POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Poszukuję puzzli z lat 80

Post autor: Natuś-77 » 1 kwie 2011, o 20:35

CycloneTracy pisze:Witam, poszukuję puzzli bo Ktoś bardzo chce je jeszcze raz zobaczyć. Puzzle kupione w Polsce w l.80 , był tam m.in. dwupłatowiec wiozący chłopca, Murzynka na białym koniu, piękne rysunki związane tematycznie(chyba) z książką "Król Maciuś Pierwszy".
Czy ktoś może pamięta lub ma?
pozdrawiam
Pamiętam doskonale te układankę z motywem Króla Maciusia Pierwszego. Tytułowy bohater miał takie duże, szkliste oczy, jak w dzisiejszych kreskówkach manga. U mnie w domu na pewno były te puzzle, ale..niestety nie wiem, co się z nimi stało.

W załączniku portret Maciusia podobny do tego z układanki.
Załączniki
krol-macius-pierwszy.jpg
krol-macius-pierwszy.jpg (25.69 KiB) Przejrzano 11479 razy

Badboy1322
Posty: 1
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 20:49

Bajka Sandokan

Post autor: Badboy1322 » 4 kwie 2011, o 20:52

Witam serrdecznie poszukuję bajki animowanej Sandokan po polsku, jestem wstanie zapłacić osobie która takowe linki podeśle lub będzie tak uprzejma zgrać ze swojego vhs jeśli takowy na komputer,

Pozdrawiam serdecznie :)

noteczka
Posty: 1
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 13:31

POSZUKUJĘ: książki z wierszykami

Post autor: noteczka » 7 kwie 2011, o 13:38

Witam,

poszukuję książki z dzieciństwa, niestety nie pamiętam ani tytułu ani autora. Pamiętam tylko fragment jednego z wierszyków: "...w pianie w pianie w białej wannie to najlepsze jest kąpanie ... ". Może na tym forum ktoś wie kto napisał tę książkę i jaki jest jej tytuł.

Daria662
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2011, o 18:51

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Daria662 » 25 kwie 2011, o 19:15

Ann pisze:Poszukuję bajki o małej lokomotywie, która bardzo chciała pomóc, pracować, a inne lokomotywy mówiły, że jest za mała. Jedna z lokomotyw się zepsuła i wtedy mała lokomotywa chciała przewieźć prezenty na święta - udało jej się. Pamiętam, że na trasie były jakieś góry. Z lokomotyw pamiętam, że m.in. jedna była żółta i przewoziła mleko, jedna niebieska, jedna czerwona.
Ta bajka była w TV w latach 90. (raczej w pierwszej połowie), prawdopodobnie w TVP1 lub TVP2. Nie był to serial.

Witam.

Ja się dołączam do prośby Ann... Też bardzo bym chciała wiedzieć jak ona się nazywa i czy można gdzieś ją obejrzeć...

Black
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2011, o 19:16

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Black » 25 kwie 2011, o 19:31

Witam wszystkich serdecznie,wspaniała strona tyle powiem:)

Prośba z którą się zwracam chyba nie będzie łatwa do spelnienia,otóż poszukuję jakichkolwiek informacji,wzmianek o pewnym widowisku teatralnym które emitowano w latach 80-tych.

tytuł brzmiał

"Ballada o olbrzymach"

Do dzisiaj pamiętam jakie emocje towarzyszyły mi podczas ogladania tego przedstawienia,wiem że w latach 80-tych było emitowane w TV kilka razy,opowiadało (jak sam tytuł zresztą wskazuje) o olbrzymach i chyba jakims dziecku ktore do ich krainy zawitało,pamiętam że ogladalem to z wypiekami na twarzy i do dziś dzień pamiętam ten tytuł,niestety w necie nie ma żadnych wzmianek o tej produkcji.

Czy ktos z was pamięta to przedstawienie???

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Elle » 25 kwie 2011, o 20:52

Witaj Black! :)
Niestety nie pamiętam. Może inni...

Daria662
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2011, o 18:51

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Daria662 » 25 kwie 2011, o 21:50

Daria662 pisze:
Ann pisze:Poszukuję bajki o małej lokomotywie, która bardzo chciała pomóc, pracować, a inne lokomotywy mówiły, że jest za mała. Jedna z lokomotyw się zepsuła i wtedy mała lokomotywa chciała przewieźć prezenty na święta - udało jej się. Pamiętam, że na trasie były jakieś góry. Z lokomotyw pamiętam, że m.in. jedna była żółta i przewoziła mleko, jedna niebieska, jedna czerwona.
Ta bajka była w TV w latach 90. (raczej w pierwszej połowie), prawdopodobnie w TVP1 lub TVP2. Nie był to serial.

Witam.

Ja się dołączam do prośby Ann... Też bardzo bym chciała wiedzieć jak ona się nazywa i czy można gdzieś ją obejrzeć...


