POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 17 lip 2010, o 22:16

Jak z Janem Nowickim w dodatku Film Marty Mesarosz to napewno on dla dzieci nie jest . Ale pewnie warto go obejżeć.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

michael.69
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2010, o 15:24

Post autor: michael.69 » 24 lip 2010, o 13:22

ponawiam prośbę o pomoc :)
Witam:)
w roku 1986 albo 1987 ale raczej '86 / na pewno latem/ w tvp był emitowany film pod tytułem Cel Harry /tytuł taki był na 100%/ jednak na FW nie mogę go znaleźć przez co nie wiem pod jakim tytułem teraz go ewentualnie szukać. Film był z gatunku sensacyjno-przygodowym.

Pamiętam jedną scenę:
dwóch bohaterów jeden z nich bardzo gruby, zostali uwięzieni pod jakąś zabytkową bramą /chyba w zabytkach greckich, lub włoskich/, siedząc "za kratami" jeden z nich /ten chudszy :) / mówił coś w tym stylu :
- wiem jak możemy się stąd wydostać, musimy się wspiąć po kratach na drugą stronę.
na to gruby:
- to bardzo dobrze, ale jedno mi się nie podoba.
- mianowicie?
- to "MY"

pamiętam jeszcze że film /napisy początkowe/ zaczynał się na jakimś bolidzie. kamera śledziła ścigające się samochody i na tle "rozmazanych" ludzi na trybunach zdaje się były "stop klatki" z napisami początkowymi...

jak ktoś by wiedział jaki był tytuł oryginalny to byłbym bardzo wdzięczny, gdyż jak już pisałem, na Filmwebie tytuł "Cel Harry" nie istnieje.
naprawdę bardzo mi zależy :cry:

Awatar użytkownika
MrJedi
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2010, o 18:00
Kontakt:

Post autor: MrJedi » 24 lip 2010, o 13:53

Witam:)
w roku 1986 albo 1987 ale raczej '86 / na pewno latem/ w tvp był emitowany film pod tytułem Cel Harry /tytuł taki był na 100%/ jednak na FW nie mogę go znaleźć przez co nie wiem pod jakim tytułem teraz go ewentualnie szukać. Film był z gatunku sensacyjno-przygodowym.

Pamiętam jedną scenę:
dwóch bohaterów jeden z nich bardzo gruby, zostali uwięzieni pod jakąś zabytkową bramą /chyba w zabytkach greckich, lub włoskich/, siedząc "za kratami" jeden z nich /ten chudszy :) / mówił coś w tym stylu :
- wiem jak możemy się stąd wydostać, musimy się wspiąć po kratach na drugą stronę.
na to gruby:
- to bardzo dobrze, ale jedno mi się nie podoba.
- mianowicie?
- to "MY"

pamiętam jeszcze że film /napisy początkowe/ zaczynał się na jakimś bolidzie. kamera śledziła ścigające się samochody i na tle "rozmazanych" ludzi na trybunach zdaje się były "stop klatki" z napisami początkowymi...

jak ktoś by wiedział jaki był tytuł oryginalny to byłbym bardzo wdzięczny, gdyż jak już pisałem, na Filmwebie tytuł "Cel Harry" nie istnieje.
Hmm, filmu nie kojarzę, ale ta scena do złudzenia przywodzi mi na myśl filmy z parą sławnych swego czasu włoskich komików: Bud(em) Spencer(em) [to ten grubszy] i Terrence(m) Hill(em) [to ten "inteligentniejszy;]. Zrobili wspólnie mnóstwo filmów, wiele z nich miało właśnie charakter sensacyjno-przygodowy. Może warto poszukać w tych okolicach. :)

rootoor
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2010, o 19:30

Baaardzo stara polska kreskówka-dobranocka.

Post autor: rootoor » 25 lip 2010, o 19:45

Dzien dobry wszystkim

pierwszy mój post, zacznę od rozwinięcia tematu.

To co sobie przypominam to:

- prawdopodobnie polska kreskówka dla dzieci,
- edukacyjna, uczyła alfabetu,
- historyjka toczyła się na liniach zeszytu "do polskiego" a głównym negatywnym bohaterem był diabełek ustawicznie przeszkadzający w pisaniu.

szykałe, szukałem i Wy jesteście moją ostatnią nadzieją...

--
pozdrawiam...
.

michael.69
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2010, o 15:24

Post autor: michael.69 » 29 lip 2010, o 21:00

MrJedi pisze:
Witam:)
w roku 1986 albo 1987 ale raczej '86 / na pewno latem/ w tvp był emitowany film pod tytułem Cel Harry /tytuł taki był na 100%/ jednak na FW nie mogę go znaleźć przez co nie wiem pod jakim tytułem teraz go ewentualnie szukać. Film był z gatunku sensacyjno-przygodowym.

