakaś zła postać, ale nie mam pojęcia czy była to czarownica, czy coś podobnego. Pamiętam, że na końcu ona leżała na łące, a kiedy się obudziła, zaczął wiać wiatr i wszędzie było pełno dmuchawców. I wydaje mi się, że był jeszcze jakiś koleś na końcu z nimi (tzn. z dziewczyną i elfem). Wiem, że to mało i pewnie trudno poznać co to, ale mnie męczy od jakiegoś czasu :grin: . Próbowałam szukać, ale w google z takimi inf. jakie posiadam wyskakuje tylko Śpiąca Królewna W. Disneya albo jakieś bajki do czytania dla dzieci. Mam nadzieję, że ktoś pamięta.
Jeśli była tam dziewczynka, elf i jeszcze czarownica, to kojarzy mi się to z filmem lub serialem "Calineczka". Początek tego filmu na YouTube (cały film jest dostępny w częściach):
http://www.youtube.com/watch?v=vvg6WbZJyiQ

PS: Wydaje mi się, że ktoś już o to kiedyś pytał

kolbe11
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2009, o 13:24

Post autor: kolbe11 » 11 gru 2009, o 13:29

Witam!
Szukam tytuł bodaj serialu z lat nie wiem ok 90-95(emisja w Polsce) czego nie jestem oczywiście pewien. Serial fabularny, dosyć charakterystyczny motyw. Na ziemię spadły jakieś artefakty które ukryły się pod postacią zwykłych urządzeń (odkurzacz itp.). W serialu była pokazywana m.in. akcja z księżyca. Był motyw z tabletkami które po dodaniu do jedzenia powielało je - przypomina mi się scena z ponczem (po dodaniu tej tabletki) wylanym na głowę jakiegoś kolesia. Emisja chyba TVP1 TVP2

Mogę oczywiście łączyć dwa różne seriale. Chodzi mi generalnie o ten motyw z tymi tabletkami.

Z góry dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