Ostani skok Adama Małysza

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Ostani skok Adama Małysza

Post autor: biały_delfin » 26 mar 2011, o 20:04

no i stało się - poleciał ostatni raz.

to już przeszłość i nostalgia.
pamiętam jak zaczął wygrywać w 2001 roku. byłem wtedy na studiach i stawiałem pierwsze kroki w internecie.
i miła ciekawostka - gdy to się zaczęło znajomi na mój widok wołali - o Małysz ! i śmiali się żebym startował na sobowtóra - widocznie jestem podobny, no i noszę wąsy ! :D :D :D
jako dziecko jeździłem z rodzicami do Wisły.

dużo zrobił dla polskich skoków. ile razy cieszyłem się widząc Polaka na najwyższym podium
Tak między Bogiem a prawdą to ciągnął wszytko. dzięki niemu zarabiał PZN, górale w Zakopanem, niemiecka telewizja RTL . zrobił kawał dobrej roboty

dziękuję Ci Panie Adamie :!: :!: :!:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Re: Ostani skok Adama Małysza

Post autor: Misiek :) » 27 mar 2011, o 08:11

W odróżnieniu od dużej części społeczeństwa, jestem gorącym fanem skoków od ponad 30 lat :)

Adam Małysz jest fenomenem w skali nie tylko polskiego sportu. Pożegnanie godne wielkiego mistrza.

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Re: Ostani skok Adama Małysza

Post autor: mutant » 27 mar 2011, o 20:01

Moim zdaniem lansowana obecnie w niektórych mediach teoria, że skoki narciarskie w Polsce zyskały popularność dzięki Małyszowi, jest tylko częściowo prawdziwa. Skoki od dawna są w Polsce popularne, z tym że ta popularność przygasała wtedy, gdy nie mieliśmy klasowych skoczków. Pamiętam, jak skakał Fijas i że te skoki pokazywano, może nie każde zawody, ale też trudno to porównywać z dzisiejszymi czasami, kiedy jest mnóstwo kanałów TV, które licytują zakup praw do pokazywania czegoś tam, i jak te prawa kupują np. na rok, to potem przez cały rok pokazują te skoki. Ale póki były skucesy, to jakieś zainteresowanie było. Potem przyszła posucha i wreszcie Małysz, no i zgodzę się, że za jego czasów skoki osiagnęły wybitną popularność (adekwatnie do jego wybitności), ale ja osobiście zamierzam je nadal oglądać i wystarczy mi, że jakiś polski zawodnik, typu Kamil Stoch, będzie raz po raz stawał na podium, nie musi wygrywać seryjnie konkursów, to już jest dla mnie wystarczająca motywacja. Więc nie sądzę, żeby odejście Małysza miało spowodować jakąś zapaść w popularności skoków, tym bardziej że sądzę, iż będzie sie on nadal udzielał dla dobra tej dyscypliny (jako działacz, może trener czy ktoś ze sztabu, może przy sporcie młodzieży). Chociaż oczywiście żal, że sam nie będzie już skakał.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Re: Ostani skok Adama Małysza

Post autor: Misiek :) » 27 mar 2011, o 20:46

Mutanciu, właśnie podpisałem się wszystkimi łapkami pod Twoją wypowiedzią :)

Ja strasznie żałuję że Stanisław Bobak tak szybko skończył karierę. Gdyby nie problemy zdrowotne, na pewno razem z Fijasem stanowiliby niezły team, co najmniej w pierwszej połowie lat 80tych.
Chyba zakończenie kariery przez Fijasa (po Calgary) spowodowało spadek zainteresowania mediów skokami, co z kolei miało wpływ na kibiców. Gdyby nie Eurosport, nie miałbym pewnie zbyt wielu okazji śledzenia kariery Goldbergera, Peterki czy wielkiego powrotu Weissfloga. Chyba tylko konkursy olimpijskie pojawiały się w TVP.
Teraz pewnie skoki przestaną być tak masowo oglądane, ale najwierniejsi zostaną. Ja z uporem maniaka wierzę, że coś jednak drgnęło, i będziemy mieli skoczków regularnie odwiedzająch finałową trzydziestkę w konkursach i czasami też podium - oby jak najczęściej:) Stoch, Żyła, Hula może ktoś jeszcze?

