POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Move
Posty: 2
Rejestracja: 7 mar 2011, o 08:51

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Move » 7 mar 2011, o 09:05

Witam wszystkich!

Po pobieżnym przejrzeniu tego forum już wiem, że znalazłem miejsce w sam raz dla siebie (ale jeszcze przedstawię sie gdzie indziej).

Szukam jednego serialu bardziej dla dzieci niż młodzieży, trochę rzeczy pamiętam, ale one są niestety tak niedokładne, że nawet jeśli cudem znajdzie się jakaś osoba wiedząca, o co chodzi, to będzie się z nich śmiała ;) Ale co tam, spróbuję:
- serial ów leciał na TVP1 w wakacje pod koniec lat 90. (albo w drugiej połowie, strzeliłbym, że były to lata 1997-99) w godzinach porannych, z tego co pamiętam 9:00-11:00. Wydaje mi się, że powstał też w latach 90., lecz niekoniecznie w drugiej połowie
- przedział wiekowy to jakieś 8-12 lat
- serial był prawdopodobnie amerykański, być może australijski. Wydaje mi się, że pochodził z kraju anglojęzycznego, ale nie jestem na 100% pewien. Być może był np. skandynawski, w każdym razie otoczenie nie wyglądało np. na Niemcy czy Wielką Brytanię
- było stosunkowo niewiele odcinków, o ile pamiętam dwie sześcioodcinkowe serie
- był powtarzany raz albo dwa razy, też w wakacje, no, chyba że na początku czerwca. Ostatnia powtórka mogła być w 2000-2001 roku, wtedy już powoli dorastałem ;)
- bohaterami była grupa dzieci, kolegów, stanowili jakąś tam grupę. Pamiętam, że miejsce akcji było stosunkowo odludne, dookoła zieleń, a w domu (?) znajdowała się siatka rybacka (coś mi z tym świta, ale też mogę się mylić)
- klimat - nie wiedzieć czemu - trochę kojarzył mi się z "Dziećmi z Bullerbyn". Być może grupa dzieci była ukazana w podobny (znakomity) sposób

Jeśli ktoś będzie wiedział, to go chyba ozłocę ;) Bardzo lubiłem ten serial, ale to było tak dawno i pamiętam tak mało, że zastanawiam się, czy to nie był przypadkiem jakiś sen :lol:

animfa
Posty: 1
Rejestracja: 7 mar 2011, o 21:31

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: animfa » 7 mar 2011, o 21:46

Witam uparcie szukam dwóch bajek z lat 80-90tych.
Może zacznę od tego, że pierwsza bajka to na pewno Roszpunka, ale nie typowa pełnometrażówka, tylko 30 minutowa bajeczka po której zaczynały się Nowe Szaty cesarza. Nie były to seriale, ale na kasecie VHS były zgrane jedna po drugiej. Roszpunka była przepięknie zrobiona, postacie bardzo podobne do Disneyowskich, ale na pewno nie był to Disney. W tym samym cyklu Nowe Szaty Cesarza, tyle że cesarzem był Lew i jego poddani też byli zwierzętami. Wiem że nielogiczne są te opisy ale tylko tyle pamiętam. Możliwe że były to bajki japońskie, ale głowy za to nie daje. Czy komuś cokolwiek świta?

sfinks
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2011, o 13:43

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: sfinks » 10 mar 2011, o 13:47

witam,
poszukuję maskotki/figurki Kiwaczka i Krokodyla Gienia oraz I.T. Może komuś zachowały się te zabawki?
pozdrawiam

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 10 mar 2011, o 14:03

Zerknij na allegro ,moze znajdziesz w zabawkach z czasow PRL-u

Awatar użytkownika
Guzika
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2011, o 18:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Guzika » 10 mar 2011, o 20:38

