Aerobic - szał w pasiastych getrach

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
vutik
Posty: 50
Rejestracja: 24 mar 2007, o 00:29
Lokalizacja: Kraków

Aerobic - szał w pasiastych getrach

Post autor: vutik » 8 lut 2011, o 12:09

Pamiętacie to?
Chyba późne lata 80-te, w sumie pamiętam niewiele: program w godzinach popołudniowych, laski w kolorowych getrach machające nogami w takt rytmicznej piosenki - wokalizy o ambitnym "tekście":
Tutujutu
tutujutu
tu tu tu tu
tutujutu

Pa pa pa pa
papaupa
tu tu tu tu
tutujutu!
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 8 lut 2011, o 17:33

Uwielbiałam to! :lol: W Świecie Młodych też były ćwiczenia aerobiku. Wycinałam je. No i zamówiłam dwie pary pięknych pasiastych, ale ze skomplikowanymi wzorkami getrów. Nosiłam je też do szkoły. Ach, co się z nimi stało? :roll:

anna
Posty: 35
Rejestracja: 29 gru 2009, o 16:40

Post autor: anna » 8 lut 2011, o 18:35

Elle, moda na getry wróciła! Może już nie tak kolorowe ale są . Ja miałam w bardzo kolorowe paski w 85 i oczywiści w nich ćwiczyłam aerobik i rock'd'roll'a z siostrą.

Awatar użytkownika
Miss Vintage
Posty: 33
Rejestracja: 8 maja 2010, o 20:08

Post autor: Miss Vintage » 8 lut 2011, o 20:27

To faktycznie był szał. Getry swym kolorem i ciepłem zawsze przypominają mi atmosferę i styl lat osiemdziesiątych.


Obrazek

Jane Fonda



Obrazek

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 8 lut 2011, o 22:19

Zabiliście mi ćwieka z tym aerobikiem :grin:. Ale po kolei: aerobik pojawił się w naszej TV już w pierwszej połowie lat 80, w Teleranku. Wtedy zaczęto pokazywać ćwiczące pod kierunkiem instruktorki dziewczyny. Zdaje się, że była tam Mariola Bojarska, ale na pewno też inna, taka czarna z gładko zaczesanymi włosami. Oczywiście wszystkie miały kolorowe getry :smile: (takie getry robiłyśmy na zpt w szkole, to było gdzieś tak w 84 roku).
No i teraz ten ćwiek: przypomniała mi się modna wtedy piosenka ze słowami: "aerobik, aerobik, cóż dla ciała się nie robi". Byłam pewna, że to M. Rodowicz, jednakże w jej "Gimnastyce" takie słowa nie padają:
http://www.youtube.com/watch?v=9RsN0SH5 ... 9226E64855

Przy okazji znalazłam Franka Kimono z jakże wymownymi słowami
"Gimnastyka aerobic
- sport dla niewyżytych kobit
Prujesz swoje piękne swetry,
robisz z nich koszmarne getry"

(też niestety bez teledysku):
http://www.youtube.com/watch?v=ouf2RHHi ... B76F536A7F

Kto w takim razie śpiewał tę piosenkę o aerobiku? Po intensywnym namyśle kojarzy mi się Dorota Stalińska, która w teledysku ćwiczyła aerobik w takim dość mocno wyciętym kostiumie, a swoje ewolucje wykonywała m.in. na lotnisku, na skrzydle jakiegoś samolotu (stojącego oczywiście :grin: ). Czy ktoś to może potwierdzić? Czy może pomyliły mi się piosenki? :wink:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 8 lut 2011, o 22:36

Teraz to ty Juko zabiłaś mi ćwieka. :smile: Piosenkę Rodowicz pamiętam, ale kto fikał w teledysku, tego już nie. Stalińska? Pewnie tak było jak mówisz. :grin:

vutik
Posty: 50
Rejestracja: 24 mar 2007, o 00:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: vutik » 8 lut 2011, o 23:33

Chyba trochę później moda na aerobik zapanowała u naszych południowych sąsiadów. Aerobik był wtedy emitowany przed dobranocką (Sąsiedzi!) w TV Bratislava. W Krakowie przy dobrych wiatrach program ten można było oglądać "prawie" w kolorze!

"Raz, dva, tri, zmena!" :grin:

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 9 lut 2011, o 11:34

Ćwicząc w domu zakładam oprócz getrów (w biało-granatowe pasy)-notorycznie zjeżdżały :/ obcisłe kolarki a na to jednoczęściowy strój kąpielowy :mrgreen: Kurcze niewygodnie się w tym ćwiczyło, ale wyglądało się jak na filmach hehehehhe Zrezygnowałam po kilku próbach, wolałam kolarki i koszulkę.

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 13 lut 2011, o 01:08

Była jeszcze piosenka Budki Suflera ze słowami: "Siostrze do getra wpuścić bąka i niech poćwiczy aerobik".

ODPOWIEDZ