Nie uwierze w internecie nie ma info o dobranocce z lat87-90

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Nie uwierze w internecie nie ma info o dobranocce z lat87-90

Post autor: Xiomo23 » 12 lut 2011, o 08:38

Wczoraj uparlem sie ze znajde ta bajke albo jakies informacje o niej w internecie. Mimo najszczerszych moich checi niestety nie udalo mi sie . Stracilem pare godzin i lipa ani tytulu ani screena... po prostu nic !!!
Nie uwierze ze nie ma po niej sladu na internecie, mysle ze po prostu zle szukam ;P
POMOZCIE !!!!
Ta dobranocka nadawana byla w latach mniej wiecej 1987-1990 nadawana oczywiscie za czasow nadawania Zvirkow i Muchomorkow, Wodnikow Szuwarkow, Pajakow chwatow wszystkich bratow i innych tym podobnych bajek. Z tego co pamietam narratorem w tej bajce byla pani o przemilym glosie (byc moze moge sie mylic ale tak mi sie wydaje). Nie wiem jakiej produkcji byla to bajka byc moze czechoslowacka, byc moze polska, no na pewno nie amerykanska. Z tego co pamietam to nie trwala ona 25 minut. Byla to bajka kilkuminutowa i z tego co pamietam musialo byc kilka odcinkow bo ogladalem ja w mlodosci kilkukrotnie z inna fabula. To co wiem na pewno bohaterem tej bajki był kogut (wiatrowskaz) wskazywal kierunek wiatru na jakiejs wiezy badz ratuszu. Bajka zaczynala sie ze tak ze pokazane bylo jakas panorama miasta i ten krecacy sie kogut na ratuszu. Nastepnie pod wplywem wiejacego wiatru urywal sie on z tej wiezy ratuszowej i sfruwal na ziemie i tam mial zazwyczaj jakas przygode. Po zakonczonej przygodzie z powracal na swoje miejsce na ta wieze ratuszowa i tak bajka sie konczyla.
Z tytulow jakie przychodza mi do glowy to: Opowiesci o kogucie (kogutku badz kurku) z ratuszowej wiezy, Kurek z ratuszowej wiezy itp wpisywalem niemal wszystko w przegladarce i lyyyyypa na calej lini
JESTEM PRZEKONANY ze ktos z was ogladal w mlodosci ta bajke i jest w stanie sobie przypomniec o jaka bajke chodzi. Byc moze ktos pamieta tytul lub jakiego pochodzenia byla to bajka czy czechoslowacka czy polska. Na pewno byla taka bajka ale kogo nie zapytam to nikt nie pamieta takiej bajki
LICZE NA WAS ! POMOZCIE

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 12 lut 2011, o 22:04

Patrzcie jak szybko zaindeksowala się ta wiadomość w googlach ... wystarczy, że wpiszecie do wyszukiwarki słowa takie jak : dobranocka, kurek a ten post będzie na drugim miejscu :)

A wracając do tematu faktem że mam też takie migawki - coś takiego było ale tylko tyle mogę powiedzieć ... może przez przypadek znajdę to ustrojstwo ;)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 13 lut 2011, o 11:42

Coś mi świta z tytułem "Przygody kurka z ratuszowej wieży"...
Na 99,9% była to polska animacja, sprawdziłem w wykazie bielskiej wytwórni i warszawskiej SMF jednak bez powodzenia.