Jestem tu pierwszy raz ale kocham to forum od pierwszego wejrzenia! Ach... ile bezcennych wspomnień dzięki Wam wszystkim powraca przy lekturze :D aż się łezka w oku kręci... dziękuję chlip....ale do rzeczy bo proszę pomoc :P chodzi mi o Czarny Błysk - serial animowany prod. polskiej, emitowany w latach 90 chyba na dobranockę. Nie potrafię o nim nic znaleźć oprócz tego że był. Żadnych screenów, fragmentów czy muzyki. Pamiętam, że byłam wtedy bardzo smarkata ale zachwyciła mnie animacja i projekty postaci- były inne niż w reszcie dobranocek- bardziej szczegółowe (to pewnie z zamiłowania od najmłodszych lat do rysowania) a kawałek refrenu z piosenki tytułowej potrafię zanucić do dziś :shock: . Serial był krótki miał ok. pięciu odcinków i opowiadał o przyjaźni czarnej pantery i chłopca. Gdy kot dorósł chłopak pomagał mu uciec z cyrku gdzie pracowali do dżungli, ale tego nie jestem pewna. Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam i ktoś sobie coś przypomni.
Chęć zobaczenia fragmentu chodzi już za mną baaaaaardzo długo. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. :mrgreen:

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 10 mar 2011, o 21:38

Dlatego że strona poświęcona jest latom 70-tym i 80-tym. Jak chcesz lata 90-te to udaj się na
http://przystanek90.blogspot.com/
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

bubulin
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2011, o 22:27

Szukam 3 filmow - 1 latwy, 2 trudne

Post autor: bubulin » 16 mar 2011, o 22:41

witam Wszystkich,

Po pierwsze, dzieki bogu za tą stronkę :D

Po drugie, szukam trzech produkcji z poznych lat 80. / wczesnych 90., moze sie komuś uda rozpoznać.

1. najłatwiejsze na początek - chyba australijski serial o rodzeństwie z tajemniczym dziadkiem, który pomagał im w walce z przeciwnikiem. dzieciaki miały chyba jakieś zdolności paranormalne, miały również kuzyna Ricky'ego jeżdżącego śmiesznym samochodzikiem bez karoserii. zmagali się z dziwną sektą, która miała siedzibę w wulkanie bodajże, i chciała powołać do życia Brata Robaka, czy jak on się tam nazywał, w którymś momencie pamiętam stuknęli dziadka autem od tyłu, co mnie bardzo zaniepokoiło. pamiętam też, że dziadek wzbudził w pierwszym odcinku zanik pamięci u kuzyna Ricky'ego, który i tak później zginął :<

2. trudniejsze - to chyba był dwuodcinkowy serial jugosłowiański lub bułgarski o grupie uczniów, którzy odnalezli dziwne miejsce w czymś typu kamieniołom. w miejscu tym emanowała energia która pozwalała im się szybko uczyć, później okazało się że to UFO - w finale była zdaje się jakaś inwazja kosmitów, a ludzie mieli podeformowane twarze, chyba że to moje deformacje pamięci ;)

3. najtrudniejsze - serial lub film wschodnioeuropejski (bułgaria? jugosławia? może czechy). pamiętam, że było dużo śniegu, jakiś wyjazd klasowy, dzieci znęcajace sie nad dziecmi, dziwni nauczyciele, jakaś psychodela ogólnie panowała. w ktorymś momencie bałwan chyba ożywał, a przynajmniej coś zaczęło mu wychodzić z dziury po marchewce. całość mocno niepokojąca (przynajmniej mnie)

Dzięki z góry za sugestie!

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukam 3 filmow - 1 latwy, 2 trudne

Post autor: Kamila » 16 mar 2011, o 23:00

ad.1) "Tajemnica wygasłych wulkanów" (Under the Mountain) - temat wielokrotnie wałkowany. Wrzuć w szukanie i znajdziesz co najmniej kilka wątków mu poświęconych. Na samej Nostalgii też jest poświęcona mu sekcja.