Pamiętam jedną scenę:
dwóch bohaterów jeden z nich bardzo gruby, zostali uwięzieni pod jakąś zabytkową bramą /chyba w zabytkach greckich, lub włoskich/, siedząc "za kratami" jeden z nich /ten chudszy :) / mówił coś w tym stylu :
- wiem jak możemy się stąd wydostać, musimy się wspiąć po kratach na drugą stronę.
na to gruby:
- to bardzo dobrze, ale jedno mi się nie podoba.
- mianowicie?
- to "MY"

pamiętam jeszcze że film /napisy początkowe/ zaczynał się na jakimś bolidzie. kamera śledziła ścigające się samochody i na tle "rozmazanych" ludzi na trybunach zdaje się były "stop klatki" z napisami początkowymi...

jak ktoś by wiedział jaki był tytuł oryginalny to byłbym bardzo wdzięczny, gdyż jak już pisałem, na Filmwebie tytuł "Cel Harry" nie istnieje.
Hmm, filmu nie kojarzę, ale ta scena do złudzenia przywodzi mi na myśl filmy z parą sławnych swego czasu włoskich komików: Bud(em) Spencer(em) [to ten grubszy] i Terrence(m) Hill(em) [to ten "inteligentniejszy;]. Zrobili wspólnie mnóstwo filmów, wiele z nich miało właśnie charakter sensacyjno-przygodowy. Może warto poszukać w tych okolicach. :)
och nie :) Terence Hill'a i Bud'a Spencera znam bardzo dobrze od co najmniej 25 lat i zapamiętał bym że to ta "paczka" :)
kurcze że nie mogę sobie przypomnieć czegoś więcej, wiem że film (odczucie/wrażenie) był naprawdę bardzo fajny...
a końcowe napisy zaczynały się jak płatowiec wystartował /zdaje się że z wody/ i był ukazany widok nad morzem/brzegiem... coś jak widok z "lotu ptaka" nad lazurowym wybrzeżem...

Deneb
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2007, o 19:42
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Deneb » 31 lip 2010, o 13:55

jaki tytuł miała bajka animowana o ostatnim dinozaurze- mały dinozaur- taka smutna bardzo bajka- zgineli mu rodzice, i w ogole samotny był bardzo, z przyjaciółmi gdzieś wędrował, stara bajka- max 1990r.
Wiem, że tu już o tym była mowa, ale proszę odświerzcie- czy są do tego jakieś fragmenty filmu?
Własną tylko gwiazdę każdy zgasi w sobie lub ocali

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Post autor: giraldus » 31 lip 2010, o 16:13

MrJedi pisze:Polski tytuł tego filmu to "Dzieci wśród piratów". Leciał w kinach z bardzo dobrym dubbingiem. ;)
Dubbing był fenomenalny. Do dziś, mimo upływu trzydziestu lat, mam w uszach niektóre kwestie. Wielka szkoda, że wiele pozycji z tamtych lat można obecnie znaleźć na DVD, ale niestety, już bez polskiego dubbingu. :evil:
Zresztą, temat to stary jak nasze forum.

To i ja może zapytam:
Serial dla dzieci, nie pomnę kiedy emitowany niestety. Raczej w dobranocce. Raczej rysunkowy, niż lalkowy. Głównym bohaterem był piesek potrafiący latać. jakoś tak machał dość długimi uszami (w kratkę), że unosił się w powietrze. Mało tego, ale tyle pamiętam...
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

Awatar użytkownika
MrJedi
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2010, o 18:00
Kontakt:

Post autor: MrJedi » 31 lip 2010, o 16:45

giraldus pisze: Serial dla dzieci, nie pomnę kiedy emitowany niestety. Raczej w dobranocce. Raczej rysunkowy, niż lalkowy. Głównym bohaterem był piesek potrafiący latać. jakoś tak machał dość długimi uszami (w kratkę), że unosił się w powietrze. Mało tego, ale tyle pamiętam...
Chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie: "Piesek w kratkę"? :)

A co do "Dzieci wśród piratów", w polskich archiwach filmowych znajdują się taśmy celuloidowe z polską wersją tego filmu - jeśli nie uległy zniszczeniu. Zresztą, jak i wielu innych produkcji. Tylko komuś musiałoby się chcieć to wyciągnąć na światło dzienne i wydać. :(

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 31 lip 2010, o 19:55

Ale "Piesek w kratkę" był właśnie lalkowy, nie rysunkowy. :smile:

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 1 sie 2010, o 08:04

Deneb pisze:jaki tytuł miała bajka animowana o ostatnim dinozaurze- mały dinozaur-
Prawdopodobnie "Denver, ostatni dinozaur" http://www.youtube.com/watch?v=w7xBt-W3ZHQ

