POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 19 sty 2012, o 13:33

Ponawiam: Szukam bajki, w której głównym motywem było szukanie klawiszy muzycznych (chyba ich zbieranie jak w lesie). Pamiętam, że opisane były klawisze białe (długie) i czarne (krótkie). Wiem, że występowały chyba też nuty i klucz wiolinowy. Na 100% występował niski, gruby mężczyzna o imieniu Bas i wysoki szczupły o imieniu Tenor (pamiętam, jak pisało "Bas i Tenor"). Wiem, że do tekstu dołączone były bogato zdobione, kolorowe ilustracje. Na pewno w języku polskim, ale nie mam pewności, czy polska bajka. Książka ilustrowana.

zielony
Posty: 6
Rejestracja: 8 sty 2012, o 22:29

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: zielony » 20 sty 2012, o 21:26

To ponownie Ja,

czy to:

http://www.filmweb.pl/film/20,000+Leagu ... 973-257292

http://www.youtube.com/watch?v=J0iTkSPw ... re=related


mogło być emitowane w soboty na TVP2 w latach 82-87?

może ktoś kojarzy...

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 21 sty 2012, o 09:35

Wygląda to na starą animację .. więc możliwe że leciało to w tych latach ... ale ja nie pamiętam ... przykro mi
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Pzet » 22 sty 2012, o 18:51

O podwodnych miastach był serial spółki Hanna-Barbera - "Jabberjaw". Ale nie potrafię stwierdzić, czy emitowali go u nas w latach 80. Na pewno leciał kilka lat temu.
http://www.youtube.com/watch?v=0ezkrrA4vhs

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 23 sty 2012, o 23:26

wositelec pisze:Ponawiam: Szukam bajki, w której głównym motywem było szukanie klawiszy muzycznych (chyba ich zbieranie jak w lesie). Pamiętam, że opisane były klawisze białe (długie) i czarne (krótkie). Wiem, że występowały chyba też nuty i klucz wiolinowy. Na 100% występował niski, gruby mężczyzna o imieniu Bas i wysoki szczupły o imieniu Tenor (pamiętam, jak pisało "Bas i Tenor"). Wiem, że do tekstu dołączone były bogato zdobione, kolorowe ilustracje. Na pewno w języku polskim, ale nie mam pewności, czy polska bajka. Książka ilustrowana.
Już znalazłem! Wpisałem w Google Grafika "Bajka o nutkach" i się znalazło. Niebywałe!!! To dzieło Lidii Bajkowskiej "Bajka o Piosence i nutkach - muzyka dla najmłodszych". Profesorowie nazywali się jednak Bas i Wiolin.

EDIT:
To ja poszukam jeszcze dwóch bajek (obydwie z kaset VHS):
1) Jest to bajka animowana o kondorku i jego matce. Pamiętam, że mały kondorek (który niedawno wykluł się z jaja) jest obiektem zainteresowań pewnego kota, podobnego do tego z kreskówki "Herman and Catnip", czyli - jak zapewne pamiętacie - Ketlinga. Być może osobna bajka, a może też jakiś epizod. Wiem, że co jakiś czas obrywało się w łeb a to kondorowi, a to kotu.
2) Szukam odcinka lub osobnej bajki, w której na statku podróżują dwa psy - ojciec i syn. Mają brązowe futro i czarne nosy. Nie wydaje mi się, by był to Droopy. Coś z serii "Casper i przyjaciele".

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Syriusz Falcon » 29 sty 2012, o 12:09

Czy ktoś może wie , kto śpiewał piosenkę tytułową i podstawiał głos Misiowi Colargolowi w latach 70-tych. I czy to jest ta sama osoba ?
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: biały_delfin » 29 sty 2012, o 16:49

uważajcie z tym youtubem, bo jeszcze nas ACTA dopadnie :), takie czasy...

przypominam też żeby o nie wstawianiu linków do pirackich plików
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Syriusz Falcon » 29 sty 2012, o 22:09

Akurat Youtube ma podpisane umowy z ZAiKSEM, wypłaca honoraria artystom. Kiedy w to klikamy, to dajemy im zarobić. Ale jeśli już sami wstawimy na Youtube film, do którego nie będziemy mieli praw, możemy mieć zablokowane konto na Youtube.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 29 sty 2012, o 22:28

Wiem ... już mi dwa takie filmy wykasowali - jeszcze jeden i goodbye ... trzeba będzie uważać na te polskie wersje ...
Ostatnio coś SDT Film się wziął za kasowanie ... poszły w ruch wszystkie wilki i zające, kreciki, Stafliki i spagetki ...

