POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ

zielony
Posty: 6
Rejestracja: 8 sty 2012, o 22:29

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: zielony » 12 sty 2012, o 23:48

tak to ja, tam też szukam... dzięki, że mi pomagasz...

trzeba wykluczyć, która z nich podpada pod TVP2, soboty oraz 1982-1989...

ale jakoś jakby to nie to...

najbliżej Sealab wg mnie, ale czy emisja była właśnie wtedy?



Mefisto76
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2011, o 12:31
Kontakt:

Dobranocka - czy ktoś zna tytuł ???

Post autor: Mefisto76 » 13 sty 2012, o 14:27

Od bardzo dawna próbuję sobie przypomnieć tytuł dobranocki, jaka wyświetlana
była ok. 30 lat temu - ewentualnie mniej więcej w połowie lat 80. Bajka nie była polska,
ale niestety nie podejmuję się zgadywać w jakim kraju
została wyprodukowana (choć nie wiem czy nie japońska) - zaczynała się
zawsze tak samo: był pokazany jakiś japoński bodajże domek (pagoda), a wewnątrz był
pokazany japoński smok, który zaczynał palić fajkę ... I z dymu tej fajki
zaczynała się dopiero właściwa opowieść, która była niezwykle ciekawa, bo zazwyczaj
wyjaśniała istniejące w chwili obecnej zwyczaje czy zasady, np. dlaczego
delfiny lubią ludzi. Pamiętam, że "referowałem" akurat ten "delfinowy" odcinek w
przedszkolu, ale pojęcia nie mam co to za tytuł był, za to pamiętam, ze
podobała mi się bardzo. Nie była to bajka animowana, ani nie rysunkowa - tak
jakby ruchome były tylko poszczególne części np. smoka.

Czy komuś coś świta jak to się nazywało i jakieś inne detale tej produkcji?

Nusia222
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2012, o 02:54

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Nusia222 » 14 sty 2012, o 03:10

Witam,
poszukuję tytułu bajki z lat 90-tych. Wydaje mi się, że to przez jakiś czas była niedzielna wieczorynka. Nie pamiętam zbyt wielu szczegółów - bohaterami były skrzaty, krasnale albo krasnoludki. Nie była to infantylna bajka dla małych dzieci, tylko taka "mądrzejsza", stąd dość szybko ją zdjęli. Mam też wrażenie, że to była jakaś skandynawska produkcja, ale nie jestem pewna... Wszędzie szukam tego tytułu, ale nie mogę nic znaleźć. Czasem nawet myślę, że może wymyśliłam tę bajkę :( Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc :)


Nusia222
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2012, o 02:54

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Nusia222 » 15 sty 2012, o 01:00

Chyba mi nie o "Wiwat Skrzaty" chodzi. Słabo pamiętam, ale chyba nie. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? W bajce był główny skrzat, który był mądry i pomagał innym (coś jak Papa Smerf). Pamiętam, że korzystał z jakiejś księgi.. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

"Królowa Śniegu" z lat 80-tych

Post autor: Kamila » 15 sty 2012, o 20:13

Czy potrafi ktoś zidentyfikować wersję "Królowej Śniegu", którą kilkakrotnie pokazywała nasza telewizja w latach 80-tych (pokazywała, nie znaczy, że wtedy wyprodukowany) ? Pamiętam tylko tyle, że zaczynało się, jak dzieci jeździły na łyżwach na jakimś stawku. Tzn. chyba jeździł tylko Kaj (i jakieś inne dzieci). Gerda chyba obserwowała z okna domu. No i dzieci grane były przez dzieci, a nie jak w którejś z późniejszych chyba wersji, również u nas pokazywanych, przez nastolatków, czy też dorosłych ludzi. Niestety, nie pamiętam nawet, w jakim języku mówili. Może jednak ktoś kojarzy coś, co by pomogło zidentyfikować ? Wydaje mi się, że widziałam ten film przynajmniej dwa razy. Raz chyba w okolicy Bożego Narodzenia.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 15 sty 2012, o 20:27


paciugo
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:27

serial o dwoch czarodziejach poczatek 90tych tvp1,2

Post autor: paciugo » 15 sty 2012, o 21:51

Szukam nazwy mini serialu, który był emitowany na początku lat dziewięćdziesiątych na TVP1 albo 2. W serialu walczyło naprzeciwko siebie dwóch czarodziei jeden miał zieloną moc płynącą z różdżki ten zły a ten drugi niebieską. Walczyli chyba o księżniczkę, którą ten zły przetrzymywał. Wydaje mi się, że była to zagraniczna produkcja, właściwie to na pewno.

