Artykuly spozywcze z dawnych lat

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 10 gru 2010, o 20:14

80man pisze:
Robi pisze:(...)Teraz takich bulek sie nie spotyka. Ciekawe czy jeszcze gdzies takie pieka...
Prawda że zjadło by się takiego pieczywka? Wydaje mi sie że są jeszcze takie piekarnie z tradycjami gdzie piecze sie chleb, bułki bez żadnych "polepszaczy" na tak zwanym zakwasie!
Ludzie na wsiach jeszcze pieką chlep na chcrzanowych liściach i w piecu! Oj zjadłbym zjadł :roll:
80-takiego mi smaka narobiłeś, że idę posmarować sobie chlebka masłem.

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 11 gru 2010, o 09:04

Elle, ja chętnie przegryzłabym tego mulatka gwiazdkowego, kilka postów wyżej do porannej kawy :cool:
PS: U mnie maślanych bułek i rogali trzeba wręcz szukać. Wszędzie te dmuchane paskudztwa. Dobrze, że chociaż mogę chleb na zakwasie kupować i jeść go przez 5-6 dni.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 11 gru 2010, o 11:16

Co jak co ale zaopatrzenie to mamy dobre,żeby nie powiedzieć doskonałe,bułki maślane ,rogaliki,grahamki,razowce,chlebki ziemniaczane, z ziarnami,do wyboru do koloru.Chlebek krojony za 1,50 na zakwasie,wszystko z naszej piekarni.Dobre pieczywko dowożą też z Pucka i Karwi.A wszystko mam za friko,codziennie koleżanka mi z pracy przynosi. :grin:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 12 gru 2010, o 00:15

Natuś-77 pisze:Elle, ja chętnie przegryzłabym tego mulatka gwiazdkowego, kilka postów wyżej do porannej kawy :cool:
Ponieważ to wyrób czekoladopodobny, szału smakowo nie ma. Subiektywnie, jednak gorszy od PP czy "Grześka". Ale jaki by nie był, to zszedł, już nie mają.

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 12 gru 2010, o 12:31

Może już było, ale przypomniałem sobie czechosłowackie przysmaki, które można było kupić w prywatnych "warzywniakach".
Esencję rumową do herbaty i landrynki owocowe:
Załączniki
e305883.jpg
e305883.jpg (11.44 KiB) Przejrzano 16072 razy
herbata.jpg
herbata.jpg (31.62 KiB) Przejrzano 16072 razy

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 12 gru 2010, o 14:16

Tę esencję widzę pierwszy raz. :shock: To opakowanie po cukierkach jest mi znajome. Mam wrażenie, że widziałam je jeszcze jakiś czas temu. :smile:

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 12 gru 2010, o 16:14

Elle, za daleko od czeskiej granicy mieszkasz. Do tej pory można kupić taką esencję i to w dodatku w takim opakowaniu :grin:
Z cukierków BonPari najbardziej smakowały mi porzeczkowe :smile:

Wilmo, jestem w szoku, jeśli chodzi o cenę chleba. :shock: :shock: Za 1,5 zł to chyba we Wrocławiu nie można kupić zwykłego, pszennego bochenka chleba (no chyba, że w jakiejś małej, rodzinnej piekarence lub...w sklepie wielopłaszczyznowym) a co dopiero za chleb na zakwasie!!!!!!!!!! Kupuję maleńki chlebuś ok 15 kromeczek z pełnego przemiału mąka na zakwasie i płacę za niego od 3,85 - 4,4 zł. Pączek/Ekler - ok 1,5zł, rurka z kremem 2-2,5 zł, ponieważ ich nie jadam, to podaje ceny orientacyjne.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 12 gru 2010, o 17:56

bon parii było hitem w naszej rodzinne gdy tata był na eksporcie, do dzisaj chętnie kupujemy
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 12 gru 2010, o 19:17

Elle pisze:Tę esencję widzę pierwszy raz. :shock: To opakowanie po cukierkach jest mi znajome. Mam wrażenie, że widziałam je jeszcze jakiś czas temu. :smile:
Naprawdę? :shock:. To ulubiony napój mojego dzieciństwa :grin:.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 12 gru 2010, o 19:50

Szkoda ze nie mozna powiekszyc tej esencji, bo cos mi to opakowanie przypomina. Chyba w podobnych opakowaniach byla jakas esencja coli ktora sie rozrabialow wodzie.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 12 gru 2010, o 19:56

Natuś-77 pisze:Elle, za daleko od czeskiej granicy mieszkasz. Do tej pory można kupić taką esencję i to w dodatku w takim opakowaniu :grin:
Z cukierków BonPari najbardziej smakowały mi porzeczkowe :smile:

Wilmo, jestem w szoku, jeśli chodzi o cenę chleba. :shock: :shock: Za 1,5 zł to chyba we Wrocławiu nie można kupić zwykłego, pszennego bochenka chleba (no chyba, że w jakiejś małej, rodzinnej piekarence lub...w sklepie wielopłaszczyznowym) a co dopiero za chleb na zakwasie!!!!!!!!!! Kupuję maleńki chlebuś ok 15 kromeczek z pełnego przemiału mąka na zakwasie i płacę za niego od 3,85 - 4,4 zł. Pączek/Ekler - ok 1,5zł, rurka z kremem 2-2,5 zł, ponieważ ich nie jadam, to podaje ceny orientacyjne.
Pączki mamy po 0,80 gr(podobnie jak wszystkie ciastka) ale jeszcze rok temu były po 0.60,ciastka tortowe są po 1,20.Tak jest w naszej piekarni,a raczej całej sieci,od Gdyni do Luzina.Obrót mają non stop.Oczywiście zwykłe ciastkarnie mają o wiele wyższe ceny.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 12 gru 2010, o 22:30

juka pisze:
Elle pisze:Tę esencję widzę pierwszy raz. :shock: To opakowanie po cukierkach jest mi znajome. Mam wrażenie, że widziałam je jeszcze jakiś czas temu. :smile:
Naprawdę? :shock:. To ulubiony napój mojego dzieciństwa :grin:.
Naprawdę, naprawdę. :roll: Na Dziki Wschód ten specyfik chyba nie dotarł. Mam ciotkę, która do Czechosłowacji kursowała kilka razy w roku, ale nigdy takiego czegoś nie przywiozła. :???:

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 12 gru 2010, o 23:01

Robi pisze:Szkoda ze nie mozna powiekszyc tej esencji, bo cos mi to opakowanie przypomina. Chyba w podobnych opakowaniach byla jakas esencja coli ktora sie rozrabialow wodzie.
Zajrzyj na allegro, tam zawsze jest w sprzedazy i zdjęcia są większe. A w takim opakowaniu na początku lat 90 kupowałam herbatę porzeczkową i jeszcze jakąś. Wyrób polski, w odróżnieniu od tej klasycznej rumowej, czeskiej.

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 12 gru 2010, o 23:36

juka pisze: Zajrzyj na allegro, tam zawsze jest w sprzedazy i zdjęcia są większe. A w takim opakowaniu na początku lat 90 kupowałam herbatę porzeczkową i jeszcze jakąś. Wyrób polski, w odróżnieniu od tej klasycznej rumowej, czeskiej.
W PRL-u w podobnym opakowaniu (pomarańczowym) można było kupić płyn do mycia naczyń :wink: . Ale to OT.
Robi- większe zdjęcie można znaleźć na allegro np. tutaj:
http://allegro.pl/czeska-herbata-rumowa ... 84692.html

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 13 gru 2010, o 08:37

A w jakich proporcjach się to rozrabiało?

ODPOWIEDZ