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

ehhhh

Post autor: Xiomo23 » 14 lut 2011, o 11:03

sami widzicie ze pomimo najszczerszych checi nie mozna nic znalezc na temat tej bajki w internecie a to nie jest mozliwe. Wczoraj sie spienilem i uparcie probowalem cos znalezc na ten jej temat. Wydaje mi sie ze byla to bajka czechoslowacka (ale to sa moje przypuszczenia). Sparwdzalem niemal wszystkie tytuly np. Kurek z ratuszowej wiezy, Opowiesci (opowiadania) z ratuszowej wiezy, Kogucik z ratuszowej wiezy, opowiesci kogucika z ratuszowej wiezy.... itd sprawdzalem kilka konfiguracji az w koncu poznym wieczorem na cos trafilem :)
Nie wiem czy to ta bajka ale trafilem na pewna czechoslowacka bajke pt. Kosí bratři a větrný kohout (1982) [TV seriál] (ponizej zdjecie). To w tlumaczeniu na polski brzmi Bracia kosy i wietrzny (wiatrakowy) kogut. Bajka sklada sie z 13 odcinkow 8 minutowych. Niewiele jest informacji na temat tej bajki w intenecie
http://www.fdb.cz/film-fotogalerie/5445 ... ohout.html
Na tej stronie sa screeny z tej bajki i z tego co widze to glownymi bohaterami tej bajki sa bracia kosy. Byc moze sa ta screeny z 1 odcinka a byc moze powybierane zostaly tylko akurat z tymi kosami (na jednym zdjeciu widac tego koguta). Byc moze np. 8 odcinkow jest o kosach a kolejne 5 o przygodach koguta. Tego nie wiem. Pamietam tylko ze ten kogut mial zupelnie osobne przygody, kosow tam za nic nie moge sobie przypomniec. Dlatego ta bajka nijak mi nie pasuje do tego co pamietam z dziecinstwa.
13 odcinkow tej bajki nosi tytul:
1. Jak kohout všechno zachránil
2. Jak se kosové polepšili
3. Jak trucovaly telefony
4. Jak pomáhali v parku
5. Jak opravili hodiny
6. Jak si poradili s dešťovou vodou
7. Jak dělali zedníky
8. Jak zkrotili Artura
9. Jak si vyjeli na zájezd
10. Jak byl pekař na dovolené
11. Jak se ztratil cestář
12. Jak do města přijel cirkus
13. Jak přestěhovali dědu Dvořáčka

Nie wiem czy to jest to, jesli komus sie cos przypomnialo to prosze o info

Jesli to ta bajka to ten kogut mial na imie Kamil a w jedynym opisie tej bajki ktory znalazlem po czesku napisane jest tak
Pierwsza seria nosi tytul Kosi bracia
Natomiast w drugiej serii zatytulowanej Kosi bracia i wietrzny (wiatrakowy) kogut, kosi bracia zyskali nowego kompana (kamrata)- wietrznego koguta Kamila.
Na zdjeciu widac te dwa kosy razem z kogutem, lecz ja nie przypominam sobie kosow w tej bajce. Pamietam ze kogut mial osobne przygody. Po przygodzie wracal na swoje miejsce czyli na wieze badz ratusz jakiegos miasta. dlatego mam watpliwosci czy to ta bajka.
Załączniki
11284d345be6fbf8e94753fffcf7c954.jpg
Ostatnio zmieniony 14 lut 2011, o 12:55 przez Xiomo23, łącznie zmieniany 2 razy.

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

....

Post autor: Xiomo23 » 14 lut 2011, o 11:33

Kuba byc moze byla to polska animacja...
Czytala (opowiadala) ja jakas pani o bardzo milym glosie- tak mi sie przypomina... byc moze to byl tytul.... Opowiadania z poznanskiego(warszawskiego, krakowskiego) ratusza.... tego nie wiem moze w tytule nie bylo tam slowa kurek badz kogut.... cholera wie. Ale bajka taka byla i musi ktos pamietac bo mi to nei daje sppokoju

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 14 lut 2011, o 13:31

Ta bajka o kosach (niestety, część pierwsza, jeszcze bez koguta) jest do obejrzenia tu:
http://www.youtube.com/watch?v=aGQN-mfewlE
http://www.youtube.com/watch?v=Opu88Cuail0
http://www.youtube.com/watch?v=ku74hkxqy0w
Wydaje mi się jednak, że to nie to. Kurek występował samodzielnie, no i animacja była inna - mi to miasto z czołówki kojarzy się z takim średniowiecznym, coś w stylu Rumcajsa czy profesora Gąbki. Tak to pamiętam, choć koniec lat 80 to już nie moje "dobranockowe" czasy, więc mogę się mylić :smile:. A może w starych programach TV gdzieś byłby tytuł?

