teatr telewizji dla dzieci

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 18 lis 2010, o 18:55

Eryk75 pisze:Scena Młodych emitowana w programie pierwszym TVP w podczas ferii w 1987 r.
Niedziela - 15 lutego - godzina 14.00-15.00
"Bidul".
Chętnie obejrzał bym to przedstawienie! Do dziś mam w pamięci emisje tej sztuki! Kilka miesięcy wcześniej byłem na koloni letniej gdzie była spora grupa dzieciaków z domu dziecka w Tarnowie! Dlatego tak kojarzę ten tytuł! Może ktoś z Was ma w swoich zasobach i chciałby się podzielić? :wink:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

gigi_26
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2010, o 00:45
Lokalizacja: Reykjavik
Kontakt:

ahhh...

Post autor: gigi_26 » 20 lis 2010, o 16:27

A ja bym chciała zobaczyć/zdobyć Małgosia contra Małgosia i Dawno, dawno temu... na podstawie A.A. Milne, jedyna jego książka w której jestem zakochana od dziecka i mam do dziś na półce jako 'biały kruk' ;)

Lil
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2010, o 17:45

Post autor: Lil » 27 lis 2010, o 17:58

Ale fajnie, dzięki Wam znam wreszcie tytuł sztuki, której mgliste fragmenty błądziły po mojej pamięci od lat - "Piąta strona świata". :grin: Rany, jak ja bym chciała zobaczyć to jeszcze raz!

A ktoś pamięta może taki spektakl, w którym było bodajże jakieś rodzeństwo, chłopiec i dziewczynka, którzy "przeszli" do jakiejś innej rzeczywistości czy coś w tym guście i tam ich kot i pies mówili ludzkim głosem. Była też jakaś scena, w której nienarodzone dzieci czekały na narodziny. Kurczę, mało pamiętam, ale atmosfera była niesamowita.

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Post autor: Zyrafa » 27 lis 2010, o 23:23

Lili, na pewno chodzi Ci o film z 1976 r. "Blekitny ptak". To byl pierwszy film, na ktorym bylismy w kinie ze szkoly. Nigdy nie zapomne tej atmosfery i tego filmu! :-) Tez zapamietalam scene, gdzie dzieci spotykaja swego nienarodzonego brata, a na koncu, po powrocie do domu mowia: "Dzien dobry, wodo! Dzien dobry, mleko!".

"Czarownica ofiaruje dzieciom, którzy udali się na poszukiwania Błękitnego ptaka, czarodziejski diament, zdolny otworzyć duszę każdego ciała żywego lub nieżywego - zwierząt, drzew, sprzętów domowych. Własna dusza jest i w kromce chleba i w łyku mleka. W końcu podróży dzieci znajdują Błękitnego ptaka, który może przynieść im szczęście. Lecz oni wiedzą, że po sąsiedzku mieszka dziewczynka, która jest bardzo chora i uratować ją może tylko cud..."

Lil
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2010, o 17:45

Post autor: Lil » 28 lis 2010, o 09:57

O rany, a ja mogłabym przysiąc, że to był Teatr TV. :shock: Pamięć jest jednak bardzo zawodna.

Przeogromne dzięki za przypomnienie tytułu. To musiało być to. Film jest nawet na YT. Nie sądziłam, że jeszcze kiedykolwiek dane mi będzie go zobaczyć.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 28 lis 2010, o 10:38

Lil pisze:O rany, a ja mogłabym przysiąc, że to był Teatr TV. :shock: Pamięć jest jednak bardzo zawodna.