Dzięki dla Adama za te elektryzujące dziesięć sezonów :cool:

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: Ostani skok Adama Małysza

Post autor: Geo Dutour » 27 mar 2011, o 23:19

Nazwisko Adama Małysza na pewno pamiętam z lat 90. (głównie z radia i gazet, z TV mniej), choć samych pierwszych sukcesów (1996-1997) nie przypominam sobie. Po prostu pamiętam, że był wtedy w drużynie, razem z Bachledą, Skupniem (Skupieniem), Mateją i może kimś jeszcze.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Ostani skok Adama Małysza

Post autor: Syriusz Falcon » 28 mar 2011, o 10:12

W skokach przecież także trenują kobiety , właściwie kilkunastoletnia młodzież i u nas w Polsce zaczyna to być coraz bardziej popularne . We wczorajszych wiadomościach pokazywali nawet kilkunastoletnie dziewczynki które w przyszłości zamierzają skakać . Ja akurat mam mieszane uczucia do do żeńskich skoków narciarskich . Ale się nie wypowiem , dopóki nie zobaczę .
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Ostani skok Adama Małysza

Post autor: biały_delfin » 28 mar 2011, o 18:13

Zapomniałem dodać że myślę, nazwisko Małysza i jego sukcesy będzie się wspominać przez najbliższe 100 lat, tak jak teraz wspominamy sukcesy skoczków z przed kilkudziesięciu lat, a jest co wspominać !
podziwiam mutantkę za wierność skokom, ja podobnie F1 długo przed Kubicą.
Myślę że to naturalne, ze dopiero jak skakał Polak z zaczęło się zainteresowanie i transmisje tv,
natomiast muszę stwierdzić że w parze z popularnością nie idą działania,
czy przez te lata wybudowano jakąś skocznię ? są chętni żeby iść w ślad Małysza, ale co z tego jak nie daje się na to pieniędzy.
oglądałem reportaż - młodzi chłopcy, pełni zapału, entuzjazmu (może wśród nich jakiś talent) -
NIKT im nie pomaga, NIKT nie sponsoruje, sami sobie usypali zeskok, a jeszcze na dodatek przyszła jakaś "młodzież" i im wszystko roz... waliła, co pracowicie sobie zrobili. (pewno odruchowo, bo akt wandalizmu czy zabicia człowieka to dzisiaj odruch),
i tak wygląda przyszłość skoków. Polskie normy, polskie standardy, polska rzeczywistość.
przepraszam że zboczyłem z tematu, ale czasami trzeba o tym powiedzieć.

Pozdrawiam smerf ważniak
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Re: Ostani skok Adama Małysza

Post autor: Misiek :) » 28 mar 2011, o 19:09

Syriusz Falcon pisze:Ja akurat mam mieszane uczucia do do żeńskich skoków narciarskich . Ale się nie wypowiem , dopóki nie zobaczę .
Oglądałem 8) Na Mistrzostwach Świata pokazali damski konkurs. Panie skakały na skoczni normalnej. Poziom całkiem całkiem, chociaż jak zobaczyłem niektóre skoczkinie w akcji (zwłaszcza Chinki), to zrozumiałem dlaczego niechętnie są wpuszczane na skocznie duże. Wygrała austryjaczka Daniela Iraschko - od 2003r rekordzistka świata (200m w Kulm).
Ja bym tam śledził damskie skoki także przy innych okazjach, ale mają tylko Puchar Kontynentalny, więc niestety zero transmisji.
W ramach ciekawostki dodam, że pojawiają się bardzo znane nazwiska. Skacze np. żona Noriakiego Kasai (imienia nie pomnę) i Anja Tepeš, córka Mirana Tepeša (srebrny medalista z Calgary, w drużynie Jugosławii, obecnie systent Waltera Hofera - to on wypuszcza skoczków z belki) oraz siostra Jurija Tepeša (34 miejsce w Pucharze Świata 2010/11, brąz w drużynie ostatnio na dużej skoczni w Holmenkollen)