Ale mimo to postanowiłem podjąć rękawicę i napisałem do nich w czym rzecz ... zobaczymy czy uwzględnią moją
prośbę. Chciałbym by podali mi tytuły, które objętę są ich zasięgiem. Jednocześnie zapytałem się czy nie mogą być
sponsorem dla 10-lecia nostalgii ... :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

H3sus
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2012, o 07:47

Bajka w stylu transformers z totemami

Post autor: H3sus » 3 lut 2012, o 07:57

Cześć.

Od bardzo dawna męczy mnie jedna bajka i nie mogę sobie przypomnieć jej nazwy. Oglądałem ją jak byłem jeszcze dzieckiem czyli mniej więcej na początku lat 90tych. Jest ona bardzo podobna do bajki transformers z tym że akcja dzieje się w przeszłości, są oczywiście jakby dwie drużyny dobra i zła, otrzymują oni od jakiegoś starca swoje totemy. Noszą zbroje, na klatce piersiowej mają wizerunek jakiegoś zwierzęcia, a także posiadają długie laski lub coś takiego przypominającego znak drogowy i na końcu znajduje się również podobizna zwierzęcia. Mogą się w nie zmieniać i oczywiście toczą walki o jakieś zamki i tego typu rzeczy.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

carnilla
Posty: 2
Rejestracja: 4 lut 2012, o 22:30

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: carnilla » 5 lut 2012, o 00:10

Witam Serdecznie!

szukam tytłów do czterech produkcji :
1. chyba mini serial australijski z lat 80 o nastolatce a później młodej mężatce, która albo w XIX w albo na poczatku XX pływała na wielkim bocznokołowcu chyba po rzece Murray.

2. film radziecki o małżeństwie pracującym w zoo - mieli w domu małpę. Raz ją zostawili i małpa zrobiła pranie w wannie. zamiast proszku wsypała cementu... lata 70/80.

3. serial chyba francuski ale kręcony w całej Europie - u nas w Białowieży. Przełom 89/90 - pracownicy europejskiej agencji likwidowali zagrożenia ekologiczne. Taki eko kryminał.

4. najtrudniejsze bo pamiętam niewiele. Film - chyba baśń amerykańska o chłopcu który wedrował chyba przez epoki a na pewno dotarł do piekła i do nieba. Miał taki cudowny worek i jak ktoś stawał mu na drodze to wystarczyło aby powiedział "do worka" i już go ta miał. Raczej późne 70.

A na koniec pytanie o czeską trylogię "kufer pełen ptaków" itd - widzieliście to gdzieś na płytach albo innym nośniku?
pozdrawiam Nostalgiowiczów

adams
Posty: 1
Rejestracja: 5 lut 2012, o 09:02

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: adams » 5 lut 2012, o 09:26

Witam wszystkich forumowiczów.

Od dłuższego czasu nie mogę namierzyć tytułu.
Film był wyświetlany w latach 80-tych i był o ukrytych w piwnicach starego domu/fabryki postaciach. Wiem że zaczynało się tak że grającym dzieciakom wpada do piwnicy piłka?
Na bank występowały tam wredne łasice (nie są to łasice z ''O czym szumią wierzby'' :)) i do pomieszczeń raz na jakiś czas schodziły człowiek który był pokazany tylko od pasa w dół czyli same nogi na metalowym podeście :).

ratunkuuuuuu pomocy

Dzięki

:)

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: juka » 5 lut 2012, o 11:06

carnilla pisze: 1. chyba mini serial australijski z lat 80 o nastolatce a później młodej mężatce, która albo w XIX w albo na poczatku XX pływała na wielkim bocznokołowcu chyba po rzece Murray.
To "Z biegiem rzeki":
http://www.youtube.com/watch?v=vbih6xYLaG4

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Syriusz Falcon » 5 lut 2012, o 11:56

Tak świetna muzyka była w tym serialu .
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

hoobie81
Posty: 1
Rejestracja: 5 lut 2012, o 14:51

sierial BAŚNIE . OPOWIEŚCI emitowany w niedziele 88r

Post autor: hoobie81 » 5 lut 2012, o 15:04

hej! Poszukuję tytułu serialu, który chodzi mi po głowie ładnych parę lat ;)

Serial - emitowany w TVP 2 , niedziele , godziny popołudniowe ok. 14.00 - 16.00
lata emisji około 1986 - 1989

Były to baśnie / opowieści z narratorem, który siedział w jakimś zamku, przy kominku i w tej scenerii zaczynał się każdy odcinek.
nie pamiętam kto był jego słuchaczem. chyba pies lub jakiś dziwny stwór ? Opowieści toczyły się w średniowiecznej scenerii.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź w tym temacie ;)

ODPOWIEDZ