Deneb
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2007, o 19:42
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Deneb » 1 sie 2010, o 08:15

Własnie Nieee... To był animowany film, taka historia o kilkumałych dinozaurach, był tam mały diplodok, triceratops i pterodaktyl- i oni gdzieś wędrowali, była jakaś katastrofa i im rodziców i w ogóle chyba wszystkich wybiło- chyba że zdązyli odejść w bezpieczne krainy, a maleństwa się zagubiły. Piękna bajka o przyjaźni, smutna- płakałam na niej- to pamiętam- ale nie pamiętam tytułu ani imion zwierząt... Właśnie- a jak szukam to tylko Denver mi wyskakuje:/ pamiętam, że już to było na tym forum, ale znaleźć nie mogę...
Własną tylko gwiazdę każdy zgasi w sobie lub ocali

Logon
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2010, o 23:11
Kontakt:

Post autor: Logon » 1 sie 2010, o 09:48

Deneb pisze:Własnie Nieee... To był animowany film, taka historia o kilkumałych dinozaurach, był tam mały diplodok, triceratops i pterodaktyl- i oni gdzieś wędrowali, była jakaś katastrofa i im rodziców i w ogóle chyba wszystkich wybiło- chyba że zdązyli odejść w bezpieczne krainy, a maleństwa się zagubiły. Piękna bajka o przyjaźni, smutna- płakałam na niej- to pamiętam- ale nie pamiętam tytułu ani imion zwierząt... Właśnie- a jak szukam to tylko Denver mi wyskakuje:/ pamiętam, że już to było na tym forum, ale znaleźć nie mogę...
To 'Land before time'

Polski tytuł Pradawny Ląd

Kamikazi
Posty: 1
Rejestracja: 1 sie 2010, o 10:27
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamikazi » 1 sie 2010, o 10:44

Witajcie!

Z serwisu co jakiś czas korzystam. Wielkie podziękowania dla pomysłodawców i organizatorów. Znalazłam wiele ze swoich wspomnień z dzieciństwa. Tym razem mam też pytanie. Wuzzle, Liska Vuka i Shagmę (jaka wspaniała piosenka!) już odnalazłam. Teraz zostały mi takie makabreski. ;)

1. Ciężko określić mi które to były lata.
Emitowany w Polsce w końcówce '80 albo lata '90.
Serial z aktorami raczej dubbingowany niż polski.
Starszy pan opowiadający różne fantastyczne opowieści. Siedział chyba w fotelu. Był tam też chyba pies.
Pamiętam tylko urywki. Między innymi wątek w jednej z opowieści jak ktoś (jakiś rycerz) zabrał śmierci kopytko. Przez co śmierć nie mogła spełniać swojej funkcji. Pod dom rycerza zaczęli przychodzić starzy ludzie, którzy pragnęli odejść już z tego świata i chcieli aby zwrócić śmierci kopytko.

2. Film animowany. Początek akcji dzieje się pod ziemią gdzie przenieśli się ludzie (po jakiejś katastrofie?). Chyba, żyją tam jako niewolnicy. Komuś udaje się uciec i wychodzi na powierzchnię. Są tam roboty, które używają części z ludzi jako swoje komponenty. Więcej nie pamiętam. ;)


Dziękuję za uwagę. :)
--------------------
Pozdrawiam,
Kasia

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Post autor: giraldus » 1 sie 2010, o 16:43

MrJedi pisze:
giraldus pisze: Serial dla dzieci, nie pomnę kiedy emitowany niestety. Raczej w dobranocce. Raczej rysunkowy, niż lalkowy. Głównym bohaterem był piesek potrafiący latać. jakoś tak machał dość długimi uszami (w kratkę), że unosił się w powietrze. Mało tego, ale tyle pamiętam...
Chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie: "Piesek w kratkę"? :)

A co do "Dzieci wśród piratów", w polskich archiwach filmowych znajdują się taśmy celuloidowe z polską wersją tego filmu - jeśli nie uległy zniszczeniu. Zresztą, jak i wielu innych produkcji. Tylko komuś musiałoby się chcieć to wyciągnąć na światło dzienne i wydać. :(
Nie gadaj Obrazek Oby to była prawda... Ale wątpię. Poza tym to nie chodzi o chęci - czasem film kupowano z licencją nie na sam film, ale na określoną ilością emisji. Po jej wykorzystaniu film może leżeć ad mortum defecatum na półce i nie wolno go wyświetlić
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Post autor: giraldus » 1 sie 2010, o 17:03

juka pisze:Ale "Piesek w kratkę" był właśnie lalkowy, nie rysunkowy. :smile:
Dokładnie, dzięki, Juka.
Poza tym to polski serial, a ten rysunkowy był chyba czeski, albo jeszcze pewniej węgierski.
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

ODPOWIEDZ