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Ostani skok Adama Małysza

Post autor: Syriusz Falcon » 28 mar 2011, o 19:26

To może i córka Adama się skusi .
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Ostani skok Adama Małysza

Post autor: Elle » 28 mar 2011, o 20:52

Misiek :) pisze:Chyba zakończenie kariery przez Fijasa (po Calgary) spowodowało spadek zainteresowania mediów skokami, co z kolei miało wpływ na kibiców. Gdyby nie Eurosport, nie miałbym pewnie zbyt wielu okazji śledzenia kariery Goldbergera, Peterki czy wielkiego powrotu Weissfloga. Chyba tylko konkursy olimpijskie pojawiały się w TVP.
Misiu, Turnieje Czterech Skoczni też były zawsze pokazywane. To na pewno przetrwało. :) :) :)

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Ostani skok Adama Małysza

Post autor: Elle » 28 mar 2011, o 20:53

biały_delfin pisze: i miła ciekawostka - gdy to się zaczęło znajomi na mój widok wołali - o Małysz ! i śmiali się żebym startował na sobowtóra - widocznie jestem podobny, no i noszę wąsy ! :D :D :D
Serio? :D
Inaczej sobie ciebie wyobrażałam. 8)

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: Ostani skok Adama Małysza

Post autor: Geo Dutour » 28 mar 2011, o 23:08

Elle pisze:Misiu, Turnieje Czterech Skoczni też były zawsze pokazywane.
Może nie od zawsze, ale pamiętam jakieś transmisje z lat 1982-85.

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Ostani skok Adama Małysza

Post autor: Natuś-77 » 29 mar 2011, o 08:04

Turnieje Czterech Skoczni na pewno były pokazywane w tv w latach 80-tych. One często odbywały się w tygodniu i pamiętam, jak po lekcjach gnało się do domu, żeby oglądać turniej i wyczyny Jensa Weissfloga :)
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2011, o 10:56 przez Natuś-77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Ostani skok Adama Małysza

Post autor: Elle » 29 mar 2011, o 16:42

Geo Dutour pisze:
Elle pisze:Misiu, Turnieje Czterech Skoczni też były zawsze pokazywane.
Może nie od zawsze, ale pamiętam jakieś transmisje z lat 1982-85.
Moje "zawsze" to właśnie od okresu 82 jak piszesz, kiedy to wyewoluowała moja świadoma pamięć. :)

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: Ostani skok Adama Małysza

Post autor: juka » 29 mar 2011, o 22:02

Ja myślę, że w dzisiejszych czasach popularne staje się to, co jest pokazywane. A jeśli do tego mamy sukcesy, to już nie jest tylko popularność, to powstaje "małyszomania" :). Zwróćcie uwagę, jak Polsat postawił swego czasu na siatkówkę, jak ją wypromował - w czasach, kiedy sukcesów przecież nie mieliśmy. I z drugiej strony - nasza wioślarska czwórka w prestiżowej kategorii od paru lat wygrywa wszystkie najważniejsze imprezy, a przez chyba trzy lata w ogóle nikt ich nie pokonał na żadnych zawodach, a czy są szeroko znani? Polscy szybownicy dominują w świecie od lat, no ale trudno przecież pokazywać w TV szybowce, więc mało kto o nich słyszał. Żużlowcy od dawna odnoszą sukcesy, mamy absolutnie najlepszą ligę na świecie, ale GP pokazuje tylko kodowany kanał, więc i popularność mniejsza. No, chyba że ktoś mieszka w regionie, gdzie jest to absolutnie sport nr 1, jak np. na Ziemi Lubuskiej :D.
PS. Jeśli nasi skoczkowie nie będą odnosić sukcesów, telewizja (przynajmniej ta publiczna) przestanie pokazywać każde zawody i ograniczy się do Turnieju 4 Skoczni, Igrzysk Olimpijskich itp. Gdy jeździły Tlałki pokazywano narciarstwo alpejskie, a teraz, gdyby nie Eurosport, nie wiedziałabym, że jest taka dyscyplina :).

ODPOWIEDZ