Bajki o których zapomniano

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: Robi » 17 cze 2011, o 08:09

ALIEN pisze:Flinstonowie choć często powtarzani nigdy nie będą już takie same. Wersja z Cezarym Julskim prezentowana w latach 80 przepadła ponoć bezpowrotnie. Tak przynajmniej gdzieś tam kiedyś wyczytałem. Oj przydało by się, żeby ktoś z TVP temu zaprzeczył.
Wtedy jeszcze pod nazwa Miedzy nami jaskiniowcami i na pewno byly to lata 70 , no moze rok 1980 tez sie jeszcze zalapal. Ale zgodze sie ze byla to najlepsza wejsja dubbingowa.

Awatar użytkownika
edytka9921
Posty: 13
Rejestracja: 26 cze 2011, o 12:58

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: edytka9921 » 26 cze 2011, o 13:10

Witam ! Mam 11 lat i kochałam te bajki! Jestem mała, więc o większości niestety nie mam pojęcia :( . Ale oddałabym niemal wszystko, żeby obejrzeć jeden odcinek niegdyś znienawidzonych przez mnie seriali : Niebezpieczna Mysz, Hrabia Kaczula i The Racoons (polskiego tytułu nie pamiętam, ale jak mniemam ; chodzi o szopy pracze). Nie jest prawdą, że wszystkie dzieci w moim wieku uganiają się tylko za Ben 10 i Gwiezdnymi Wojnami. Nienawidzę tych programów :) . Dla mnie - im starsza bajka, tym większa tajemnica. A ja kocham tajemnice ! Bardzo chciałabym, żeby Boomerang pozbył się tych (moim zdaniem) 'śmieci' typu : Garfield i zaczął emitować ponownie tamte bajki. Uwielbiam Kapitana Grotmana i Aniołkolatki (Taffy Dare, Brenda Chance i Dee Dee Sykes) oraz Josie and the Pussycats (nie jestem pewna, ale chyba z pol. było to Josie i Kociaki). Co do uwielbianego przez mnie Scooby Doo nie mam co tu mówić, bo dalej go emitują zarówno na Boomerang jak i Cartoon Network. Nie biegam za nowościami, wolałabym wrócić do tamtych czasów, gdy przy obiedzie oglądałam 'Josie ...' , potem 'Pomocy , to Banda Kudłacza!', a po kolacji i kąpaniu 'Kapitana Grotmana...'. Potem oglądałam też 'Jabberjaw', jednak bez polskiego dubbingu, więc jako małe dziecko, kompletnie nic nie jarzyłam :D
Proszę o pomoc w odnalezieniu bajek Josie i Kociaki oraz Kapitana Grotmana online bądź do pobrania! :) zależy mi na tym!
Z góry dzięki i pozdrawiam ;)
Remember the most beautyfull moments of your life as a child. Remember and don't forgot it, please.

DEPTH ! (jak mawiał królik z Really Rottens z 'Scooby's All-Star Laff-A-Lympics')

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: Syriusz Falcon » 26 cze 2011, o 22:18

Jeżeli dzieci tęsknią za filmami z dzieciństwa . To naprawdę nie wiem co o tym myśleć.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
edytka9921
Posty: 13
Rejestracja: 26 cze 2011, o 12:58

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: edytka9921 » 27 cze 2011, o 09:51

Myślę, że to świadczy o tym, jak wielki był błąd popełniony przez stację Boomerang. Ponieważ zważając na to, że z pewnością nie jestem jedynym dzieckiem tęskniącym za tamtymi bajkami, a wręcz przeciwnie - może być ich nawet dość dużo, wiele osób może nie być specjalnie zadowolonych ze zmian na stacji. To było jakby 'sito', przez które przeszły tamte wszystkie, wspaniałe kreskówki, a zostały tylko te najsławniejsze. I tak oto - stare kreskówki ustąpiły miejsca nowym :( ... Osobiście nic nie mam do Johnny Bravo, czy Laboratorium Dexter'a (do Garfield'a może mam, ale tez da się oglądać ...), ale wolałam tamte. Poza tym po jakie gówno (że się tak wyrażę, przepraszam) wciepywać na jakąś stację (w tym przypadku jest nią Boomerang) program (m.in.: Laboratorium Dexter'a), który jest/ był emitowany na innej stacji (w tym przypadku jest nią Cartoon Network) ?? Czy nie lepiej byłoby, żeby wszystko zostało tak, jak było ; z Madzillą Gorillą, Atomową Mrówką, Hrabią Kaczulą, itp. itd.? Co więcej - patrząc na Wikipedyjny spis (tj. kreskówki obecnie emitowane oraz dawniej emitowane) wydaję się, że więcej jest kreskówek dawniej emitowanych, niż obecnie emitowanych. :(

