POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
tu_es
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2012, o 18:18

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: tu_es » 15 lip 2012, o 18:21

Witam, poszukuję nazwy serialu z lat 80tych lub 90tych. Fabuła to grupka nastolatków spotykających się u starszego Pana w jego barce? łodzi? wyciągniętej na brzeg, leżącej na piachu? Chyba to był serial australijski. Potem był chyba jeszcze drugi sezon. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 15 lip 2012, o 18:53

Zapewne serial produkcji hiszpańskiej "Niebieskie Lato". Jest na nostalgii

http://www.niebieskielato.nostalgia.pl/
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

adam80
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2012, o 20:41

Re: Piotruś i Lucynka w krainie dmuchawców

Post autor: adam80 » 17 lip 2012, o 01:24

Jak zauważyłeś -wositolec- bajka była produkcji czechosłowackiej, dzięki za pomysł z translatorem. Język narracji jest słowacki bo zrobili ją Słowacy, Telewizja Bratysława. Praktycznie wszystko można zrozumieć. Jej opis możemy znaleźć w słowackiej wikipedii:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Petr%C3%AD ... p%C3%BApav

tytuł czeski: "Petřík a Lucinka v zemi pampelišek"
tytuł słowacki: "Petrík a Lucka v krajine púpav" po tym tutułem warto spojrzeć w google, YT.
tytuł serbski/macedoński "Bucko i Lucka u zemlji maslacaka"

Bajka składa się z 13 odcinków po 7, 8 minut powiązanych ciekawą fabułą. Wrażenie robi oryginalny pomysł i dużo gagów w dobrym czeskim stylu. Kiedyś w sieci był vhs rip ale linki są aktualnie martwe. Udało mi się obejrzeć 8 części co i tak cieszy bo to rzadki rarytas. Rok produkcji 1982, choć niektóre źródła podają, że 1985. Szkoda, że u nas ta wieczorynka jest praktycznie zapomniana. W słowackim kanale drugim była powtarzana w 2009 r w maju, więc może znowu ją powtórzą i będzie można obejrzeć online.
Załączniki
Petrík a Lucka v krajine púpav 01.jpg
Piotruś i Lucynka w krainie dmuchawców
Z nostalgią wracam do czasów przed 1990r. Star Wars, figurki, SF, mini żołnierzyki, zabawki, książki, przedmioty codziennego i niecodziennego użytku, wspomnienia i klimaty PRL, czasów naszego dzieciństwa.

leag
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2012, o 10:57

szukam słów piosenki lata mucha koło nosa

Post autor: leag » 18 lip 2012, o 11:04

lata mucha koło nosa
lata mucha koło nosa
wezmę muche w obie ręce i zabawię się w morderce,
najpierw wyrwę jej skryzdełko żeby muche troche piekło,
potem wyrwę drugie skrzydło żeby jej latanie zbrzydło,

I CO DALEJ?????:)
ktoś pamięta?

acidus404
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2012, o 23:56

Cyberpunkowa bajka z przełomu lat 80-90, czy ktoś zna tytuł?

Post autor: acidus404 » 19 lip 2012, o 00:09

Witam. W roku 1992 w podstawówce nauczycielka puściła nam bajkę z VHS i szukam od dawna jej tytułu. Była to bajka cyberpunkowa pełnometrażowa gdzieś z lat 1987-1991. Bajka futurystyczna, opowiadała ona o chłopaku który przed kimś chyba uciekał, były tam też chyba kopalnie z górnikami i strażnikami i chyba z tego miejsca uciekał bohater. Pamiętam też że później przebywał na statku który był kierowany przez autopilota (takie jakby oko zwisało z sufitu) i chłopak z nim rozmawiał. Później razem natrafili na kobietę androida, cała ze stali która początkowo była nieznośna, ale później ją przeprogramowali i pamiętam, jak autopilot uświadomił chłopaka, że żeby ją przeprogramować musi "otworzyć klapę z jej siedzenia" czy jakoś tak. Ogólnie bajka miała mroczny klimat coś jak "Łowca androidów". Jeżeli ktoś by znał tytuł to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: strabek » 19 lip 2012, o 15:50

FILM KARATE Poszukuje Tytułu
Oto fabuła robotnik farbiarni w sprytny sposób udaje mnicha shaolin przed sługusami bogatego magnata.
Potem jednak zdemaskowany musi uciekać i trafia do prawdziwego klasztoru haolin i nie przechodzi próby i nie zostaje przyjęty.
Zatrudnia się jednak przy pracach remontowych i ukradkiem naśladuje uczniów shaolin po jakimś czasie okazuje się że, przyswoił sobie sztukę walki. Na końcu filmu powraca i pokonuje swoich wrogów.
Wydaje mi się że, film pochodzi z lat 70-tych bo oglądałem go w końcówce lat 80-tych VHS.
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 24 lip 2012, o 09:28

@ strabek
Google według frazy po angielsku naprowadziło mnie jedynie na to:
"Avenging Warriors of Shaolin" (1979) lub ewentualnie "Return to the 36th Chamber" (1980).

