Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: Helmutt » 19 paź 2007, o 05:16

Pamięta może ktoś z Was jak TVP wyświetliła 1. raz bajkę o Asteriksie? Nie pamiętam już który to dokładnie rok, przypusczam, że coś koło 1986-1987 (bo mój brat miał coś koło 7 lat). Film nosił tytuł "Asteriks i niespodzianka dla Cezara". Była z polskim dubbingiem - za Asteriksa podkładał wtedy głos Wiesław Drzewicz ("Gargamel"), noi piosenka tytułowa również była spolszczona. Film po ponad 10 latach pokazuje co jakiś czas Polshit pod tytułem "Asteriks kontra Cezar" i ze zmienionym dubbingiem, ale mnie właśnie interesuje te wersja z Drzewiczem, bo była po prostu fajniejsza.
Kiedyś miałem to nagrane na kasecie VHS ale kaseta została pożarta przez dogorywający już wtedy magnetowid.
Może ktoś z Was ma to gdzies nagrane?

Aaricia
Posty: 11
Rejestracja: 28 sie 2007, o 15:13
Kontakt:

Post autor: Aaricia » 30 paź 2007, o 16:16

Kultowa wersja. :) Gdzies mam jeszcze kasetę z tym filmem, ale boję sie odpalać o nie wiem, co z niego zostało... (trzecia kopia, juz nie najlpeszej jakości). A film rewelacja, dubbing mistrzowski, niektóre teksty do tej pory są kultowymi powiedzonkami w moim domu "dobrze powiedziałem: idiota!", "gdzie znajduje sie informacja? - nie wiem, zapytaj w informacji", "poooorzuć to!", "ale tu ruch ostatnio na tej pustyni", "to obrzydliwe, co to ma byc, kucharzu? - groch, słonina, ser: trzy dania w jednym kotle - i tak będzie codziennie? - nie, w niedzielę dajemy podwójną porcję!", czy niesmiertelne "nie będę udawał Greka, że umiem po łacinie" :)

Musze to jakoś zrzucic na komputer i przerobic na avi. A swoją drogą to dziwię się, czemu TVP wołała od nowa zdubbingować ten film, niz puszczać starszą wersję.

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 31 paź 2007, o 05:55

No jakby się dało ten proces przeprowadzić to byłoby super ;)
Ja miałem dobrą kopię, oglądaem to setki razy, ale któregoś dnia mój wysłużony magnetowid wysunął kasetę a taśma została w środku, mocno poplątana i pokiereszowana...

"Napisz tylko O'le! Szkoda czasu!"
"Nie rozumiem, czym uprzejmość Asteriksa różni się od mojej"
:D

Aaricia
Posty: 11
Rejestracja: 28 sie 2007, o 15:13
Kontakt:

Post autor: Aaricia » 31 paź 2007, o 10:37

Postaram się pozbierac od rodziny i znajomych kopie, wybrac najlepszą i zamienić na avi (dziwne, jakos o tym wczesniej nie myślałam...). A potem mozna pomyślec nad dystrybucja w sieci tej wersji, bo jest cudowna :)

viger24
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2009, o 00:21

Post autor: viger24 » 15 cze 2009, o 00:24

Kupiłem DVD z tym Asterixem ale to nie to samo. Ktoś ma ten drugi dubbing dostępny ?

loQ
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2011, o 11:42

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: loQ » 10 cze 2011, o 11:44

Ma ktoś może tą starszą wersję? Bo jeśli ktoś ni ma na VHS i się n ami nie podzieli, to chyba nigdzie nie ma te wersji. ;(

No chyba, że w TVP, ale oni nie dadzą tak ot i pewnie nie wyemitują.

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: Helmutt » 22 lip 2011, o 08:50

loQ pisze:Ma ktoś może tą starszą wersję? Bo jeśli ktoś ni ma na VHS i się n ami nie podzieli, to chyba nigdzie nie ma te wersji. ;(

No chyba, że w TVP, ale oni nie dadzą tak ot i pewnie nie wyemitują.
Nie wiadomo czy jeszcze mają - kiedyś kilka razy leciał ten Asterix ale już z tym nowym dubbingiem. W internecie tego nie ma, bezskutecznie przeszukałem wszystko co się da przeszukać - jedyna nadzieja to to, że ktoś to ma na VHS. A ten dubbing stary był o niebo lepszy i tłumaczenie też było lepsze i śmieszniejsze.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: gumisio » 16 sie 2011, o 21:48

Piosenka chyba tak się rozpoczynała ...

