Kabarety PRL

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 29 lis 2010, o 12:46

Genowefe Pigew nadal dosc czesto mozna uslyszec w Radiu Kielce. Wystepuje tez na festynach ludowych w swietokrzyskiem

Zoltar
Posty: 92
Rejestracja: 10 gru 2004, o 21:44

Post autor: Zoltar » 29 lis 2010, o 17:03

Helmutt pisze:Pan Janek Pietrzak na swojej stronie udostępnił do ściągnięcia (legalnie) mnóstwo empetrójek z zapisami swoich występów, składanki z piosenkami... nic tylko ściagać i słuchać.
Żal, że pan Janek ostatnimi czasy coś za bardzo agituje za wiadomą opcją, ale.... pantha rei, słuchajmy archiwaliów i śmiejmy się.

http://janpietrzak.pl/piosenki/czlowiek-z-kabaretu
O, prosze bardzo, tutaj jest wpomniany przeze mnie monolog Dobrowolskiego:
http://janpietrzak.pl/piosenki/pod-egida---lata-1980-90

tylko ze pod tytulem "Trend" - tak naprawde to sie nazywalo "Dygresje". Jezeli to wersja pelna, powinna trwac cos 16 min.

P.S. Niee, to oczywiscie nie ta wersja, tylko krotsza i gorsza, brak w niej najlepszego hasla.

Tu zapodaje link do wersji, ktora wtedy byla zamieszczona na oryginalnej kasecie "Kabaret Pod Egida '84":
http://www.sendspace.com/file/edv3gd

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 2 gru 2010, o 14:28

Wrocławski Kabaret Elita w swoim czasie jeden z lepszych kabaretów w naszym kraju wraz z odejściem pana Janka Kaczmarka ze składu coś cicho o nich! Wiem że od czasu do czasu się pojawiaja w tvp, mieszkańcy Wrocławia pewnie chodzą na ich występy w swoim mieście, ale czy grają coś nowego tego nie wiem? :roll:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 2 gru 2010, o 17:12

Elita chyba jeszcze w 2009 roku miala swoj kacik w sobotnim porannym Zapraszamy do Trojki , teraz juz tez ich tam nie slychac , ostatnio ich skecze staly sie monotonne , wszystko na jedno kopyto....

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 3 gru 2010, o 15:27

Nikt nie wspomniał Kabaretu Potem, który działał na przełomie lat 80/90 nie bardzo kojarzę ich skecze, ale nazwę pamiętam.

Kabaret Koń duet Leszek Malinowski ( w roli Heli Badziewiakowej) Waldemar Sierański (w roli Mariana) Jak dla mnie bomba!
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 4 gru 2010, o 18:32

Bo Kabaret Potem zyskal slawe w latach 90 mimo ze powstal jeszcze za czasow PRL-u. Z dawnego skaldu czesc nadal wystepuje w kabaretach, Dariusz Kamys i Joanna Kolaczkowska w Kabarecie Hrabi a Leszek Jenek w Kabarecie Ciach.
Podobnie Kon Polski zyskal slawe juz po upadku komuny. W latach 90 oprocz Malinowskiego i Sieranskiego wystepowal z nimi jeszcze jeden gosc z wasami , nie pamietam nazwiska....

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 4 gru 2010, o 22:53

Robi pisze:Elita chyba jeszcze w 2009 roku miala swoj kacik w sobotnim porannym Zapraszamy do Trojki , teraz juz tez ich tam nie slychac , ostatnio ich skecze staly sie monotonne , wszystko na jedno kopyto....
Teraz kabaret Elita ma swój kącik w radiowej jedynce w czwartki przed siedemnastą. Nazywa się to "Radio Elita".
A tutaj link do ich strony:
http://www.kabaretelita.pl/aktualnosci.php

vutik
Posty: 50
Rejestracja: 24 mar 2007, o 00:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: vutik » 8 gru 2010, o 01:47

"Elitę" pamiętam jeszcze z radiowego Studia 202. Przypomniał mi się taki skecz:

Teatr Studia 202 przedstawia: sztukę z życia dorastającej młodzieży pod tytułem "Matura".
Akt pierwszy:

