POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cy-5
Posty: 20
Rejestracja: 9 cze 2011, o 16:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Cy-5 » 25 cze 2011, o 15:41

http://rozpoznajemy.pl/muzyka-piosenka/ ... iu/#Item_8 TAM JEST WYNUCONA LINIA MELODYCZNA . proszę o pomoc w rozpoznaniu piosenki


Awatar użytkownika
Cy-5
Posty: 20
Rejestracja: 9 cze 2011, o 16:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Cy-5 » 25 cze 2011, o 15:45

owa nutkajest na 1 stronce zapodanego wyżej link/u jako POSZUKIWANAPIOSENKA.mp3
http://rozpoznajemy.pl/muzyka-piosenka/ ... a-w-radiu/ podaje linka raz jeszcze,proszę o pomoc

stefania_r
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2011, o 21:03

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: stefania_r » 26 cze 2011, o 21:09

Szukam swojej ulubionej bajki z dzieciństwa, niestety oprócz paru szczegółów nie pamietam o niej nic, a tytułu to już wcale. Rodzina wypiera się jakiejkolwiek wiedzy na ten temat,wujek google milczy, generalnie bliska już jestem uznania, ze sobie ją wymyśliłam, także tylko wy mi juz zostaliście

Generalnie o bajce pamietam tyle: film animowany, pełnometrażowy, chyba produkcji anglosaskiej, chociaż możliwe, że po prostu z szeroko pojętego zachodu (może i wloski/francuski).
Chyba lata 80/wczesne 90.

Dzieci (rodzeństwo) budzi w nocy c o ś (za chiny nie pamietam co) gada im że muszą kogos pokonac, zabiera ich na łąkę i uczy ich latać. Lecą sobie na jakąś planetę, na dwór królowej/króla, co im powierza misje pokonania kogoś, bo jak nie to koniec świata apokalipsa. Dzieci zabierają ze sobą smiesznego stworka, skaczą po różnych planetach, gdzie spotykają inne stworki, w końcu staczają walkę z tym złym
W kluczowym momencie ten zły prawie zdmuchuje ich z powierzchni księżyca (???) ale w końcu chyba dzieciaki zdmuchują jego. Na końcu budzą się w swoim pokoiku i okazuje sie że to był tylko sen, a te wszystkie stworki to ich zabawki.
Bardzo baśniowy film ogólnie.

help!

QuinceyMorris
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2011, o 20:01

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: QuinceyMorris » 29 cze 2011, o 11:41

stefania_r pisze:
Generalnie o bajce pamietam tyle: film animowany, pełnometrażowy, chyba produkcji anglosaskiej, chociaż możliwe, że po prostu z szeroko pojętego zachodu (może i wloski/francuski).
Chyba lata 80/wczesne 90.

Dzieci (rodzeństwo) budzi w nocy c o ś (za chiny nie pamietam co) gada im że muszą kogos pokonac, zabiera ich na łąkę i uczy ich latać. Lecą sobie na jakąś planetę, na dwór królowej/króla, co im powierza misje pokonania kogoś, bo jak nie to koniec świata apokalipsa. Dzieci zabierają ze sobą smiesznego stworka, skaczą po różnych planetach, gdzie spotykają inne stworki, w końcu staczają walkę z tym złym
W kluczowym momencie ten zły prawie zdmuchuje ich z powierzchni księżyca (???) ale w końcu chyba dzieciaki zdmuchują jego. Na końcu budzą się w swoim pokoiku i okazuje sie że to był tylko sen, a te wszystkie stworki to ich zabawki.
Bardzo baśniowy film ogólnie.

help!
Ten film to "Wyprawa Piotrusia na Księżyc".

http://www.youtube.com/watch?v=cT14ocsyPXQ

sebex22
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 21:49

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: sebex22 » 1 lip 2011, o 00:29

Witam! Na początku lat '90 w tvp był nadawany jakiś program dla dzieci chyba o tematyce muzycznej (nauka muzyki?). Pamiętam dwie postacie: Duży - grał na pianinie/fortepianie, Mały - zadawał głupie pytania, skakał po klawiszach, itp. Pamiętam, że kiedyś puścili "teledysk" "Bolero" Ravela. Proszę o pomoc w identyfikacji.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 1 lip 2011, o 05:20

sebex22 pisze:Witam! Na początku lat '90 w tvp był nadawany jakiś program dla dzieci chyba o tematyce muzycznej (nauka muzyki?). Pamiętam dwie postacie: Duży - grał na pianinie/fortepianie, Mały - zadawał głupie pytania, skakał po klawiszach, itp. Pamiętam, że kiedyś puścili "teledysk" "Bolero" Ravela. Proszę o pomoc w identyfikacji.
Tadeusz Kwinta w programach "Po prostu muzyka" i "Muzyka dla klas II ", ale to byly raczej lata 80 nie 90.Bylo o tym kilka razy na forum , sprawdz w wyszukiwarce

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Misiek :) » 1 lip 2011, o 09:30

