Robin Hood

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 25 sty 2011, o 17:51

Helmutt pisze: Eeee tam. Nie opowiadaj. Dobrze pamietam, że "blond Robin" leciał w 2 programie TVP.
Przecież obreb napisał, że III serii z "blond Robinem" nie puszczono podczas emisji z '91 roku, a nie że w ogóle jej nie pokazywano :smile:. Była wcześniej, w '86 w niedziele w Dwójce i z tym wszyscy się zgodziliśmy :grin:

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 26 sty 2011, o 14:15

juka pisze:
Helmutt pisze: Eeee tam. Nie opowiadaj. Dobrze pamietam, że "blond Robin" leciał w 2 programie TVP.
Przecież obreb napisał, że III serii z "blond Robinem" nie puszczono podczas emisji z '91 roku, a nie że w ogóle jej nie pokazywano :smile:. Była wcześniej, w '86 w niedziele w Dwójce i z tym wszyscy się zgodziliśmy :grin:
A to wybacz. Moja meakulpa, bo nie doczytałem tematu.

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 27 sty 2011, o 10:37

kuba70 pisze:Angielski aktor grający Edwarda z Wycombe -Jeremy Bulloch odwiedził
w zeszłym roku Polskę, a konkretnie Polcon w Łodzi- zlot miłośników fantastyki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeremy jest najbardziej znany ze swojej roli w Gwiezdnych Wojnach. Zagrał tam łowcę nagród Bobę Fetta.
Obrazek
Edward był z Wickham, nie z Wycombie:)

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 27 sty 2011, o 10:39

Arturo N. pisze:Bohaterowie nie tylko się starzeją, ale i umierają:(
Niedawno dowiedziałem się, że Robert Addie znany w "Robin Hoodzie: jako Sir Guy z Gisburne zmarł w 2003 roku na raka płuc.

http://www.filmweb.pl/Robert+Addie,film ... n,id=31661

Ale palił jak smok. Podczas scen "zza kulis", pokazanych m.in. w polskim wydaniu DVD widac, że odpalał jednego od drugiego...
Nawet fajnie to wygladalo - w hełmie, w zbroi, w jednym ręku miecz, a w drugim papieros. I tak non stop...

Winnetou
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2012, o 22:03

Re: Robin Hood

Post autor: Winnetou » 15 wrz 2013, o 04:05

I na 100 proc. emisję zakońćzono na pierwszych II sezonach - serii III, z jasnowłosym Robinem nie wyemitowano. Zrobiła to dopiero stacja RTL7 w 1998 r., puszczając ponownie wszystkie sezony.
I wcześniej TVP 3, 1996. Miałem wtedy bierzmowanie i wracałem z kościoła mniej więcej gdy się zaczynało.
była w ferie zimowe w 1991 r. (czytał Andrzej Matul).
A nie Szczotkowski czasem?

Winnetou
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2012, o 22:03

Re: Robin Hood

Post autor: Winnetou » 23 wrz 2014, o 20:27

Pytanko - czy ktokolwiek dysponuje jakimiś archiwalnymi nagraniami serialu w wersji z TVP, w której lektorem był Zdzisław Szczotkowski? Chodzi głównie o dźwięk, mniejsza z jakością obrazu. Warto byłoby takie audio zsynchronizować do obrazu z DVD (co sam mogę zrobić) żeby się zachowało dla przyszłych pokoleń i nie zostało zapomniane, bo jednak ten lektor nie miał sobie równych jeśli chodzi o ten serial.

Anyone?

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re:

Post autor: qba83 » 28 wrz 2014, o 22:11

80man pisze:
Helmutt pisze:
obreb pisze:serii III, z jasnowłosym Robinem nie wyemitowano.
Eeee tam. Nie opowiadaj. Dobrze pamietam, że "blond Robin" leciał w 2 programie TVP.
Parę dni temu trafiłem na ten serial na którymś polskim kanale w TV sat.
W sobotnie popołudnia na Tvp puls a powtórki na tym samym kanale w środy! Była o tym mowa tu na forum!
Tak jak Helmutt pisze emisja z jasnowłosym Robinem w tej roli Jason Connery była puszczana w niedzielne południe w "dwójce" i ja pamiętam jak sie zdziwiłem kiedy z ciemnego zrobił sie jasny Robin :wink:
Ja oglądałem Robina codziennie w ferie zimowe 91, leciał chyba popołudniami i własnie ostatni odcinek jaki oglądałem, to jak czarny Roboin zginął i się pojawił jako duch. Był to wtedy jeden z moich ulubionych seriali, nawet na któryś bal karnawałowy w szkole się za Robin Hooda przebrałem. Sprzeczne są zdania, czy 3 sezon wtedy puścili, bo ja odcinków z Jasonem Connerym wcale nie pamiętam z tamtego okresu i ze zdumieniem po latach dopiero się dowiedziałem, że serial był kontynuowany.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Robin Hood

Post autor: Doctor_Who » 29 wrz 2014, o 08:18

Ja też po raz pierwszy Robina oglądałem w TVP na początku lat 90. i potwierdzam, że wówczas emitowana była tylko seria z Praedem, bo blond Robina zobaczyłem dopiero parę lat później w RTL7.

