POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
dorotajarz
Posty: 2
Rejestracja: 8 sty 2013, o 10:37

POSZUKUJĘ TYTUŁU STAREGO NIEPOLSKIEGO SERIALU

Post autor: dorotajarz » 8 sty 2013, o 12:00

Bardzo mi zależy jeżeli ktoś skojarzy o co mi chodzi, serial był puszczany prawdopodobnie około 2000-2002 roku. Pamiętam małego chłopczyka taką miał ciemną karnację i czarne włosy, miał przepiękną matkę też takie czarne kręcone włosy, ciemna karnacja, ale nie pamietam dlaczego nie byli ze soba, ale żyli w tej samej wiosce, on chyba był znaleziony nad morzem czy oceanem. Pamiętam też, że ta matka mieszkała w jakimś obskurnym mieszkaniu, jakieś czarodziejka czy wróżka, mi się kojarzy. I tytuł tego chyba był taki jak miał na imię ten chłopiec. Wiem, że serial był świetny. A ostatnio przypomniałam sobie o takim serialu "Zbuntowany Anioł" i właśnie go oglądam na you tubie, więc jak mi ktoś pomoże w przypomnieniu tego tytułu to może znajdę sobie i oglądnę ten serial. I to leciało zaraz przed lub po "Zbuntowany Anioł" i chyba tej samej produkcji był.

Krzychu
Posty: 225
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Rosyjski? serial "Goście"

Post autor: Krzychu » 11 sty 2013, o 14:50

lipek81 pisze:Czy ktoś z Was pamięta, mógłby przypomnieć, szczegóły serialu, który leciał w TVP pod koniec lat 80 lub w bardzo wczesnych latach 90. Serial prawdopodobnie nosił tytuł "Goście", opowiadał o grupie osób - przybyszy z innej planety jak dobrze pamiętam, którzy wyglądali jak zwykli ludzie. Jedna z postaci to kobieta, jakieś 25-30 lat, długie czarne proste włosy. To co zapadło mi w pamięci, to, że główne postacie jeździły chyba dwoma samochodami - jeden z nich to była Łada Niva, drugi to chyba Łada Samara (stąd podejrzenie, że to rosyjski serial). Samochody te mogły zmieniać kolory i numery rejestracyjne (miały jakieś tam specjalne mechanizmy). O ile pamiętam, to mogły się także samodzielnie poruszać (jakoś w pamięci utkwiła mi scena, gdzie kierownica sama się porusza). Czy ktoś z Was coś pamięta na ten temat?
Serial nie Rosyjski a Czeski (lub jak kto woli Czechosłowacki) a Ci (nazwijmy ich Goście) przybyli z przyszłości.
Zresztą jak ktoś już wcześniej wspomniał dokładny opis serialu jest na stronie Nostalgii.

Sławomir
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:58

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Sławomir » 11 sty 2013, o 19:53

Mam takie oto pytania: czy na początku lat dziewięćdziesiątych (ewentualnie samiutki koniec lat osiemdziesiątych) był w telewizji serial pod tytułem "Miłość od kuchni"? Tytuł pamiętam dobrze; wiem też, że był o kucharzach, chyba pracujących w dużej restauracji, najprawdopodobniej produkcja francuska (chociaż głowy nie dam; byłem wtedy za mały, by zorientować się, jaki to język przebijał w tle, ale coś mi się kojarzy). Szukałem w Internecie i... NIC.

Mnie więcej w tym samym czasie (a bardzo prawdopodobne, że dokładnie wtedy) leciał serial, w którego czołówce był jakiś mężczyzna piszący piórem w księdze czy też na pergaminie. Wydaje mi się, że mógł to być serial "Ja, Klaudiusz". Jednak Wikipedia twierdzi, że w Polsce nadawano go w latach osiemdziesiątych. Nie znalazłem jednak informacji, kiedy konkretnie. Jest to jeden z pierwszych seriali "dla dorosłych" (razem ze wspomnianą wcześniej "Miłością od kuchni"), jakie zachowały się w mojej pamięci. Urodziłem się na początku 1986 r., musiałem więc mieć co najmniej 2-3 lata, by cokolwiek zapamiętać. Ten serial bardzo mnie dziwił, ponieważ, jak się zdaje, nadawano dwa odcinki pod rząd. Nie rozumiałem, czemu czołówka z facetem piszącym piórem pojawiała się na początku, później trochę trwał serial, znowu facet z piórem i znowu serial. Byłem wtedy za mały, żeby to "ogarnąć" :) Stąd zapamiętałem tę czołówkę, chociaż samego serialu nie pamiętam ani trochę - nie wiem nawet, w jakiej epoce historycznej rozgrywała się akcja. Kiedy niedawno wznawiali "Klaudiusza", coś tam mi przebłysnęło, że to może być właśnie ten serial. Widziałem jednak tylko zapowiedzi, wśród nich jednak też pokazano mężczyznę piszącego na pergaminie - to mnie naprowadziło na trop (YouTube potwierdza). Musiałbym jednak wiedzieć, kiedy dokładnie nadawano "Klaudiusza" w Polsce.