Reszty nie kojarzę.

bubulin
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2011, o 22:27

Re: Szukam 3 filmow - 1 latwy, 2 trudne

Post autor: bubulin » 16 mar 2011, o 23:27

serdeczne dzieki :D
tak też podejrzewałem, że ten pierwszy to jakaś oczywistość

Masza
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2011, o 22:52

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Masza » 18 mar 2011, o 22:58

Witajcie
Mam nadzieję, że nie powtarzam się z pytaniem, na które padła już gdzieś odpowiedź.
Nęka mnie bajka animowana z lat 70-tych, prawdopodobnie czeska. Była o przygodach dzieciaczków z którymi błąkała się sympatyczna owieczka. Bajka - tzn jej odcinki trzymały się kolorystki pastelowej zieleni. Niestety, tylko tyle pamiętam, ale może ktoś ma lepszą pamięć niż ja? :)

Filip
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2011, o 03:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Filip » 20 mar 2011, o 03:22

Witajcie,

Proszę o pomoc w identyfikacji 2 seriali / filmów, które oglądałem pewnie z 20 lat temu:

Serial:
Animowany o dziewczynce, która niechcący (wypadek, zaniedbanie opieki?) doprowadziła do śmierci bliskiej jej osoby. Być może ta osoba, pewnie młodsze dziecko, spadło do fjordu - coś mi się wydaje, że tam był właśnie taki krajobraz... Przez cały serial dziewczynka zmaga się, jak z tym żyć...

Film lub serial:
Animowany (pewnie wręcz anime) - powstał jakiś straszny stwór / mutant (chyba w formie jakiejś wielkiej masy), nie da się go konwencjonalnie zabić, pewnemu mężczyźnie zostaje powierzona misja dotarcia do niego i wstrzyknięcia trucizny z fiolki. Gdy mężczyzna wreszcie dostaje się do potwora, ten przekonuje go, by poczekał z aplikacją trucizny, ponieważ obecnie i tak mu nie zaszkodzi, lepiej, by zrobił to później, mężczyzna się zgadza i zostaje chyba "pochłonięty" przez masę stwora, która ma go obudzić, gdy już potwór będzie podatny na truciznę. To potrwa - ludzie, którzy wysłali go na misję uznają go za martwego. Scena końcowa - ptaki odlatują z oderwanym czubkiem góry z ludzkim miastem (w ten sposób chyba je ratują)...

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Misiek :) » 20 mar 2011, o 07:15

Filip pisze:Film lub serial:
Animowany (pewnie wręcz anime) - powstał jakiś straszny stwór / mutant (chyba w formie jakiejś wielkiej masy), nie da się go konwencjonalnie zabić, pewnemu mężczyźnie zostaje powierzona misja dotarcia do niego i wstrzyknięcia trucizny z fiolki. Gdy mężczyzna wreszcie dostaje się do potwora, ten przekonuje go, by poczekał z aplikacją trucizny, ponieważ obecnie i tak mu nie zaszkodzi, lepiej, by zrobił to później, mężczyzna się zgadza i zostaje chyba "pochłonięty" przez masę stwora, która ma go obudzić, gdy już potwór będzie podatny na truciznę. To potrwa - ludzie, którzy wysłali go na misję uznają go za martwego. Scena końcowa - ptaki odlatują z oderwanym czubkiem góry z ludzkim miastem (w ten sposób chyba je ratują)...
To francuski film Gandahar. 100% :)
Okładka: http://1.fwcdn.pl/po/73/38/7338/7296520 ... 6873436000
Film na YT : http://www.youtube.com/watch?v=5ywd6Z2Qmx0 po polsku w tej chwili zaledwie dwa fragmenty. Po rancusku jest w całości.

Filip
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2011, o 03:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Filip » 20 mar 2011, o 16:55

To dokładnie to, dziękuję!
Myślałem, że to właśnie identyfikacja tego filmu będzie trudniejsza, a tu niespodzianka :)

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Misiek :) » 21 mar 2011, o 19:27

Niedawno nam się "Gandahar" tutaj przewinął, a poza tym oglądałem go kiedyś kilkanaście razy, więc dość głęboko wrył mi się w pamięć ;)

Wirsetta
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2009, o 11:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Wirsetta » 22 mar 2011, o 14:59

Tak! To ten film! Dziękuję!!! :D :D :D :D

To znaczy odnalazłam swojego Czerwonego Kapturka!!!

ODPOWIEDZ