Przeogromne dzięki za przypomnienie tytułu. To musiało być to. Film jest nawet na YT. Nie sądziłam, że jeszcze kiedykolwiek dane mi będzie go zobaczyć.
A linkiem się podzielisz? :wink:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Lil
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2010, o 17:45

Post autor: Lil » 28 lis 2010, o 15:50


Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 1 gru 2010, o 18:25

Dzięki! :smile:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

mich
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2010, o 21:04

Piąta Strona Śwaiata

Post autor: mich » 25 gru 2010, o 21:10

Nie. Piąta Strona Świata to był teatr tv. Też go pamiętam jak przez mgłę i nie wiem z jakich powodów te widowiska nie są powtarzane, nawet nie ma drobnej wzmianki w internecie.
Pamiętam ze wywarł na mnie ogromne wrazenie duzo wieksze niz produkcje disneya mimo minimalnych środków użytych do realizacji. Sztuka była o tym jak jakies dzieci znalazły jakby dziure w scianie na podwórku i weszły w ten inny wymiar :)) Nie pamietałem ze to był 1987 :)
Inna produkcja jaka mi sie przypomina to tez teatr o grupce dzieci która miała leciec na księżyc jakims staym wrakiem samochodu :))

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: Piąta Strona Śwaiata

Post autor: Geo Dutour » 25 gru 2010, o 22:31

mich pisze:Sztuka była o tym jak jakies dzieci znalazły jakby dziure w scianie na podwórku i weszły w ten inny wymiar :)) Nie pamietałem ze to był 1987 :)
Pamiętam to doskonale, ale nie był to rok 1987, tylko jakieś dwa lata wcześniej. No chyba, że mówimy o czymś innym.

dioneja
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2011, o 22:30

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: dioneja » 14 sie 2011, o 22:44

Witam,

oto pierwszy mój post na tym forum, a już o pomoc proszę ;)

od dawna prześladuje mnie wspomnienie przedstawienia telewizyjnego (chyba przedstawienia) o dziewczynce, która miała konia, czarnego i chyba drewnianego..? miał, ten koń, na imię EQUUS i został spalony na końcu sztuki... pamiętacie coś takiego, czy może pamięć mi figle płata?

będę wdzięczna za pomoc :)

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Piąta Strona Śwaiata

Post autor: Helmutt » 6 wrz 2011, o 08:49

mich pisze:Nie. Piąta Strona Świata to był teatr tv.
To był serial. Na pewno. Leciał w jakieś wakacje, główną rolę grał Rafał Zwierz.

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: Piąta Strona Śwaiata

Post autor: 80man » 8 wrz 2011, o 12:35

Helmutt pisze:
mich pisze:Nie. Piąta Strona Świata to był teatr tv.
To był serial. Na pewno. Leciał w jakieś wakacje, główną rolę grał Rafał Zwierz.
Serial serial z roku 1990 tutj :arrow: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/123620 więcej info :!:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: Pzet » 10 wrz 2011, o 16:42

Może nie wszyscy jeszcze o tym wiedzą - TVP wznowiła cykliczną emisję teatru dla dzieci. Emitowany jest w TVP2 w soboty o 8:50 (w paśmie pt. "Pankot i Kotpan przedstawiają").

Dzisiaj (10 IX) wyemitowano:
* "Pchła Szachrajka" wg Jana Brzechwy - reż. Maciej Wojtyszko (1979)
* "Lokomotywa" wg Juliana Tuwima - film animowany Zbigniewa Rybczyńskiego (1976)

A oto repertuar na kolejne soboty:
17 IX
* "Towarzystwo Pana Brzechwy" - reż. Jan Polewka (1995)

24 IX
* "Bambuko" - reż. Agnieszka Glińska (1997)

1 X
* "Gedeon" wg Jean-Louisa Bauera - reż. Zbigniew Mich (1998)

8 X
* "Czupurek" wg Benedykta Hertza - reż. Barbara Borys-Damięcka (1986)

22 X
* "Poplątanie z pomieszaniem" - reż. Maciej Wojtyszko (1994)

mich
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2010, o 21:04

Re: teatr telewizji dla dzieci

Post autor: mich » 17 lis 2011, o 15:32

znalazłem w wiki pod hasłem Andrzej Maleszka ;) że jednak był teatr "Piata strona świata" z 1984,
a "W piątą stronę świata" to jakiś serial inny był ..

1984 : Piąta strona świata / Ballada o końcu świata (teatr tv) - scenariusz i reżyseria,

ODPOWIEDZ