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi pomógł w sprawie tych dwóch seriali. :D

Sławomir
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:58

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Sławomir » 11 sty 2013, o 22:29

Trochę dokładniej poszperałem i znalazłem ten pierwszy serial. Dotychczas nie znajdywałem, bo - jak się okazało - tytuł zapamiętałem źle. Nie była to żadna "Miłość od kuchni", lecz "Życie od kuchni" i nie serial francuski, lecz czeski, w dodatku ponoć był z dubbingiem, więc żaden język nie mógł się przebijać. Fragment odcinka (w oryginalnej wersji językowej) znalazłem na YouTube i zgadza się - chodziło mi właśnie o to. Swoją drogą, ciekawe, czy ktoś jeszcze pamięta ten serial, bo jest bardzo mało informacji o nim.

Co do tego drugiego - z mężczyzną piszącym coś w księdze lub na pergaminie w czołówce - nadal nie jestem pewien i pytania wciąż aktualne. :)

encantada
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2013, o 00:08

Re: POSZUKUJĘ TYTUŁU STAREGO NIEPOLSKIEGO SERIALU

Post autor: encantada » 13 sty 2013, o 20:54

dorotajarz pisze:Bardzo mi zależy jeżeli ktoś skojarzy o co mi chodzi, serial był puszczany prawdopodobnie około 2000-2002 roku. Pamiętam małego chłopczyka taką miał ciemną karnację i czarne włosy, miał przepiękną matkę też takie czarne kręcone włosy, ciemna karnacja, ale nie pamietam dlaczego nie byli ze soba, ale żyli w tej samej wiosce, on chyba był znaleziony nad morzem czy oceanem. Pamiętam też, że ta matka mieszkała w jakimś obskurnym mieszkaniu, jakieś czarodziejka czy wróżka, mi się kojarzy. I tytuł tego chyba był taki jak miał na imię ten chłopiec. Wiem, że serial był świetny. A ostatnio przypomniałam sobie o takim serialu "Zbuntowany Anioł" i właśnie go oglądam na you tubie, więc jak mi ktoś pomoże w przypomnieniu tego tytułu to może znajdę sobie i oglądnę ten serial. I to leciało zaraz przed lub po "Zbuntowany Anioł" i chyba tej samej produkcji był.
Produkcja Televisy "Posłaniec szczęścia" :)

Ja mam takie wspomnienie,to były chyba ferie zimowe w okolicach 2000 roku, nie pamiętam zbyt wiele, wydaje mi się, że fabuła opierała się na tym że jakiś chłopak z dziewczyną, możliwe że dzieci, podróżowali po świecie. Pamiętam jeszcze, że w czołówce był jakiś orzeł i pojawiała się jakby mapa... Możliwe, że to było zupełnie inaczej xd Pamięta ktoś może coś ?

lipek81
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2012, o 23:01

Re: Rosyjski? serial "Goście"

Post autor: lipek81 » 13 sty 2013, o 21:56

Krzychu pisze:
lipek81 pisze:Czy ktoś z Was pamięta, mógłby przypomnieć, szczegóły serialu, który leciał w TVP pod koniec lat 80 lub w bardzo wczesnych latach 90. Serial prawdopodobnie nosił tytuł "Goście", opowiadał o grupie osób - przybyszy z innej planety jak dobrze pamiętam, którzy wyglądali jak zwykli ludzie. Jedna z postaci to kobieta, jakieś 25-30 lat, długie czarne proste włosy. To co zapadło mi w pamięci, to, że główne postacie jeździły chyba dwoma samochodami - jeden z nich to była Łada Niva, drugi to chyba Łada Samara (stąd podejrzenie, że to rosyjski serial). Samochody te mogły zmieniać kolory i numery rejestracyjne (miały jakieś tam specjalne mechanizmy). O ile pamiętam, to mogły się także samodzielnie poruszać (jakoś w pamięci utkwiła mi scena, gdzie kierownica sama się porusza). Czy ktoś z Was coś pamięta na ten temat?
Serial nie Rosyjski a Czeski (lub jak kto woli Czechosłowacki) a Ci (nazwijmy ich Goście) przybyli z przyszłości.
Zresztą jak ktoś już wcześniej wspomniał dokładny opis serialu jest na stronie Nostalgii.
Syriusz Falcon pisze:Właśnie niedawno go oglądałem, ale na temat tego serialu jest już dość sporo napisane na nostalgii.
Dzięki, znalazłem !!!