"Asterix to ach (albo gall)
Taki mały lecz prawdziwy supermen ...

Dalej nie pamiętam :(
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: obreb » 25 lis 2011, o 09:12

To lecialo jakos tak:

Asteriks to gall,
taki maly, a karate zna

Puscili to jako NIESPODZIANKA DLA CEZARA w jakies swieto, na TVP1, rano, w 1986 r.

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: obreb » 25 lis 2011, o 09:18

A nastepna emisja Asteriksa była dokladnie 25 grudnia 1991 r. o godz. 9.00 na TVP1 (do dzis mam kasete z nagraniem:) Było to "12 prac Asteriksa" z lektorem Andrzejem Matulem. Nastepna emisja była kilka dni później, bo 1 stycznia 1992 r na TVP1, też o 9.00. Był to "Asteriks i Kleopatra" z tym samym lektorem.

Kolejnego Asteriksa puscili w Wielkanoc 1992. Był to Asteriks Gall (również czytany przez Matula).

A potem dlugo, dlugo nic. Dopiero po latach inne, prywatne stacje wzięły się za Asteriksa.

Pamiętam też, że na pocżatku lat 90. można bylo w ksiegarniach i sklepach muzycznych kupić kasetę video z Asteriksem: Wielką Bitwą. Kaseta była oryginalna, ale lektor fatalny!! Poza tym część okladki byla po polsku, czesc po niemiecku, istny balagan! A dialogi byly...takze niemieckie!

sebcio
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2007, o 21:53

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: sebcio » 30 lis 2011, o 08:43

O ile zwróciłem uwagę to TV PULS ma sporo Asterixa , nie wiem nawet czy nie wszystkie części

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: Helmutt » 30 lis 2011, o 13:23

sebcio pisze:O ile zwróciłem uwagę to TV PULS ma sporo Asterixa , nie wiem nawet czy nie wszystkie części
Niestety, wszystko to są nowe dubbingi. Wersja z Wiesławem Drzewiczem jest już chyba nie do znalezienia... Moja kaseta video z tą wersją zaginęła z 18 lat temu, jeszcze na starym mieszkaniu. Szkoda.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: Doctor_Who » 1 gru 2011, o 23:46

Tych najwcześniejszych emisji, o których mówicie nie kojarzę z racji wieku (bo w porównaniu co do niektórych tu P.T. Forumowiczów kufniasz okropny ze mnie), a żałuję gdyż, sądząc po opisie kawał świetnego dubbingu.

Natomiast te z początków lat 90. widziałem; pamiętam zwłaszcza ''Gala" puszczanego na wiosnę 1992 - a nawet mniej więcej tematykę wielkanocnych teleferii, w ramach których był emitowany. Pamiętam, że prowadziła je pani przebrana za kwokę, której towarzyszyli dwa niewyklute pisklaki-pisanki (też ludzie w kostiumach). Jajka jak to jajka, udawały mądrzejsze od kury a w rzeczywistości niczego nie rozumiały i przekręcały wszystko co się dało - na przykład wizję z wizami, gdy kwoka mówiła, że są na wizji. A gdy tłumaczyła im, że to oznacza że kamera wszystko rejestruje, jajko odpowiadało ''jeżeli truje, to trzeba ją wyprosić". xD
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

viger24
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2009, o 00:21

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: viger24 » 2 gru 2011, o 21:40

http://www.filmweb.pl/film/Asterix+kont ... sja,731311


snajperx ma tą zrippowaną wersję z właściwym i jedynym prawdziwym dubbingiem :D

Trzeba tylko go zespamować by wystawił :D

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Pierwsza emisja Asterixa w TVP

Post autor: Doctor_Who » 28 wrz 2013, o 20:05

Nie będzie o pierwszych przygodach Asterixa a wręcz przeciwnie - czeskiemu wydawcy ''wymsknęła'' się przedpremierowo okładka najnowszego albumu, już nie rysowanego przez Uderzo. Ciekawe, czy nowym twórcom uda się oddać ducha oryginału.

http://na-plasterki.blogspot.com/2013/0 ... iktow.html

EDIT: Poprawiłem link, bo poprzedni wygasł.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2016, o 14:39 przez Doctor_Who, łącznie zmieniany 2 razy.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ODPOWIEDZ