POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 18 maja 2010, o 18:48

malinowe pole pisze:Witam, poszukuje takiego filmu, ktory byl wyswietlany w Swieta Bozego Narodzenia w latach 80-tych, albo wczesnych 90-tych. Byl produkcji angielskiej, albo amerykanskiej. To byla taka bajka fabularyzowna, jesli sie nie myle - w stylu Muppetow, albo Fragglesow i chodzilo o to, ze w Noc Wigilijna ozyly wszystkie zabawki. Czy ktos kojarzy? Blagam o jakies wskazkowki, bo ja zupelnie nie pamietam tytulu.
Myślę, że raczej chodzi o to:
The Christmas Toy
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... ight=#5069

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 18 maja 2010, o 18:54

Syriusz Falcon pisze:Może ktoś wie coś o serialu "Matt i Jenny na dzikim szlaku" serial ten emitowany był w Teleranku na początku lat 80 . W roli głównej grała mała Megan Follows (ta od Ani z zielonego wzgórza ) a cały serial był o dwujce dzieci poszukującej ojca . Może ktoś trafił na foty z tego filmu bo ja nic nie znalazłem.
A muszą być zdjęcia? Nie może być fragment z youtuba (co prawda po francusku ale jest)?
http://www.youtube.com/watch?v=hZYgCf3SKZo
http://www.youtube.com/watch?v=sFU7ccUGSwQ
Kiepska jakość zdjęć (to chyba printscreeny)
http://cursedhyphen.last-dance.org/shed ... php?cat=94
Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, o 20:36 przez vanilia100, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 18 maja 2010, o 20:13

Dzięki Vanilia . Ja tyle szukalem i nie trafiłem na te stronki . Najbardziej ucieszyłem się z czołówki . Zdiecia też ok . Mile wspomnienia mam z tym serialem.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, o 23:08 przez Syriusz Falcon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 18 maja 2010, o 21:46

Syriusz Falcon pisze:Dzięki Misiek
Prosze bardzo, ale to Vanilia nie ja :mrgreen:

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 18 maja 2010, o 23:08

A no fakt to od postu o muzyce mi zostałeś w glowie Miśku

malinowe pole
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2010, o 14:50
Lokalizacja: Krakow

Post autor: malinowe pole » 20 maja 2010, o 14:23

vanilia100 pisze:
malinowe pole pisze:Witam, poszukuje takiego filmu, ktory byl wyswietlany w Swieta Bozego Narodzenia w latach 80-tych, albo wczesnych 90-tych. Byl produkcji angielskiej, albo amerykanskiej. To byla taka bajka fabularyzowna, jesli sie nie myle - w stylu Muppetow, albo Fragglesow i chodzilo o to, ze w Noc Wigilijna ozyly wszystkie zabawki. Czy ktos kojarzy? Blagam o jakies wskazkowki, bo ja zupelnie nie pamietam tytulu.
Myślę, że raczej chodzi o to:
The Christmas Toy
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... ight=#5069
Taaaaak!!! Dziekuje ci Vanilio !!!! :):):):):)

malinowe pole
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2010, o 14:50
Lokalizacja: Krakow

Post autor: malinowe pole » 20 maja 2010, o 14:34

Witam,

Poszukuje od kilku lat teatru telewizji pt "Malgosia kontra Malgosia" - na podstawie ksiazki. Byl nadawany w latach 80-tych i bodajze w kilku odcinkach? Jesli ktos posiada ten teatr - blagam o kontakt. Najlepiej na dvix, bo na dvd chyba jeszcze nie wyszedl?

Pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 20 maja 2010, o 19:40

Oho, na ten temat to jest tu chyba nawet osobny topic (a jeśli nie to się przewijał gęsto to tu to tam) :) Sam mam straszną ochotę na zobaczenie tego raz jeszcze. Z tego co wiem, to pokazywana była bardzo rzadko :(

Z tego co ja pamiętam to pierwsza emisja była w okolicach stanu wojennego, a odcinki były na pewno trzy.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 20 maja 2010, o 19:52

Misiek :) pisze:Oho, na ten temat to jest tu chyba nawet osobny topic (a jeśli nie to się przewijał gęsto to tu to tam) :) Sam mam straszną ochotę na zobaczenie tego raz jeszcze. Z tego co wiem, to pokazywana była bardzo rzadko :(