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: strabek » 25 lip 2012, o 20:30

Return to the 36th Chamber 1980 to jest to dzięki.
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

ronson
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2012, o 20:25

Serial dla młodzieży z lat 70'/80'?

Post autor: ronson » 14 sie 2012, o 20:34

Witajcie. Poszukuję tytułu serialu (chyba) polskiego z lat 70'/80'. Pamiętam niewiele. Młodzież była na jakiejś wyspie(?), gdzie występowały postacie w habitach i maskach. W jednym odcinku ciągneli zapałki kto ma pilnować łódki. Gość który wylosował najmniejszą zamiast pilnować, poszedł do jakiejś jaskini. Pamiętam że robił znaki na ścianach kamieniem czy kredą, żeby się nie zgubić. Jak spotkał się z resztą grupy, to łódki już nie było. W innym odcinku udało im się złapać jedną postać i ściągnąć jej maskę. Była to jakaś dziewczyna, osoba która jej zdjęła maske chyba powiedziała jej imię. Więcej nie pamiętam. Jak ktoś coś kojarzy to proszę o odpowiedź.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 17 sie 2012, o 07:54

Byl chyba taki serial w latach 80 po Teleranku ale nie pamietam tytulu...

gizmo00
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2012, o 12:04

"Kto opłaca przewoźnika" prośba

Post autor: gizmo00 » 24 sie 2012, o 12:15

Od kilku tygodni, chodzi mi po głowie ten serial, pamiętam że w latach 80'tych był emitowany w TVP i strasznie mi się podobał. To chyba działo się na Krecie ? wszystko jak przez mgłę, miałem 10 lat :roll:, ale totalnie utknąl mi w pamieci. Jakby ktoś z szanownych forumowiczów byl w stanie cos wiecej na temat serialu, zwłaszcza tytuł oryginalny ew. strone w IMDB, cokolwiek, będę bardziej niz wdzieczny.

P.S. Mój pierwszy post tu i od razu z pytaniem :oops:
P.S. II znalazłem http://forum.nostalgia.pl/viewtopic.php?t=4758 na tym forum jedynie to o tym serialu. Potwierdza to jedynie że całej akcji sobie nie wymyśliłem :D

Maryla
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2012, o 05:48

Szukam tutułu książki o magicznych zapałkach

Post autor: Maryla » 31 sie 2012, o 05:51

Od dawna próbuję znaleźć tytuł książki o magicznych zapałkach. Gdy się je złamało na pół, spełniało się każde życzenie. Dziękuję z góry za odpowiedź. Miłego dnia :)

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Re: Szukam tutułu książki o magicznych zapałkach

Post autor: Allonsanfan » 4 wrz 2012, o 06:19

Maryla pisze:Od dawna próbuję znaleźć tytuł książki o magicznych zapałkach. Gdy się je złamało na pół, spełniało się każde życzenie. Dziękuję z góry za odpowiedź. Miłego dnia :)
Sam pytałem o to(albo o coś podobnego) parę miesięcy temu na tym forum.

Książka o którą pytałem to "Czarownik chodził po mieście"(autor Jurij Tomin). Akcja dzieje się w Leningradzie(za czasów ZSRR oczywiście). Pewien chłopak w dziwnych okolicznościach zdobywa pudełko zapałek. Przełamanie zapałki gdy się wyraża jakieś życzenie spowodowało spełnienie tegoż życzenia.

anna
Posty: 35
Rejestracja: 29 gru 2009, o 16:40

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: anna » 4 wrz 2012, o 21:27

Czy ktoś kojarzy podręcznik do języka polskiego( ok. r. 1980), który na okładce miał prawdopodobnie pomarańczową, małą, drukowaną literę "a" i myślę, że był przeznaczony dla młodszych klas 2-3 , bo chyba jednym z wierszy był Tuwima "Wszyscy dla wszystkich" ( Murarz domy muruje, krawiec szyje ubrania...).
We wrześniu nie daje mi spokoju, czy taki podręcznik istniał czy to 'my imagination'.

misiek74
Posty: 64
Rejestracja: 14 mar 2007, o 13:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: misiek74 » 5 wrz 2012, o 11:09

z literką a to były chyba ćwiczenia

ODPOWIEDZ