Właściwie to były jakby dwie wersje legendy o Robin Hoodzie: w jednej był bohaterem ludowym, w innej szlachcicem. I ten serial jakoś tak właśnie w fajny sposób starał się to wypośrodkować, mianowicie, że ''Robin Hood'' to w sumie tytuł, który przejmowały różne osoby. A może z Robinem było tak jak z Janosikiem wg Tetmajera, tzn, że Robinów było tylu ile legend o nim? ;)
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Robin Hood

Post autor: qba83 » 1 paź 2014, o 22:11

Pamiętam także potem Praeda i jego rolę księcia Mołdawii w Dynastii, gdzie pokazał się z obciętymi włosami i w garniturze. Te odcinki Dynastii w których występował wyemitowano jakiś czas po emisji Robin Hooda w 1991, może nawet rok.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Robin Hood

Post autor: Doctor_Who » 3 paź 2014, o 14:36

A tę naszą rodzimą parodię ktoś pamięta ;)?

https://www.youtube.com/watch?v=atAH1r-_9N4
Ostatnio zmieniony 8 sie 2017, o 13:07 przez Doctor_Who, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: Robin Hood

Post autor: 80man » 17 lis 2014, o 19:28

Warto wspomnieć...że dzień wcześniej (sobota) przed I-wszą emisją tego serialu zimą roku 1986... na Liście Przebojów Programu III przed godziną 22.00 w piątym tygodniu przebywania w zestawieniu, na miejsce pierwsze trafiła piosenka zespołu A-ha "Take On Me", detronizując "The Power of Love" Jennifer Rush.
W "Dzienniku Ludowym" ukazał się w tamtą sobotę plakat zespołu Papa Dance, w "Zarzewiu" - Krystyny Giżowskiej, w "Panoramie Śląskiej" - Czesława Niemena, w "Razem" – Kalendarz Piłkarski, a w sobotnim "Świecie Młodych" zdjęcie zespołu Kombi i tekst piosenki "Lipstick, Powder And Paint" Shakin' Stevensa.
Program drugi TVP rozpoczynał się tego dnia o 9.45 ósmym odcinkiem "Pana na Żuławach" w wersji dla niesłyszących. Dwadzieścia minut po dwunastej Halszka Wasilewska zapraszała do obejrzenia audycji "Jutro poniedziałek" w której Irena Gumowska zachwalała zalety czosnku, a Katarzyna Pośpieszyńska podawała przepis na pyszną rybę po karaibsku podaną z bułeczkami na parze, a na deser proponowała wermiszel z orzechami. A kiedy dziennikarki pożegnały się z widzami i zaprosiły do oglądania ich za tydzień o tej samej porze, o 12.50 w Kinie Familijnym wyemitowano pierwszy odcinek angielskiego serialu "Robin Hood" z Michaelem Preadem w tytułowej roli.
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

black1980
Posty: 1
Rejestracja: 8 maja 2016, o 09:05

Re: Robin Hood

Post autor: black1980 » 12 maja 2016, o 20:48

Informuję wszystkich że Robin of Sherwood powraca po 30 latach...

Niestety nie na ekrany ale w formie słuchowiska,nosi ono tytuł The Knights of Apocalypse w sobotę 7 maja odbyła się uroczysta premiera.

Udział w przedsięwzięciu wzięli w sumie wszyscy żyjący odtwórcy ról z RoS.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Robin Hood

Post autor: qba83 » 22 lip 2017, o 02:38

Przypomniałem sobie wszystkie odcinki. Te z Connerym wcale nie są takie złe, było parę fajnych, choćby ten z matką Gisberna, co poniekąd wyjaśniało, dlaczego jest on takim ch.... I okazało się, że on i Robin to bracia. Oczywiście wolałem Praeda. Biały Robin wydawał się być bardziej kumaty w rozwiązywaniu zagadek Herna, ale w pojedynkach z wrogiem lepszy był czarny. Białego i postrzelili zatrutą strzałą, i niefortunnie wpadł do rzeki. Ostatni odcinek wyglądał, jakby twórcy planowali kolejną serię, bo takowa miała powstać. Do obsady miał powrócić Praed, ale jako Herne. Ciekawe jak potoczyły się losy Szeryfa i Gisberna, jak odkryli, że trup fałszywego Robina przemienił się w glinianą kukłę. Podawana jest wszędzie data produkcji 1984 - 86, ale w rzeczywistości serial powstawał w latach 1983 - 85, pierwsze odcinki mają datę 1983, a ostatni 26 1985.

elaczek
Posty: 13
Rejestracja: 3 lip 2013, o 12:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Robin Hood

Post autor: elaczek » 8 sie 2017, o 11:19

Ten serial na taśmach posiada Archiwum TVP.
I piszę tu o emisji sprzed 31 lat.
Niestety, tak jak napisałem na Filmwebie, nie można ich nawet skopiować
na użytek prywatny, gdyż TVP nie posiada praw do udostępniania tego
serialu w jakiejkolwiek formie. Tak więc, nawet samych ścieżek z szeptanki
nie można dostać ze względu, iż mamy do czynienia z serialem zagranicznym.

Tłumaczenie Barbara Włodarek.Czyta Zdzisław Szczotkowski???(nie dostałem potwierdzenia
odnośnie lektora z Archiwum TVP).

Jedyna droga to naciskanie Kurskiego i ekipy, póki jest moda na starocie
o odnowienie licencji i wyemitowanie właśnie tej wersji.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Robin Hood

Post autor: gumisio » 27 sty 2018, o 17:54

A propos muzyki z Robina. Na allegro można dostać płytę "Legend" zespołu Clannad. Nie są to aż tak duże pieniądze ale jak ktoś ma adapter to powinien mieć i taką perełkę u siebie w zbiorach ... zapuszczam link do okładki płyty ... ja już oczywiście taką mam w swoich zbiorach :)

http://www.funandcash.com/vinyl-2/clannad-legend-1.jpg
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

ODPOWIEDZ