Ok, udało mi się znaleźć ^^
W języku angielskim nazywa się: "The Little Engine That Could", a w polskim: "Urodzinowy pociąg" :)

sebex22
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 21:49

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: sebex22 » 27 kwie 2011, o 22:11

raster napisał:
Witam,
Był kiedyś taki film w TV.
Miał CHYBA 3 części (dość od siebie niezależne).
Występowali w nim Azjaci i chyba był dubbingowany na angielski.

Główni bohaterowie to policjanci (łysy policjant o ksywce coś w rodzaju "codi" i policjantka o imieniu CHYBA "Hatang"). Był też taki młody kolo, który miał dziwny, czarny, sportowy samochód i w jednej z części filmu masę robotów, które strzelały rakietami... Na pewno miał też dziwny motocykl (srebrny).

W tytule było coś ze słowem "skok"... i nie mogę sobie przypomnieć co to było... To było w TV jakieś myślę... 20 lat temu...

To jak? pomożecie? Pamięta ktoś?


To był cykl pod tytułem "Wielki skok" cz1., cz2., cz3., oryginalny tytuł "Mad mission".

sebex22
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 21:49

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: sebex22 » 27 kwie 2011, o 22:21

Przepraszam za post pod postem, ale teraz zadam pytanie: kiedyś (bo ponad 20 lat temu) w polskiej TV był zagraniczny (chyba) serial science-fiction. Z fabuły pamiętam, że młody człowiek znalazł niewielki statek kosmiczny (czy coś takiego) w jakiejś szopie/piwnicy. To (załóżmy) UFO miało na górze "las" szklanych rurek ze światełkami, a w rozmowach chłopca z "tym czymś" pojawiał się często motyw planety Syriusz B. Z góry dziękuję za pomoc :)

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: vanilia100 » 28 kwie 2011, o 17:56

Myślę, że chodzi o serial "Dzieci Syriusza"
http://disney.starzaki.eu.org/forum/viewtopic.php?t=208

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: vanilia100 » 28 kwie 2011, o 18:17

Black pisze:Prośba z którą się zwracam chyba nie będzie łatwa do spelnienia,otóż poszukuję jakichkolwiek informacji,wzmianek o pewnym widowisku teatralnym które emitowano w latach 80-tych. tytuł brzmiał
"Ballada o olbrzymach"
Wiele scenariuszy do spektakli dla dzieci napisał Andrzej Maleszka. Może chodzi o jego "Wielkoludy"?
http://www.dzieciwlodzi.pl/index.php/re ... a-wielkoci

RATAT
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 20:25

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: RATAT » 28 kwie 2011, o 21:53

Witajcie Bracia i Siostry mam zadanie dla prawdziwych wirtuozów internetu poszukuje odcinków ghostbusterów filmationu z lektorem i obojętnie czy odcinki online czy do pobania, ale koniecznie z lektorem.
http://www.youtube.com/watch?v=CH8yd2xL ... re=related

Barbasz
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2011, o 00:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Barbasz » 11 maja 2011, o 00:34

Witam

Nie pamietam czy to było w teleranku czy w czym, ale gdzieś tak w latach 90-tych była taka polska kreskówka/serial co się zawsze zaczynała czescią llive-action gdzie taki chłopaczek rozmaiwął z papuga i pisał coś w pamiętniku. A potem była czesc animowana (a przynajmniej rysowana, dobrze nie pamiętam), wiem że miał kumpla o ksywie bodajże kaktus, co chya mieszkał w tym samym bloku i zawsze robił cos głupiego. I o ile pamiętam kazdy odcinek miał jakiś wydźwięk ekologiczny. NIby trochę pamiętam, ale żadnych konretnych słów kluczy żeby wyszukać, więc liczę na Waszą pomoc.

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Pzet » 11 maja 2011, o 20:48

Barbasz pisze:Nie pamietam czy to było w teleranku czy w czym, ale gdzieś tak w latach 90-tych była taka polska kreskówka/serial co się zawsze zaczynała czescią llive-action gdzie taki chłopaczek rozmaiwął z papuga i pisał coś w pamiętniku. A potem była czesc animowana (a przynajmniej rysowana, dobrze nie pamiętam), wiem że miał kumpla o ksywie bodajże kaktus, co chya mieszkał w tym samym bloku i zawsze robił cos głupiego. I o ile pamiętam kazdy odcinek miał jakiś wydźwięk ekologiczny. NIby trochę pamiętam, ale żadnych konretnych słów kluczy żeby wyszukać, więc liczę na Waszą pomoc.
To serial "Notatnik przyrodniczy"
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/424488

Barbasz
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2011, o 00:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Barbasz » 11 maja 2011, o 22:18

Dzięki serdeczne, nie dawało mi to spokoju.

ODPOWIEDZ