POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
anna
Posty: 35
Rejestracja: 29 gru 2009, o 16:40

Post autor: anna » 10 cze 2010, o 19:33

Witaj MiLejdi.
Madejowe łoże i diabeł w teatrze telewizji, to mogą być "Igraszkami z diabłem".

Awatar użytkownika
MrJedi
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2010, o 18:00
Kontakt:

Post autor: MrJedi » 10 cze 2010, o 20:18

Oto co ja kojarzę:

2. Na 100% "Igraszki z diabłem".
3. Może to jednak była "Planeta Małp" w wersji serialowej? Istnieje taki serial i leciał w TVP.
4. Kojarzę motyw, ale za diabła nie kojarzę tytułu. :(

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 10 cze 2010, o 20:42

1. To może być "Dick Turpin", leciał w TV na początku lat 80, co prawda bohater nie nosił maski, ale często zasłaniał twarz chustą.

2. Na pewno "Igraszki z diabłem"

3. Serial "Planeta małp" leciał u nas, to była chyba końcówka lat 70 albo już 80.

4. Płomyczka z zapałki nie pamiętam :cry:

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 10 cze 2010, o 21:17

Ten filmik z zapałkami (pytanie nr 4) i ogniem pamiętam. Wydaje mi się, że był to kilkunastosekundowy filmik przestrzegający dzieci przez zabawą z ogniem. Może nawet przed dobranocką albo jakimiś programami dla dzieci emitowany.

Awatar użytkownika
MiLejdi
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2010, o 19:04
Kontakt:

Post autor: MiLejdi » 10 cze 2010, o 21:35

Dziękuję Wam, moi mili, za podpowiedzi. Już na YouTube przyglądnęłam się "Igraszkom z diabłem" i rzeczywiście macie rację! Aż radość serce wypełnia, gdy się widzi takie świetne aktorstwo, prawda? I nawet znalazłam informację, że można zdobyć to przedstawienie w formie DVD, co mnie bardzo ucieszyło :)

Dziękuję także za "Planetę małp". Znalazłam kilka zdjęć z tego serialu, ale nie mam pewności, czy to on. W mojej pamięci małpy nie były w ubraniach, tylko miały futro. Czy te "nieubrane" też występują w serialu, pamięta ktoś może?
juka pisze:1. To może być "Dick Turpin", leciał w TV na początku lat 80, co prawda bohater nie nosił maski, ale często zasłaniał twarz chustą.
Hmm nie, to nie ten serial. Pamiętam, że był czarno-biały, albo to wina telewizora? Co jednak bardziej istotne - pamiętam, że główny bohater miał widoczne po zasłonięciu jedynie oczy.
"Pamięć jest skarbnicą umysłu" - przysłowie angielskie

Awatar użytkownika
MiLejdi
Posty: 16
Rejestracja: 10 cze 2010, o 19:04
Kontakt:

Post autor: MiLejdi » 10 cze 2010, o 21:37

Natuś-77 pisze:Ten filmik z zapałkami (pytanie nr 4) i ogniem pamiętam. Wydaje mi się, że był to kilkunastosekundowy filmik przestrzegający dzieci przez zabawą z ogniem. Może nawet przed dobranocką albo jakimiś programami dla dzieci emitowany.
A pamiętasz może, czy było takich filmików więcej, czy tylko o ogniu i zapałkach?
"Pamięć jest skarbnicą umysłu" - przysłowie angielskie

1Gregory
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2010, o 15:28

Post autor: 1Gregory » 11 cze 2010, o 15:48

Witam jestem tutaj nowy. I podobnie jak wielu osobom przypomnienie sobie bajki spędza mi sen z powiek.

były sobie bardzo stare stworzonka-druidzi ktorzy latali na liściach z laskami zakończonymi szklana kulą. w ich świecie mieli czyste powietrze, oraz bohaterska para, chłopak i dziewczyna byli chyba królikami?. mieli wrogow troli glupich troche i nieporadnych a ich wódz byl wielkim smokiem który siedział na tronie wewnątrz wulkanu. Niegdy nie pokazali jego twarzy, tylko reke z pazurami. Oczywiscie wsórd trolii było też 3 charakterystycznych typkow grubaśny sierżant i dwoch chudzielców jeden niski a dugi wysoki. pomóżcie bo sie wykończe...

michael.69
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2010, o 15:24

Post autor: michael.69 » 13 cze 2010, o 15:52

Witam:)
w roku 1986 albo 1987 ale raczej '86 / na pewno latem/ w tvp był emitowany film pod tytułem Cel Harry /tytuł taki był na 100%/ jednak na FW nie mogę go znaleźć przez co nie wiem pod jakim tytułem teraz go ewentualnie szukać. Film był z gatunku sensacyjno-przygodowym.