Z tego co ja pamiętam to pierwsza emisja była w okolicach stanu wojennego, a odcinki były na pewno trzy.
To by się zgadzało,bo spektakl jest z roku 81.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
MrJedi
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2010, o 18:00
Kontakt:

Post autor: MrJedi » 24 maja 2010, o 18:06

lolko7 pisze:
2-gi film to Dobutsu takarajima z 1971 r tytuł angielski Animal Treasure Island - a po polsku "Zwierzęca Wyspa Skarbów" ? głupio brzmi ;) Również świetny !
Pozdrawiam
Polski tytuł tego filmu to "Dzieci wśród piratów". Leciał w kinach z bardzo dobrym dubbingiem. ;)

Awatar użytkownika
MrJedi
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2010, o 18:00
Kontakt:

Post autor: MrJedi » 24 maja 2010, o 19:25

maimeri pisze:
vutik pisze:
mrnikt pisze:Serial animowany - prawie napewno japoński pozne lata 70-te lub lata 80-te.
To co na 100% pamietam to fragment tekstu "..znow drogą szła .." i to ze melodyjke taka miałem w jednym ze swoich elektronicznych zegarkow z melodyjkami
ZTCP, to też były "Bajki japońskie". Faktycznie opening i ending były inne, niż te na Nostalgii, a piosenkę chyba śpiewała ta sama osoba. Ale z tą melodyjką z zegarka to nie do końca tak... Też miałem zegarek z 7-mioma melodyjkami i rzeczywiście mały fragment jednej z nich podobnie mi się kojarzył, ale to jednak był jakiś amerykański marsz wojskowy (nie pamiętam tytułu).
"Szła nocą bajka przez pola i wsie,
przez zaklęty las
Smutno było jej i źle
Nawet jej przyjaciel księżyc zgasł.
Wtem promyk świeczki na dróżkę padł
I piosenka hop z okienka
Za bajką w ślad

Jutro znów wzejdzie ze snu
Kolorowy świat
Znów będzie dróżką do kresu dnia
Bajeczka szła"

To było intro do "Japońskich bajek".
Na koniec natomiast leciała taka piosenka:

"Noc już, dzień poszedł spać na dno mórz
Snów pełna poduszeczka, tylko oczka zmruż
Niech wiedzie cię bajeczka przez zaklęty gaj
Baju baj, zaklęty gaj
Za siódmą górą/rzeką, baj, baj, baj

Ziewa kot, dosyć ma na dzisiaj kocich psot
Śni mu się beczka z sera i z kiełbasy płot
Niech wiedzie cię bajeczka...itd"

Zastanawiam się, czy ktoś może wie, kto śpiewał te piosenki, i czy jest możliwe jakoś do nich dotrzeć? To było ponad 20 lat temu, ale tak mi się podobały, ze wciąż je pamiętam 8)
Seria była zjawiskowa, to fakt. Do dzisiaj chętnie zerkam na nią z przyjemnością. Nakręcono naprawdę sporo odcinków, pełen przekrój japońskich podań, wierzeń i baśni. Przy produkcji tej serii pracowało wielu twórców anime, których nazwiska dzisiaj sporo znaczą. Ostatnio przywiozłem sobie z Japonii serię książek właśnie do tej serii z oryginalnymi ilustracjami z serialu, w twardych oprawach, itd. Japończycy to potrafią wydawać, trzeba im to przyznać. Gdyby ktoś chciał poszukać w internecie tej serii, to szukajcie pod tytułem: "Manga Nippon Mukashi Banashi", bo tak to się zwie w oryginale.

Awatar użytkownika
MrJedi
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2010, o 18:00
Kontakt:

Post autor: MrJedi » 24 maja 2010, o 20:47

:mrgreen:

1. Kojarzycie może stary rosyjski film (aktorski), gdzieś z lat 60-70, baśń, a właściwie to chyba wiele opowieści w jednym filmie. Główny bohater, staruszek, siedział (chyba na jakimś kominku) w izbie i opowiadał różne historie. Zebrani ludzie najpierw go za coś gonili (dlatego tam wlazł), a potem nie chcieli go wypuścić, bo jego opowieści były bardzo ciekawe. Chyba jedną z nich (choć głowy nie dam - to mógł być inny film), była historia o pewnym wieśniaku, który znalazł się w posiadaniu butów, które pozwalały bardzo szybko biegać (chyba trzeba było przydepnąć "języczki", jeśli mnie pamięć przedszkolaka nie myli). Ktoś to kojarzy może? :mrgreen:

2. Z chęcią bym też odświeżył (chyba) węgierskie dwa seriale: "Tajemnica Abigail" i "Bezimienny zamek". Leciały mniej więcej w tym samym okresie, czyli początek lat 80. Wiem, że ten pierwszy (powstały zresztą na podstawie klasycznej już książki) ma swoją polską wersję z lat 90, ale nie o nią chodzi. :mrgreen:

3. I przy okazji: nie wiecie może, czy gdzieś zachowały się jeszcze spektakle teatralne z "Teatru Młodego Widza", które emitowane były w latach 80 w niedzielne popołudnia? I nie tylko wtedy, bo leciało ich więcej w innych dniach tygodnia, np. pamiętam taki spektakl o magicznym zającu wyciągniętym z kapelusza - "Karampuk". Strasznie było to pokręcone, ale niesamowicie stymulowało dziecięcą wyobraźnię. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 25 maja 2010, o 00:54

MrJedi pisze::mrgreen:



2. Z chęcią bym też odświeżył (chyba) węgierskie dwa seriale: "Tajemnica Abigail" i "Bezimienny zamek". Leciały mniej więcej w tym samym okresie, czyli początek lat 80. Wiem, że ten pierwszy (powstały zresztą na podstawie klasycznej już książki) ma swoją polską wersję z lat 90, ale nie o nią chodzi. :mrgreen:

Abigail jest napewno na chomiku ale w orginalnej wersji węgierskiej .

Awatar użytkownika
MrJedi
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2010, o 18:00
Kontakt:

Post autor: MrJedi » 25 maja 2010, o 13:01

Syriusz Falcon pisze:
MrJedi pisze::mrgreen:



2. Z chęcią bym też odświeżył (chyba) węgierskie dwa seriale: "Tajemnica Abigail" i "Bezimienny zamek". Leciały mniej więcej w tym samym okresie, czyli początek lat 80. Wiem, że ten pierwszy (powstały zresztą na podstawie klasycznej już książki) ma swoją polską wersję z lat 90, ale nie o nią chodzi. :mrgreen:

Abigail jest napewno na chomiku ale w orginalnej wersji węgierskiej .
Dziękuje za info. :) Swoją drogą, tą polską wersję też bym chętnie namierzył, bo była bardzo dobra.

Przy okazji - ktoś pytał w tym topiku o możliwość zdobycia filmu "Dzieci wśród piratów" - odpowiedź na ten problem znajduje się parę postów wyżej. Należy tego filmu szukać pod angielskim tytułem, ponieważ po sieci krąży anglojęzyczne wydanie DVD tego filmu. Bardzo dobra jakość, polecam. Film ten do dzisiaj jest naprawdę dziełem wartym uwagi, zostawiającym daleko w tyle większość współczesnych animowanych produkcji światowych. Nic dziwnego, czuje się w nim magiczną rękę mistrza Miyazakiego.

Chihiro
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2010, o 17:13

Książeczka dla dzieci

Post autor: Chihiro » 26 maja 2010, o 17:22

Witajcie,
trafiłam tu przez przypadek szukając książeczki dla dzieci, której nie pamiętam ani tytułu ani autora. Może ktoś z Was będzie wiedział, co to była za bajka.
Czytałam ją zdaje się w wieku 9-11 lat, więc to były pewnie lata 1988-1990. Książeczka była w miękkiej okładce, formatu nieco większego niż zeszytowy, ale mniejsza niż A4. Kolorowa, okładka była chyba śliska. Rysunki też były kolorowe, na całą stronę. Bajka miała rozdziały, opowiadała o chłopcu, który podróżował chyba latającym dywanem, albo jakimś statkiem, który fruwał (nie pamiętam dokładnie).
Pamiętam fragment jednej z historyjek, gdy wylądował w ogrodzie, a tam w fotelu siedziała piękna pani w długiej spódnicy (pamiętam ilustrację), z włosami do ramion, jej dłonie przykrywała chusta spadająca z ramion. Chłopca czymś nakarmiono czy napojono, zrobił się senny, ale zanim zasnął zauważył, że pani zamiast dłoni ma włochatą, zwierzęcą łapę. Więcej nie pamiętam.
Czy ktoś kojarzy taką książeczkę? Dziękuję z góry za pomoc.

ODPOWIEDZ