Pozdrawiam ! :)
Remember the most beautyfull moments of your life as a child. Remember and don't forgot it, please.

DEPTH ! (jak mawiał królik z Really Rottens z 'Scooby's All-Star Laff-A-Lympics')

Awatar użytkownika
edytka9921
Posty: 13
Rejestracja: 26 cze 2011, o 12:58

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: edytka9921 » 28 cze 2011, o 13:46

Daisy Mayhem ... Czy ktoś wie może w jakiej bajce występowała ? Czy może była stworzona jedynie do Scooby's All-Star Laff-A-Lympics ?? Z polskim lektorem wołano na nią : Mamuśka Daisy... jej postać ma prawdopodobnie koło 20-30 lat. Dowiedziałam się tego z portali angielskich. Jednak na żadnym portalu zagranicznym (a tym bardziej polskim) nie podano jej kreskówki. Ani na angielskiej wikipedii, ani na FlickR ... nigdzie ! Nie znalazłam jej nawet w spisie postaci Hanna-Barbera !!! Pomocy! Szukam o niej wiadomości, na razie zbyt wiele ich nie mam. Mr. and Mrs. Mayhem - jej rodzice (Pan i Pani Mayhem)... Ma jeszcze 'Wieprzka'. Kompletnie nie mam pojęcia do jakiej bajki by pasowała.
Ktoś może ją kojarzy ?

Obrazek
Remember the most beautyfull moments of your life as a child. Remember and don't forgot it, please.

DEPTH ! (jak mawiał królik z Really Rottens z 'Scooby's All-Star Laff-A-Lympics')

Kseroboy
Posty: 14
Rejestracja: 8 kwie 2007, o 21:33
Kontakt:

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: Kseroboy » 5 lip 2011, o 15:09

Ja za to chciałbym Wam przypomnieć o cudownym anime - Alfred J. Kwak :
Obrazek

Z wiki możemy przeczytać o nim : "Głównym bohaterem serialu jest kaczorek Alfred Jonatan Kwak. Gdy pod kołami rozpędzonego samochodu giną jego rodzice i rodzeństwo, malca adoptuje przyjaciel ojca – kret Henk. Serial podejmuje trudne tematy, takie jak nietolerancja, doping, czy apartheid, ale także podkreśla wartość przyjaźni i solidarności."

Był on nadawany w pierwszej połowie lat 90'ch na TVP1. Jako malec wydawał mi się on w pewnych momentach straszny, w porównaniu do innych, niekiedy cukierkowych bajeczek z telewizji. Pamiętacie go?

Swoją drogą - jeśli ktoś ma kasety z AJK(wyszło 26 kaset) zarówno oryginalnych, jak i nagrywanych z TV to proszę cieplutko zgłaszać się. Chętnie zgrałbym sobie je dla własnego użytku. Mogę także zapłacić za nią, czy wymienić się moją kolekcją związaną z tym serialem

Awatar użytkownika
Cy-5
Posty: 20
Rejestracja: 9 cze 2011, o 16:36

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: Cy-5 » 8 lip 2011, o 23:56

Dziadek Rodendwalt ędący robotem

Awatar użytkownika
V@letQier
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2011, o 13:45

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: V@letQier » 10 wrz 2013, o 15:11