Robi pisze: ale to byly raczej lata 80 nie 90.Bylo o tym kilka razy na forum , sprawdz w wyszukiwarce
Robi, Sebex mógł to widzieć później, bo programy Kwinty były powtarzane w telewizji edukacyjnej (zarówno programy muzyczne jak i "Przybysze z Matplanety")
Ja oczywiście także pamiętam Kwintę skaczącego po klawiszach bardziej z wczesnych lat 80tych :)

stefania_r
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2011, o 21:03

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: stefania_r » 2 lip 2011, o 01:55

QuinceyMorris pisze:
Ten film to "Wyprawa Piotrusia na Księżyc".

http://www.youtube.com/watch?v=cT14ocsyPXQ
Dzięki! O to właśnie mi chodziło :D szkoda, że obejrzeć ten film znowu jest okropnie trudno :(

Awatar użytkownika
Cy-5
Posty: 20
Rejestracja: 9 cze 2011, o 16:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Cy-5 » 2 lip 2011, o 19:17

http://rozpoznajemy.pl/muzyka-piosenka/ ... iu/#Item_8 TAM JEST WYNUCONA LINIA MELODYCZNA . proszę o pomoc w rozpoznaniu piosenki


.....mnie to nikt nie odnajdzie.

Awatar użytkownika
edytka9921
Posty: 13
Rejestracja: 26 cze 2011, o 12:58

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: edytka9921 » 2 lip 2011, o 21:14

Witam ^^
Znam postać Daisy Mayhem z Scooby's All-Star Laff-A-Lympics .
Ale szukam serialu, w którym była postacią. Chyba, że została stworzona tylko do Olimpiady Gwiazd, ale myślę, że wcześniej miała swój własny serial ; / ! Jeśli ktoś kojarzy, proszę o pomoc !!!

Obrazek
Remember the most beautyfull moments of your life as a child. Remember and don't forgot it, please.

DEPTH ! (jak mawiał królik z Really Rottens z 'Scooby's All-Star Laff-A-Lympics')

dann999
Posty: 3
Rejestracja: 3 lip 2011, o 21:19

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: dann999 » 3 lip 2011, o 21:23

Poszukuję tytułu bajki, nie pamiętam ani dokładnie roku ale była emitowana przed 2000 rokiem. Na samym jej początku dzieci chodziły spać, we śnie przenosiły się lasu, przed chatę "drwala". On te dzieci pomniejszał i przechodziły przez takie malutkie drzwi do świata zwierzątek gdzie pomagały im. Tyle co pamiętam. Naprawdę zależy mi na tytule. Z góry dziękuję za pomoc.

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Pzet » 3 lip 2011, o 21:51

dann999 pisze:Poszukuję tytułu bajki, nie pamiętam ani dokładnie roku ale była emitowana przed 2000 rokiem. Na samym jej początku dzieci chodziły spać, we śnie przenosiły się lasu, przed chatę "drwala". On te dzieci pomniejszał i przechodziły przez takie malutkie drzwi do świata zwierzątek gdzie pomagały im. Tyle co pamiętam. Naprawdę zależy mi na tytule. Z góry dziękuję za pomoc.
"Leśna rodzina" - już kilka razy o to pytano.
http://www.youtube.com/watch?v=DbPnj4rGdjg

Pizzicato
Posty: 1
Rejestracja: 3 lip 2011, o 23:32

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Pizzicato » 3 lip 2011, o 23:44

Witam

To mój pierwszy post tutaj. Od roku poszukuje tytułu pewnej kreskówki, nie daje mi ona spokoju. Nie pamiętam z niej wiele, oglądałem ją jakoś między 1997 a 2000 rokiem. Jednym z główych bohaterów był kangur, wraz z drużyną innych zwierząt walczyli o ekologię, mieli też jakiegoś wroga. Pamiętam że chyba w jednym z odcików gasili pożar w lesie. Przemieszczali się chyba takimi okrągłymi stateczkami powietrznymi. Korzystali z technologii, dużo nowocześniejszej od dzisiejszych osiagnięć.

Nie potrafię sobie dokładnie przypomnieć na którym kanale to leciało, ale raczej nie był to ani FOX KIDS ani Cartoon Network.

damroka
Posty: 1
Rejestracja: 4 lip 2011, o 22:27

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: damroka » 4 lip 2011, o 22:34

Witam.
Od pewnego czasu poszukuje nazwy pewnego serialu dla mlodziezy, byl emitowany jakos w latach 90-tych.Pamietam z niego tyle, ze ojciec z dwoma synami, (nie jestem pewna czy nie mieli rowniez siostry)po smierci zony wynosi sie na jakas wyspe gdzie obejmuje stanowisko dyrektora/nauczyciela.Inna rzecza jak mi w glowie utkwila to fakt, ze przynajmniej starszy brat mial dluzsze, rude wlosy.Ktos moze pamieta ten serial?Mial on chyba w tytule cos z wyspa ale to bylo tak dawno, ze moglam cos namieszac.Z gory dzieki za pomoc;)

ODPOWIEDZ