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 14 lut 2011, o 13:50

juka najgorsze mi tez sie tak kojarzy jak Tobie ze to nie to, ten sredniowieczny rynek z poczatku tez doskonale pamietam i wlasnie tak jak mowisz to bylo cos w stylu Rumcajsa badz porwania profesora Gabki, ja tylko zasygnalizowalem ze byc moze to jest to, ale nie moge tego nigdzie zweryfikowac bo jest zbyt malo informacji, dlatego licze ze ktos odpisze na ten moj post i poda jakiekolwiek szczegoly

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Post autor: Xiomo23 » 14 lut 2011, o 13:59

jesli chodzi o tytul tej bajki i poszukiwanie go w starych programach to troche lipa, bo nie byla to bajka 25 minutowa. Byla to bajka gdzies od 5-10 minut wrzucona po glownej bajce z tego co mi sie kojarzy to np. po Żvirku i Muchomorku, czy np. Szuwarku- (bo tego juz nie pamietam). Bo Żvirek trwal powiedzmy kilkanascie minut i trzeba bylo wypelnic jakos ten czas "dobranockowy" do Dziennika i wtedy wrzucali jakas krotsza bajke i byl to wlasnie czasem ten kogut.
Zaczynalo sie ze on jest na tej wiezy (ratuszu) i sie chyba kreci dookola, cos sie tam dzialo na ziemi i on sie urywal i sfruwal na ziemie po czym po zakonczonej przygodzie wracal spowrotem na ratusz (wieze)
Zobaczcie niby wszystko jest jasne wszystkim komus cos swita, a nikt nie jest sobie w stanie przypomniec ani tytulu ani zadnego odcinka. Ale jednak licze na to ze ktos doskonale ja pamieta
No i tak jak mowisz animacja zgoła inna mysle ze nie taka prosta i banalna jak przy braciach kosiach i ze bylo wiecej szczegolow i ten kogut chyba bardziej kolorowy ;p
p.s.
Pamietam z tej bajki ze zawsze intrygowalo mnie w tej bajce jak z jednego druta robia sie kogutowi 2 nogi ,p

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Re: Nie uwierze w internecie nie ma info o dobranocce z lat8

Post autor: Xiomo23 » 21 lut 2011, o 08:04

W DALSZYM CIĄGU PROSZĘ O POMOC !!!!!!!!!!!

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Re: Nie uwierze w internecie nie ma info o dobranocce z lat8

Post autor: Xiomo23 » 23 mar 2011, o 09:51

odsw i prosze w dalszym ciagu o pomoc

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Re: Nie uwierze w internecie nie ma info o dobranocce z lat8

Post autor: Xiomo23 » 19 maja 2011, o 17:07

ODSWIEŻAM !!!

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: Nie uwierze w internecie nie ma info o dobranocce z lat8

Post autor: Geo Dutour » 21 lut 2012, o 22:17

Pewno niewiele to wyjaśni, ale przeglądając stare programy TV w gazetach, trafiłem na dobranockę pt. "Kogucik, złoty grzebyczek". Według tygodnika "Zbliżenia", emisja 25 lutego 1985.
A przeglądać sobie można tu: http://bibliotekacyfrowa.eu/dlibra/publ ... 2131&tab=3 Niestety, nie wiem czy na wszystkich komputerach to działa, może być potrzebny jakiś plugin (np. DJVU). No i dość dużo błędów może być w tych programach. Codzienne gazety (zwłaszcza ogólnopolskie) chyba dokładniej podawały program. W "Zbliżeniach" program był zwykle na stronach 10 lub 11.

anna
Posty: 35
Rejestracja: 29 gru 2009, o 16:40

Re: Nie uwierze w internecie nie ma info o dobranocce z lat8

Post autor: anna » 22 lut 2012, o 20:58

Mnie , ta bajka o kogucie, kojarzy się z popołudniowym pasmem a nie dobranocką.

pospiech
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2018, o 19:12

Re: Nie uwierze w internecie nie ma info o dobranocce z lat87-90

Post autor: pospiech » 13 maja 2018, o 20:43

Witam
Temat trochę stary, ale jak by ktoś kiedyś szukał to podejrzewam, że chodzi bajkę :wink:

W Google wpisałem: vecernicek kohout
Pozdrawiam

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Nie uwierze w internecie nie ma info o dobranocce z lat87-90

Post autor: qba83 » 20 lip 2018, o 01:35

Dwa kosy i kogut z ratuszowej wieży. Bajka emitowaną wg ramówek jesienią 1986. Też coś mi świta ten kogut zalatujący na ziemie, ale nic nie mogę sobie przypomnieć.

ODPOWIEDZ