Dzisiaj przypomniałem sobie o jeszcze jednym serialu. Tytułu nie jestem pewien - chyba coś w stylu "Rodzina Edisonów". Serial produkcji USA, puszczany był chyba po Kwancie, lub po jakimś innym programie naukowym dla młodzieży (w każdym razie w godzinach popołudniowych). Tytuł wskazuje, że opowiada o rodzinie, chociaż ja jakoś zapamiętałem tam głównie dzieciaki, które podczas swoich przygód konstruowały różne urządzenia. Na koniec serialu było zawsze wyjaśnione, na jakiej zasadzie te urządzenia działają. Ja zapamiętałem, że w jednym z odcinków było coś o robocie, który podążał za dźwiękiem włączanego i wyłączanego długopisu, oraz w innym dzieciaki miały przygotować jakiś występ muzyczny - jednym z instrumentów było coś w rodzaju rury od odkurzacza, którą jeden z chłopaków kręcił nad głową. Wydawała ona jakieś tam huczenie. Oczywiście na koniec było wyjaśnione skąd ten dźwięk się bierze.

heryd
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2011, o 20:52

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: heryd » 14 sty 2013, o 18:03


Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 15 sty 2013, o 07:12

Akurat tego serialu nie oglądałem bo to pewnie lata 90-te. Nie moja działka bo ja mało raczej z tamtego okresu pamiętam. Zapytajcie się autora strony http://przystanek90.blogspot.com/
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 15 sty 2013, o 10:01

gumisio pisze:. Zapytajcie się autora strony http://przystanek90.blogspot.com/
ooo to juz nawet pokolenie lat 90 zaczyna wspomnienia.....nie dobrze , chyba starzejemy sie coraz bardziej :wink:

dorotajarz
Posty: 2
Rejestracja: 8 sty 2013, o 10:37

Dziękuję encantado za twą odpowiedż

Post autor: dorotajarz » 15 sty 2013, o 13:59

Ja mam takie wspomnienie,to były chyba ferie zimowe w okolicach 2000 roku, nie pamiętam zbyt wiele, wydaje mi się, że fabuła opierała się na tym że jakiś chłopak z dziewczyną, możliwe że dzieci, podróżowali po świecie. Pamiętam jeszcze, że w czołówce był jakiś orzeł i pojawiała się jakby mapa... Możliwe, że to było zupełnie inaczej xd Pamięta ktoś może coś ?


"posłaniec szczęścia" dziękuję ci z całego serca, tyle czasu myślałam co to był za tytuł, ten chłopczyk miał na imie Felipe, ale ciężko przypomnieć sobie fabułę filmu o czym to było. Ale jestem w szoku ze "encantado"wiedziałaś lub eś tytuł filmu po takim moim beznadziejnym opisie. Dzięki raz jeszcze. Całusy.

JJ 77
Posty: 13
Rejestracja: 28 cze 2007, o 20:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: JJ 77 » 15 sty 2013, o 16:15

Końcówka lat 80tych o ile mnie pamięć nie myli, film na kasecie VHS, grupa dzieci znajduje chyba na plaży mężczyznę, tyle pamiętam- tytuł jaki mi się kołacze po głowie to "Ruscy", ale nigdzie nie mogę tego znaleźć. Coś się komuś kojarzy? Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 15 sty 2013, o 17:36

A to nie było "Niebieskie lato" ? Tam była plaża i tam chyba dzieciaki znaleźli tego dziadka który mieszkał na takiej łodzi ... :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

JJ 77
Posty: 13
Rejestracja: 28 cze 2007, o 20:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: JJ 77 » 15 sty 2013, o 23:47

Nie, "Niebieskie lato" pamiętam doskonale. Ten mężczyzna to młody był :)

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Syriusz Falcon » 16 sty 2013, o 10:30

JJ 77 pisze:Końcówka lat 80tych o ile mnie pamięć nie myli, film na kasecie VHS, grupa dzieci znajduje chyba na plaży mężczyznę, tyle pamiętam- tytuł jaki mi się kołacze po głowie to "Ruscy", ale nigdzie nie mogę tego znaleźć. Coś się komuś kojarzy? Z góry dzięki za pomoc.

To film "Russkies" - http://www.filmweb.pl/film/Ruscy+na+Flo ... 1987-30490
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

JJ 77
Posty: 13
Rejestracja: 28 cze 2007, o 20:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: JJ 77 » 16 sty 2013, o 12:21

Syriusz, ogromne dzięki, to właśnie to!!!!

ODPOWIEDZ