Pozdrawiam tego kto to przeczyta, jak by ktoś znał nazwę tego serialu to pisać.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 16 sty 2012, o 07:16

Tymczasem ja mam zapytanie ... a w zasadzie to zaintrygował mnie mail od jednego z internautów.

Była taka bajka - wiem. Jakiś wiercik ... nie wiem czy było to produkcji węgierskiej czy czechosłowackiej.

Zna ktoś tą bajkę ?
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

grzesi01
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2012, o 08:19

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: grzesi01 » 16 sty 2012, o 08:49

Witam wszystkich :)

Poszukuję programu dla dzieci produkcji Japońskiej który był emitowany mniej więcej w latach 95-97 na TVP1 w godzinach ok 9-10. W programie występował jakiś Japończyk w takim kapeluszu w kształcie spłaszczonego stożka oraz brązowy "potwór" który zajadał się ryżowymi ciasteczkami (takie białe trójkątne kawałkiem czarnego paska od spodu). I Pamiętam też kawałek openingu albo endingu który leciał tak: "Czy potrafisz sam to zrobic, czy potrafisz sam to zrobic, spróbuj zrobic to sam, raz dwa, raz dwa i trzy." Jeżeli komuś to pomoże to program był produkcji telewizji o ile się nie mylę NHK.
Bardzo dziękuję za każdą pomoc ;)

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 16 sty 2012, o 08:53

gumisio pisze:Tymczasem ja mam zapytanie ... a w zasadzie to zaintrygował mnie mail od jednego z internautów.

Była taka bajka - wiem. Jakiś wiercik ... nie wiem czy było to produkcji węgierskiej czy czechosłowackiej.

Zna ktoś tą bajkę ?
Bylo cos takiego , ale jakiej produkcji ta bajka byla to nie pamietam...

Szyszak
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2012, o 15:58

Wiewiórcze opowieści

Post autor: Szyszak » 17 sty 2012, o 16:03

Witam,
mam pytanie. Poszukuję serii "Wiewiórcze opowieści" i nigdzie nie mogę jej znaleźć. Czy ktoś orientuje się czy można to jakoś zdobyć w języku polskim?

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Pzet » 17 sty 2012, o 19:54

grzesi01 pisze:Witam wszystkich :)

Poszukuję programu dla dzieci produkcji Japońskiej który był emitowany mniej więcej w latach 95-97 na TVP1 w godzinach ok 9-10. W programie występował jakiś Japończyk w takim kapeluszu w kształcie spłaszczonego stożka oraz brązowy "potwór" który zajadał się ryżowymi ciasteczkami (takie białe trójkątne kawałkiem czarnego paska od spodu). I Pamiętam też kawałek openingu albo endingu który leciał tak: "Czy potrafisz sam to zrobic, czy potrafisz sam to zrobic, spróbuj zrobic to sam, raz dwa, raz dwa i trzy." Jeżeli komuś to pomoże to program był produkcji telewizji o ile się nie mylę NHK.
Bardzo dziękuję za każdą pomoc ;)
Pamiętam to. Emitowali to chyba w ramach programu "Mama i ja". Ten program w oryginale nazywał się "Dekirukana". Nie kojarzę, czy miało to jakiś polski tytuł.
Fragment na YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=zHqVnlVebYY

zielony
Posty: 6
Rejestracja: 8 sty 2012, o 22:29

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: zielony » 18 sty 2012, o 19:07

A Ja dalej walczę ze swoim wspomnieniem z dzieciństwa...

Wpadłem ostatnio na scenę z kreskówki "Centurions" i mignęło mi coś co przypina zagubioną scenę... czy ten serial mógł być emitowany w soboty na TVP2 w przedziale 82-87?

http://img821.imageshack.us/img821/717/centurions.jpg

??

Help me please :)

przypominam: soboty, tvp2, przedział 82-87, podwodne miasto otoczone kopułą




ODPOWIEDZ