POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
DmN
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2011, o 22:18

Poszukuję: kaseta Abra Kadabra - piosenki dla dzieci

Post autor: DmN » 2 gru 2011, o 00:06

Witam.
Poszukuję nagrań z kasety lub samej kasety pod tytułem "Abra Kadabra". Na kasecie znajdowały się piosenki dla dzieci, śpiewane przez dzieci. Pochodzę z okolic Częstochowy i sama kaseta (podejrzewam) była wydana raczej dla uczestników koncertu pod tym tytułem, który odbył się (chyba) w Filharmonii w Częstochowie. Byłem na owym koncercie na wyjeździe z podstawówki (ok 1996 roku), później w szkole zamawiano kasety z tego koncertu. Oczywiście zakupiłem jedną, bardzo podobały mi się piosenki na niej nagrane. Niestety ostatni raz kasetę w rękach miałem kilka lat temu, w moim rodzinnym domu (obecnie mieszkam w Częstochowie). Kilka dni temu korzystając z okazji ok 1,5 godziny przeczesywałem moje 'rupiecie' w rodzinnym domu w poszukiwaniu tej kasety. Niestety - bez efektu.

Na kasecie można było znaleźć takie utwory, jak:

- Słomkowy (lub słonkowy?) paź; próba zrekonstruowania z pamięci tekstu piosenki:
Podarował, podarował mi sło(n/m)kowy paź
... rytmów ...
Sama nie wiem, sama nie wiem co z tym zrobić mam
To cudowny dar, cudowny, mówię Wam

- Abra Kadabra; rekonstrukcja:
Abra, abra kadabra
Rzecz to całkiem nieładna
...
Już miałam wołać o pomoc do ludzi
Aż tu mnie nagle mój budzik obudził
(Drzewa) ...
Jednak musiałam wziąć łyk zimnej wody

- Zielony balonik; rekonstrukcja:
Kupiłam, choć tata się wzbraniał
Jak muchę od siebie odganiał
... (zrobił z niczego?)
Jak (księżyc?) tknął życie w Buliego
I noszę zatknięty na drucie
Na szczęście - w zielonym surducie
... (i kruche?)
... przed wiatru podmuchem

Balonik, mój mały balonik
Zielony balonik
Balonik, mój mały balonik
Mały balonik

Gdyby ktoś miał w swoim archiwum kasetę/nagrania - gorąca prośba o kontakt.

Forumowiczą postaram się niebawem odwdzięczyć starymi utworami "Tęczowy Music Box" (dosłownie w chwili kiedy piszę tego posta kasetę zgrywam na kompa). Znalazłem ją w tych moich 'rupieciach' parę miesięcy temu; od paru tygodni zapodaję synkowi w samochodzie, dzisiaj postanowiłem ją zcyfryzować zanim się zajedzie, bo (oczywiście) nie mogę nigdzie (na necie/allegro, etc) tych utworów znaleźć. Sama kaseta (jak dobrze kojarzę) nagrywana przeze mnie z telewizji (ewentualnie przegrana od kogoś), więc jakość nie jest najlepsza (ale da się słuchać). Liczę, że na kompie uda mi się to brzmienie w miarę oczyścić z szumu, etc. Zobaczymy co wyjdzie.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 2 gru 2011, o 00:15

vanilia100 pisze:
Wujek Google naprawdę Cię nie lubi :P
No do stu tysięcy bomb i kartaczy. Sęk w tym, że książki szukam od kilku lat i kiedyś naprawdę nic nie wyskakiwało. Amen, kaplica.
W akcie poddania się losowi przestałem sprawdzać gugla pod tym kątem regularnie.

A tu ci taki psikus. Nawet okładka wygląda znajomo, dzięki!!!

A może to przez to, że źle zapamiętałem imię g. bohaterki?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Re: Zielony prosiaczek z guziczkiem w nosku

Post autor: Allonsanfan » 2 gru 2011, o 08:50

Książka "Zielony prosiaczek z guziczkiem w nosku". Autor: Gieorgij Judin. W Polsce wydana w roku 1988. Wtedy juz dawno wyrosłem z bajek i nie czytałem książek dla dzieci. Tej też nie czytałem, a szkoda. To co napisałeś wygląda interesująco.

eneanka
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2011, o 14:17

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: eneanka » 3 gru 2011, o 15:34

vanilia100 pisze:
eneanka pisze:Witam,
to i ja dopiszę swoje pytanie, bo przeszukałam forum wzdłuż i wszerz, ale odpowiedzi nie znalazłam. Poszukuję pewnej książki, której wydanie miałam gdzieś z połowy lat 80., nie wiem jednak, czy było to pierwsze/jedyne wydanie.
Bohaterami książki są bracia (2,3?), którzy mieszkają z mamą w Czechosłowacji (chyba Bratysława, ale ręki nie dam sobie uciąć) i są "zbieraczami" pluszowych małpek: ich taty często nie ma w domu i przywozi im z każdego wyjazdu małpy, oni sami "polują" na małpki i w wyniku różnych zbiegów okoliczności trafiają do nich inne małpki... A te małpki mają rózne przygody i ich liczba prowadzi do kolejnych zdarzeń w życiu całej rodziny. Chciałam tę książkę przeczytać mojej pięcioletniej córce, ale nie moge jej znaleźć... Jeśli komuś to pomoże, to książka ta jest mniej więcej równolatką innej mojej ulubionej lektury z tamtych czasów: estońskiej "Półbutek, Chrobotek i Mufek" Rauda Eno.
Dziękuję i pozdrawiam!
Jedyne co udało mi się znaleźć w internecie, to "Małpeczki z naszej półeczki" autorstwa Kristy Bendovej :
okładka - http://xarchiwum.pl/krista-bendova-malp ... 68688.html
http://forum.gazeta.pl/forum/w,151,4344 ... v=2&wv.x=1
Vanilia, i strzeliłaś w dziesiątkę! Oczywiście, super! Jak ja mogłam nie pamiętac Jupko!
Dzięki po stokroć!

