POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
dessi
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2010, o 21:11

Re: Astrid Lindgren - Najukochańsza siostra

Post autor: dessi » 23 lis 2010, o 21:55

Aha, polecam youtube i szwedzką wersję Allrakäraste Syster

Ann
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2010, o 16:32

Post autor: Ann » 25 lis 2010, o 16:45

Witam,
poszukuję tytułu bajki, która leciała chyba w TVP1 bądź TVP2 w latach 90.
Bohaterowie mieszkali na "płaskiej", niedużej gwiezdzie, z tego co kojarzę ich domy też były w kształcie gwiazd. Mieli pojazdy (skutery bodajże), którymi mogli latać na inne gwiazdy i planety. Jeden odcinek miałam kiedyś nagrany na video - w tym odcinku bohaterowie polecieli na piknik, tam bodajże grali w piłkę (?) albo czymś rzucali? w każdym razie to coś znalazło się przy/w jaskini. W środku jaskini było lustro, którego dotknął jeden z bohaterów i przeszedł na drugą stronę. Aby go wydostać pozostałe postacie złapały się za ręce i utworzyły łancuch przyjaźni. Tyle pamiętam:) Może zna ktoś tytuł tej bajki?

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 25 lis 2010, o 18:55

Syriusz Falcon pisze:(...)Poszukuję starych numerów czasopisma Płomyczek , najlepiej z lat 1976 -79 . Może ktoś wie lub zna kogoś kto ma takie gazetki i chce sie ich pozbyć . Ja chętnie odkupię . Na Allegro juz nic nie ma .
Dosłownie sprzed kilku dni aukcja! Obrazek

Uploaded with ImageShack.us i Taka która trwa płomyczek oczywiście na allegro :!: No chyba że licytujący to Ty?
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Barbulek
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2010, o 19:24

Post autor: Barbulek » 25 lis 2010, o 19:38

zibi pisze:Czytając forum przypomniał mi się film a raczej serial który leciał chyba w niedzielę po Teleranku, pamiętam że był tam statek kosmiczny albo sonda bo była wielkości mniej więcej samochodu. Kilkoro ludzi znalazło jej części na bagnach czy w rzece jakoś tak. Jak się nie mylę to po złożeniu i podłączeniu do prądu pobierała tyle energii że zatrzymał się czas ;)
Tyle pamiętam, niewiele może ktoś wie więcej.
oraz
ma_rek
Trzeci to żelazna stokrotka - czy ktoś kojarzy taki serial? - tytułowa żelazna stokrotka to niby antena na dachu stodołu i ... sporo by opowiadac ale własnie nie kojarze tytułu tego serialu a to chyba dobry symbol.

Ja również pamiętam ten serial i poszukuje tytułu.
Żelazna stokrotka to wiatraczek na stodole- częśc staku kosmicznego, gdy sie poruszał, wujek albo dziadek chłopca nie mógł uruchomic traktora. Dzieciaki poszukiwały różnych części statku na bagnach i zanosiły do jakby "jaskini" i tam były składane przez kosmite, który sie tam ukrywał ????. Wiem ze zatrzymany został czas w miasteczku i dzieciaki zrobiły jakieś psikusy - jakiegoś gościa usmarowały tortem czy coś takiego.
Chociaż nie jestem fanką seriali s-f to ten bardzo mi się podobał i z chęcią obejrzałabym go jeszcze raz
Serial emitowany był pod koniec lat 80-tych lub na początku 90-tych. Może ktoś pamięta !!!!

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 25 lis 2010, o 22:02

Witam pamięta ktoś amerykański boże bożonarodzeniowy z przed epoki kevina. Opis fabuły: zbliżają się święta do małego miasteczka przyjeżdża facet i chce wybudować super market. Okazuje się, że miasteczko przypomina jego rodzinne. Panuje tam specyficzna świąteczna atmosfera. W miasteczku jest specyficzna firma taksówkowa „Pracowita pszczółka”. Firma posiada jeden strzelający samochód z lat 40-tych.
Niestety tylko tyle pamiętam na pewno.
Może ktoś przypomni sobie tytuł tego filmu.
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 25 lis 2010, o 23:09

Ann pisze:Witam,
poszukuję tytułu bajki, która leciała chyba w TVP1 bądź TVP2 w latach 90.
Bohaterowie mieszkali na "płaskiej", niedużej gwiezdzie, z tego co kojarzę ich domy też były w kształcie gwiazd. Mieli pojazdy (skutery bodajże), którymi mogli latać na inne gwiazdy i planety. Jeden odcinek miałam kiedyś nagrany na video - w tym odcinku bohaterowie polecieli na piknik, tam bodajże grali w piłkę (?) albo czymś rzucali? w każdym razie to coś znalazło się przy/w jaskini. W środku jaskini było lustro, którego dotknął jeden z bohaterów i przeszedł na drugą stronę. Aby go wydostać pozostałe postacie złapały się za ręce i utworzyły łancuch przyjaźni. Tyle pamiętam:) Może zna ktoś tytuł tej bajki?
Pamiętam ten serial, leciał jako Wieczorynka. Mieszkańcami planety w kształcie gwiazdy były postacie symbolizujące znaki zodiaku. Polski tytuł brzmiał chyba "Planeta Zodiaku" lub jakoś podobnie.
Czołówka na YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=pKco-K8qohQ