Pamiętam jedną scenę:
dwóch bohaterów jeden z nich bardzo gruby, zostali uwięzieni pod jakąś zabytkową bramą /chyba w zabytkach greckich, lub włoskich/, siedząc "za kratami" jeden z nich /ten chudszy :)/ mówił coś w tym stylu :
- wiem jak możemy się stąd wydostać, musimy się wspiąć po kratach na drugą stronę.
na to gruby:
- to bardzo dobrze, ale jedno mi się nie podoba.
- mianowicie?
- to "MY"

pamiętam jeszcze że film /napisy początkowe/ zaczynał się na jakimś bolidzie. kamera śledziła ścigające się samochody i na tle "rozmazanych" ludzi na trybunach zdaje się były "stop klatki" z napisami początkowymi...

jak ktoś by wiedział jaki był tytuł oryginalny to byłbym bardzo wdzięczny, gdyż jak już pisałem, na Filmwebie tytuł "Cel Harry" nie istnieje.

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 13 cze 2010, o 19:24

W związku z Mundialem pojawił się u mnie dylemat. Pamiętam serial dla młodzieży produkcji angielskiej emitowany najprawdopodobniej pod koniec lat 80 lub na początku 90-tych. Serial traktował o młodych piłkarzach z jakiejś szkółki angielskiej, ubrani w charakterystyczne angielskie mundurki, chodzili na treningi, grali w piłkę itp. itd. Jeden z nich przypominał mi ówczesnego Wayna Ronneya. Pamiętam rozmowę tego chłopaka z trenerem, dylematy tego pierwszego i zniechęcenie do codziennych treningów, próby przekonania trenera, że jak się chce być sławnym to trzeba ćwiczyć codziennie.

Mirakles
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2010, o 09:34

Post autor: Mirakles » 15 cze 2010, o 09:42

Witam! Jestem tu po raz pierwszy,więc jakby moje pytanie już padło kiedyś to przepraszam za robienie smietnika...
Gdzie można znaleźć,jeśli można znaleźć odcinki inne niż 43 i 44 kreskówki Czarodziejski świat Paula?

sonia-29
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2010, o 09:30

Post autor: sonia-29 » 19 cze 2010, o 09:54

Witam.
Gdzie ja byłam do tej pory? Gdybym wiedziała, ze takie fora istnieją - zapewne dawno byłoby po kłopocie. Ktoś przecież musi wiedzieć - jak i gdzie można dotrzeć do piosenki z filmu "Przygody Elektronika". Chodzi mi o wersję w języku polskim. Co prawda tekst znam, melodię również, ale moje wykonanie znacznie odbiega od oryginalnego.
Proszę, zróbcie coś bym znów mogła się nacieszyć. :roll:

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 19 cze 2010, o 11:17

Ups... trudne pytanie, bo ja polskiej piosenki nie pamiętam wcale... Mam podobny problem co TY , tylko w moim przypadku chodzi o piosenkę z "Załogi błękitnej mewy" - też pamiętam fragment polskiego tekstu i na tym koniec. Może ktoś inny będzie coś wiedział.
Witaj na forum!
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 19 cze 2010, o 14:11

sonia-29 pisze:jak i gdzie można dotrzeć do piosenki z filmu "Przygody Elektronika". Chodzi mi o wersję w języku polskim. Co prawda tekst znam, melodię również, ale moje wykonanie znacznie odbiega od oryginalnego.
Pamietam temn film ale może zacytowałabyś kilka słówek z wersji polskiej
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

szukambajki
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2007, o 11:34

Post autor: szukambajki » 19 cze 2010, o 21:46

Może ktoś podać lata emisji Tajemniczych Złotych Miast i Kapitana Tsubasa (wiem, że leci na AXN SCI FI, ale chodzi mi o wcześniejsze lata.

Awatar użytkownika
MrJedi
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2010, o 18:00
Kontakt:

Post autor: MrJedi » 19 cze 2010, o 22:34

szukambajki pisze:Może ktoś podać lata emisji Tajemniczych Złotych Miast i Kapitana Tsubasa (wiem, że leci na AXN SCI FI, ale chodzi mi o wcześniejsze lata.
"Złote miasta" pierwszy raz zostały wyemitowane w Polsce na początku lat 90, a Tsubasa w drugiej połowie. Dokładnych dat nie pamiętam, musiałbym przewertować trochę materiałów. A po co aż taka dokładność?

ODPOWIEDZ