- Maturzysta Niedzielski!
- Ubecny!
- No. Powiedzcie no nam, Niedzielski, o co chodzi w drugim etapie reformy gospodarczej.
- W drugim etapie... eee ... w drugim ... etapie...
- No, Niedzielski, wiecie, czy nie wiecie?
- Ja... ja wiedziałem, panie psorze, ale zapomniałem...
- Ty nieszczęsny idioto! Wyście jeden na świecie wiedzieli, o co w tym wszystkim chodzi! (...) Trzeba było zapisać! (wyciszane krzyki)

Mark69
Posty: 14
Rejestracja: 2 gru 2010, o 17:51

Post autor: Mark69 » 8 gru 2010, o 19:31

80man pisze:Nikt nie wspomniał Kabaretu Potem, który działał na przełomie lat 80/90 nie bardzo kojarzę ich skecze, ale nazwę pamiętam.
Bo najlepsze zostawia się na koniec :)

Zupełnie serio - mój najbardziej ukochany kabaret.
Faktycznie miał dwa okresy działalności 1984- 1987 oraz 1989 - 1999. Jedynym członkiem zespołu, który był w kabarecie od początku jego działalności aż do końca jest Dariusz Kamys.

Niestety dopiero rok 1989 zwrócił uwagę Telewizji, kiedy to Dwójka pokazała fragmenty programu "Z Kolbergiem przez świat ".

Potem było już z górki. Program "Bajki dla potłuczonych" ugrruntował ich pozycję na rynku kabaretowym.

Na szczęście polmedia wyciągnęły materiały z archiwum i ukazało się 9 płyt DVD z programami kabaretu Potem.

Niestety nie ma wśród nich "Teatrzyku Zielona Gęś" oraz telewizyjnej realizacji programu "Różne takie story". (Podobno materiał zaginął).

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 9 gru 2010, o 20:45

Mark69 pisze:Niestety dopiero rok 1989 zwrócił uwagę Telewizji, kiedy to Dwójka pokazała fragmenty programu "Z Kolbergiem przez świat ".
I wydaje mi się że właśnie w tym czasie widziałem też "Teatrzyk Zielona Gęś"
Mark69 pisze:Niestety nie ma wśród nich "Teatrzyku Zielona Gęś" oraz telewizyjnej realizacji programu "Różne takie story". (Podobno materiał zaginął).
:( :( :(

Mark69
Posty: 14
Rejestracja: 2 gru 2010, o 17:51

Post autor: Mark69 » 10 gru 2010, o 15:21

Ja na szczęście Teatrzyk mam nagrany na VHS. Różne takie story też (tylko mono i trochę zjechane) :(

Oczywiście majstersztykiem Teatrzyku jest monolog "Idiota" duetu Kamys - Gancarz :)

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 10 gru 2010, o 18:10

Ja mam nagrane gdzies na kasetach fragmenty Studia 202

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 11 gru 2010, o 20:10

Mark69 pisze:Ja na szczęście Teatrzyk mam nagrany na VHS. Różne takie story też (tylko mono i trochę zjechane)

Oczywiście majstersztykiem Teatrzyku jest monolog "Idiota" duetu Kamys - Gancarz
A może masz możliwość przenieść to na format cyfrowy? Całe rzesze fanów kabaretu usypią Ci pomnik ;)

A propos "Potem". Kiedyś mieli "mały" wypadeczek podczas przedstawienia
http://www.youtube.com/watch?v=ilsQK4UAIv0
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mark69
Posty: 14
Rejestracja: 2 gru 2010, o 17:51

Post autor: Mark69 » 14 gru 2010, o 17:33

Ten wypadeczek też mam na VHS.

Zobaczę jak to poleci z VHS na HDD :)

Pamiętaj! Obiecaliście pomnik :D

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 14 gru 2010, o 18:22

Mark69 pisze:Zobaczę jak to poleci z VHS na HDD
Czekam niecierpliwie :)
Mark69 pisze:Pamiętaj! Obiecaliście pomnik
Myślę, ze spróbuję Cię zaskoczyć ;)

ODPOWIEDZ