Z serialu "Pan Tau" (były dwe serie, pierwsza zdała się lepsza) pamiętam głównie odcinek wigilijny. Głowa rodziny ma wynieść psa na balkon (w środku zimy, bez kometarza) i zabić pływającego w wannie karpia. W jednym ręku trzymał młotek, w drugim psa. Ale coś poplątał facet bo na balkonie w pierwszym podejściu zamknął motek. A kiedy już z młotkiem skrada się wanny, ryba wystawia pyszczek z wody i mówi ludzkim głosem nie dotykaj mnie, masz suche ręce. Przerażony facet pośpiesznie opłukuje ręce nad umywalką i skrada się znowu, chowając młotek za plecami. Karp pokaż, co tam schowałeś. Tamten po omacku sięga za siebie i przypadkowo oczywiście strzela z leżącego tam harpunu (!) trafiając kogoś w przedpokoju, niegroźnie oczywiście. Karp ładnie to tak?. Odcinek kończył się wyrzuniem karpia do przerębli. Ryba na pożegnanie mówi Wesołch Świąt!

"Josie and the Pussycats" widziałem to ze 20 lat temu, w oryginale.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: Doctor_Who » 5 kwie 2014, o 20:38

Było jeszcze coś takiego... Bohaterami były postacie namalowane... no właśnie nie pamiętam na czym. Ale na pewno były to jakieś akcesoria kuchenne. Może słoiki, butelki, może jakieś solniczki (nie jestem pewny, ale chyba te naczynia były szklane). Wic polegał na tym, że te naczynia, zdaje mi się były prawdziwe, a postacie rysunkowe! I jak postać chciała gdzieś przejść, to chyba tak ''pchała'' od środka ten swój ''słoik''... Nie uroiłem sobie aby czegoś takiego?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: Robi » 5 kwie 2014, o 20:50

Kiedy mialoby to leciec? w polowie lat 70 moze?

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: Doctor_Who » 5 kwie 2014, o 21:52

Niestety, mam trochę mniej na liczniku :D. Koniec 80., albo pierwsza połowa 90. (może gdzieś w czasach Wiewiórczych opowieści, Smerfów, pierwszej serii Kubusia Puchatka, Pani Łyżeczki itp., ale absolutnie proszę się tym nie sugerować, gdyż to może moja głowa płata mi figle), acz nie wykluczam wcale, że to były powtórki jakiejś starszej produkcji (więc wtedy równie dobrze mogłoby to rzeczywiście lecieć lata wcześniej). Sądzę, że widziałem to na polskiej stacji, ale nie podstawiłbym za to pod topór żadnego członka.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: Robi » 6 kwie 2014, o 07:40

Doctor_Who pisze: albo pierwsza połowa 90..
Oj to ja juz wtedy pracowalem i bajek nie ogladalem :wink:
Kiedys dzialala taka funkcja ze jesli ktos wpisal swoja date urodzenia w profilu to wyswietlal sie jego wiek przy nicku. Na takim forum bardzo to ulatwialo sprawe. Gumis mial to przywrocic,ale chyba mu nie wyszlo....

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: qba83 » 6 kwie 2014, o 21:25

Alfreda Jonatana Kwaka pamiętam, leciał zdaje się w wakacje 1991 lub 92, chyba na wieczorynkę, albo w jakims popołudniowym paśmie. Średnio mi się ta bajka podobała. Nie widziałem chyba wszystkich odcinków.

Awatar użytkownika
Christof
Posty: 44
Rejestracja: 4 mar 2013, o 15:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: Christof » 14 kwie 2014, o 23:16

To ja przypomnę serial, który na początku lat 90-tych leciał w paśmie Disneya:
http://www.youtube.com/watch?v=WFgLL8EN71I

"Earth Star Voyager" - dowód na to, ze kiedyś Disney potrafił zrobić porządny serial nieanimowany (nie to, co dzisiaj).

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: qba83 » 15 kwie 2014, o 20:56

Nie pamiętam tego serialu, ale może po obejrzeniu jakiejś sceny by mi się coś przypomniało. Oglądałem sobotnie pasmo Disneya wtedy regularnie. Pamiętam z tamtego okresu jakieś seriale w tej tematyce, ale dziś nie jestem w stanie przypomnieć sobie tytułu żadnego z nich.

ODPOWIEDZ