kraffcioo
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2010, o 23:11

Post autor: kraffcioo » 25 lis 2010, o 23:22

Witam,
poszukuję tytułu dobranocki, emitowanej, jak mi się wydaje pod koniec lat '90, animowanej
to co pamiętam: dziewczynka, która co noc we śnie/przed snem przechodziła przez zaczarowane drzwi/furtkę do krainy w której wraz z mieszkańcami (chyba misie) przeżywała różne przygody, pod koniec musiała wracać i <misie> odprowadzały ją pod te drzwi. Każdy odcinek kończył się chyba taką sceną jak ona już leży w łóżeczku i śpi.

Z góry dzięki :)

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 26 lis 2010, o 18:10

80man pisze:
Syriusz Falcon pisze:(...)Poszukuję starych numerów czasopisma Płomyczek , najlepiej z lat 1976 -79 . Może ktoś wie lub zna kogoś kto ma takie gazetki i chce sie ich pozbyć . Ja chętnie odkupię . Na Allegro juz nic nie ma .
Dosłownie sprzed kilku dni aukcja! [url=http://img15.imageshack.us/img15/6333/1266559119.th.jpg]Obrazek[/URL]

Uploaded with ImageShack.us i Taka która trwa płomyczek oczywiście na allegro :!: No chyba że licytujący to Ty?
Dziekuję za pomoc . Ale mam na celowniku już tą aukcję .
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 26 lis 2010, o 19:07

Pzet pisze:
Ann pisze:Witam,
poszukuję tytułu bajki, która leciała chyba w TVP1 bądź TVP2 w latach 90.
Bohaterowie mieszkali na "płaskiej", niedużej gwiezdzie, z tego co kojarzę ich domy też były w kształcie gwiazd. Mieli pojazdy (skutery bodajże), którymi mogli latać na inne gwiazdy i planety. Jeden odcinek miałam kiedyś nagrany na video - w tym odcinku bohaterowie polecieli na piknik, tam bodajże grali w piłkę (?) albo czymś rzucali? w każdym razie to coś znalazło się przy/w jaskini. W środku jaskini było lustro, którego dotknął jeden z bohaterów i przeszedł na drugą stronę. Aby go wydostać pozostałe postacie złapały się za ręce i utworzyły łancuch przyjaźni. Tyle pamiętam:) Może zna ktoś tytuł tej bajki?
Pamiętam ten serial, leciał jako Wieczorynka. Mieszkańcami planety w kształcie gwiazdy były postacie symbolizujące znaki zodiaku. Polski tytuł brzmiał chyba "Planeta Zodiaku" lub jakoś podobnie.
Czołówka na YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=pKco-K8qohQ
Bajka ta była produkcji holenderskiej wyprodukowana na przełomie 89/90' roku bardzo popularna w Belgi jak i w Wiekiej Brytani.
Bohaterami były kosmiczne stworki na wzór horoskopowych postaci jak pisał Pzet. Obecnie właścicielem praw do emisji jest Telecable Benelux B.V. a oni na swoje stroniej mają odnośniki i ...klik klik
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 27 lis 2010, o 14:44

natalia.b pisze:Siemanko,

jestem rocznik 86 i szukam bajki z dzieciństwa emitowanej jakoś podejrzewam do maks '95 roku. Kreskówka była emitowana w odcinkach albo na dwójce, albo na tvp katowice albo na jakiejs polonii, słabo pamiętam.

w bajce występowały 3 dobre postacie mianowicie jakiś zając, niedźwiedź polarny i jakis hipek które poruszały się po krainie balonem. miały te postacie różne przygody i starcia z hipkami złymi, które natomiast poruszały się sterowcem - tych przypominam sobie jako jakies okrągłe stworki coś w rodzaju marsjanina z looney tunes.

pamiętam że na koniec albo na początku bajki zawsze był taki stały motyw z skaczącym zającem na jakiejś wieżyczce pośród mrocznego i wzburzonego oceanu.

bardzo proszę o pomoc gdyż szukam tej bajki chyba już kilka lat :D

pozdrawiam
Na 99% chodzi o kreskówke produkcji francuskiej noszaca w Polsce tytuł "Wyspa Niedzwiedzi"
Tu link do czołówki: http://www.youtube.com/watch?v=O7BuxnksLJQ
A tutaj dokładny opis na Wikipedi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspa_Nied%C5%BAwiedzi
Ostatnio zmieniony 27 lis 2010, o 15:48 przez Krzychu, łącznie zmieniany 2 razy.

Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 27 lis 2010, o 14:51

kraffcioo pisze:Witam,
poszukuję tytułu dobranocki, emitowanej, jak mi się wydaje pod koniec lat '90, animowanej
to co pamiętam: dziewczynka, która co noc we śnie/przed snem przechodziła przez zaczarowane drzwi/furtkę do krainy w której wraz z mieszkańcami (chyba misie) przeżywała różne przygody, pod koniec musiała wracać i <misie> odprowadzały ją pod te drzwi. Każdy odcinek kończył się chyba taką sceną jak ona już leży w łóżeczku i śpi.