rei17
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2011, o 00:31

Kaseta do słuchania o popielu co go myszy zjadły

Post autor: rei17 » 13 gru 2011, o 00:37

Hej moze już był ten temat ale już co całym internecie szukałam i nie mogę znaleźć może wy mi pomożecie. Kiedyś dawno dawno temu kiedy wszystko było łatwe proste i żyło się w cudownej nieświadomości na temat życia jako mała dziewczynka słuchałam bajek na kasetach magnetofonowych (przewijanie ołówkiem te sprawy) no i w pamięć zapadła mi 1 bajka trochę straszna ale wspaniale zrobiona O Popielu co go myszy zjadły były tam piosenki no różne takie no i mam pytanie nie znalazł ktoś czasem tego w internecie. Miałam kiedyś z tą bajką kasetę ale zginęła i przepadła a ja bym jeszcze raz chciała usłyszeć piosenkę o kruszwicy :3 help me

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: vanilia100 » 18 gru 2011, o 22:36

Skoro była to kaseta magnetofonowa, to nie mogło to być tak dawno :D
W latach 90-tych wydano kasetę O Popielu i myszach [słowa i teksty Andrzej Lajborek ; muzyka Sławomir Sokołowski].
Agencja Artystyczna MTJ, prod. 1992, w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Poznaniu.
http://mtj.pl/index.php?adm=extended&su ... cja_id=438

rei17
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2011, o 00:31

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: rei17 » 22 gru 2011, o 19:34

TAAAAAAAK THIS IS IT FENK JU WERY MUCZ XD aaa tego się nieda jakoś ściągnąć :?

idaho66
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2011, o 17:02

Witajcie

Post autor: idaho66 » 28 gru 2011, o 17:08

Dzień dobry.
Witam wszystkich.Mam problem ze starym polskim filmem w którym mały chłopiec wkłada nocnik na głowę i nie może go potem zdjąć i trzeba iść do chirurga.
Jeżeli ktoś pamięta to proszę o pomoc.

Pozdrawiam

adam

otik00
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2011, o 11:12

Przygody Misia Ruxpina - poszukiwane

Post autor: otik00 » 29 gru 2011, o 11:19

Witajcie.
Jako że nostalgiczne forum, mam nadzieję że ktokolwiek będzie mógł pomóc.

Poszukuję jakichkolwiek zarejestrowanych na kasetach VHS odcinków z serialem Przygody Misia Ruxpina. Sam mam zapisane jakieś 4 odcinki z 65.
Oczywiście chodzi mi tylko i wyłącznie o język polski dubbingu.

Jeśli ktoś ma proszę o odpowiedź w tym temacie.

Pozdrawiam.

zebra123
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2011, o 18:05

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: zebra123 » 29 gru 2011, o 18:12

Witam. Może tytaj ktoś mi pomoże. Poszukuję tytułu bajki, którą widziałam w dzieciństwie. Prawdopodobnie była to dobranocka (ale mogę się mylić) Nie pamiętam dokładnie roku w którym ona była emitowana, ale może z 15 lat temu. A więc do rzeczy. Bajka opowiadała o małej zebrze która pragnęła latać, opuszcza swoją wioskę i wyrusza w świat. Po swoich przygodach, których niestety nie pamiętam w końcu otrzymuje skrzydła i dalej kontynuuje podróż. Dostaje się do władcy chmur? i wraca do swojej wioski jako ogromna chmura (coś jak Mufasa w wizji Simby na niebie) Może ktoś coś pamięta i pomoże mi odgadnąć ten tytuł bo chodzi za mną od jakiegoś czasu. Z góry dziękuję :)

marekdp
Posty: 45
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: marekdp » 29 gru 2011, o 19:25

Szukam tygonika -SKANDALE wydanie z grudnia 1993 na okladce jest HANS KLOSS

marekdp
Posty: 45
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: marekdp » 29 gru 2011, o 19:27

CO do sandali to prosze pisac na marekdp@vp.pl

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: Witajcie

Post autor: juka » 30 gru 2011, o 22:19

idaho66 pisze: Mam problem ze starym polskim filmem w którym mały chłopiec wkłada nocnik na głowę i nie może go potem zdjąć i trzeba iść do chirurga.
Podobna scena jest w "Podróży za jeden uśmiech", ale mam wrażenie, że gdzieś jeszcze też.

idaho66
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2011, o 17:02

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: idaho66 » 31 gru 2011, o 21:46

Hej. A kojarzysz w którym to było odcinku 'Podróży z jeden usmiech"
Mi wydaje się że to był jakiś starszy film raczej z lat 50-60.
Chlopiec wkłada głowę do białego nocnika.Nie może może go zdjąć.Mama wiezie go taksówką do chirurga a nocnik owinięty jest papierem.Tyle pamietam.Wydawało mi że to film pt.Irena do domu ale po obejżeniu okazało się że niema takiej sceny.

Pozdrawiam
adam

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: juka » 1 sty 2012, o 13:30

Scena, którą opisujesz pochodzi z "Podróży..." - chłopiec chciał się bawić w wojsko i mieć hełm, dlatego założył na głowę garnek, mama prosi o podwiezienie szofera (L. Herdegen), który wiezie też Dudusia i Poldka - to jest mniej więcej w połowie 1 odcinka (niestety, na youtubie nie ma serialu, jest tylko wersja kinowa, a tam tej sceny nie ma, ale może znajdziesz gdzieś ten film).

ODPOWIEDZ