Z góry dzięki :)
Na 90% chodzi tu o kreskówkę Leśna Rodzina (The Sylvanian Families).
Tu link do opisu na Wikipedi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Le%C5%9Bna_Rodzina
Tu natomiast do czołówki: http://www.youtube.com/watch?v=DbPnj4rGdjg
Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, o 13:40 przez Krzychu, łącznie zmieniany 1 raz.

Krzychu
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 27 lis 2010, o 15:02

uleczka pisze:pomocy
szukam już wszędzie ale nigdzie nie mogę się natknąć na coś więcej o bajce/anime która siedzi mi w głowie od dawna, pamiętam ze była to francuska bajka emitowana w latach 97, 98 może wcześniej, najprawdopodobniej na tv4 lub tvn7 ? tego nie jestem pewna, w openingu leciała ładna i melodyjna francuska piosenka, akcja toczyła się w francuskim mieście i gł. bohaterką była dziewczynka ...
ktokolwiek wie coś na temat będę wdzięczna za pomoc
Moze chodzi o Clementine?
http://www.youtube.com/watch?v=PvSRP6zGq80

michcio
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2010, o 12:12
Lokalizacja: Monachium
Kontakt:

Post autor: michcio » 28 lis 2010, o 12:41

Witam!!!
Jestem nowy i poszukuje juz od dluzszego czasu gre w ktora gralem zawziecie w szkole na przerwach w latach 1991-94. Mianowicie gra polegala na strącaniu metalową kulką statków przeciwnika wystrzeliwanych z dziala. Do pomocy slużyło lusterko zamontowane na dziale o precyzyjnego celowania. Kulka wylatywala z dziala i toczac sie pod tafla przezroczystej PLEKSY(imitacja wody) stracala statki przeciwnika. Prosze o jaka kolwiek odpowiec i zdjecie owej gry. Dzieki Michal
Uwielbiam gry planszowe i lamiglowki

Ann
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2010, o 16:32

Post autor: Ann » 28 lis 2010, o 16:32

80man pisze:
Pzet pisze:
Ann pisze:Witam,
poszukuję tytułu bajki, która leciała chyba w TVP1 bądź TVP2 w latach 90.
Bohaterowie mieszkali na "płaskiej", niedużej gwiezdzie, z tego co kojarzę ich domy też były w kształcie gwiazd. Mieli pojazdy (skutery bodajże), którymi mogli latać na inne gwiazdy i planety. Jeden odcinek miałam kiedyś nagrany na video - w tym odcinku bohaterowie polecieli na piknik, tam bodajże grali w piłkę (?) albo czymś rzucali? w każdym razie to coś znalazło się przy/w jaskini. W środku jaskini było lustro, którego dotknął jeden z bohaterów i przeszedł na drugą stronę. Aby go wydostać pozostałe postacie złapały się za ręce i utworzyły łancuch przyjaźni. Tyle pamiętam:) Może zna ktoś tytuł tej bajki?
Pamiętam ten serial, leciał jako Wieczorynka. Mieszkańcami planety w kształcie gwiazdy były postacie symbolizujące znaki zodiaku. Polski tytuł brzmiał chyba "Planeta Zodiaku" lub jakoś podobnie.
Czołówka na YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=pKco-K8qohQ
Bajka ta była produkcji holenderskiej wyprodukowana na przełomie 89/90' roku bardzo popularna w Belgi jak i w Wiekiej Brytani.
Bohaterami były kosmiczne stworki na wzór horoskopowych postaci jak pisał Pzet. Obecnie właścicielem praw do emisji jest Telecable Benelux B.V. a oni na swoje stroniej mają odnośniki i ...klik klik
Dziękuję za odpowiedzi, za linki. Mam jeszcze pytanie - wie ktoś może, czy można gdzieś tę bajkę obejrzeć w internecie? (po polsku/angielsku) Szukałam, ale znalazłam jedynie krótkie fragmenty na youtube.

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 28 lis 2010, o 19:01

Barbulek pisze:Ja również pamiętam ten serial i poszukuje tytułu.
Żelazna stokrotka to wiatraczek na stodole- częśc staku kosmicznego, gdy sie poruszał, wujek albo dziadek chłopca nie mógł uruchomic traktora. Dzieciaki poszukiwały różnych części statku na bagnach i zanosiły do jakby "jaskini" i tam były składane przez kosmite, który sie tam ukrywał ????. Wiem ze zatrzymany został czas w miasteczku i dzieciaki zrobiły jakieś psikusy - jakiegoś gościa usmarowały tortem czy coś takiego.
Chociaż nie jestem fanką seriali s-f to ten bardzo mi się podobał i z chęcią obejrzałabym go jeszcze raz
Serial emitowany był pod koniec lat 80-tych lub na początku 90-tych. Może ktoś pamięta !!!!
Na forum jest wiele postów dotyczących serialu, np.
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... t=syriusza

ODPOWIEDZ