Przeźrocza z bajkami do wyświetlania w domu!!

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Kris
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2012, o 11:22

Re: Przeźrocza z bajkami do wyświetlania w domu!!

Post autor: Kris » 20 gru 2012, o 08:32

Ja na pewno miałem bajkę na rzutnik "Tarzan" - była moją ulubioną :)

Zloteuszko
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2013, o 21:21

Re: Przeźrocza z bajkami do wyświetlania w domu!!

Post autor: Zloteuszko » 19 sty 2013, o 00:33

Witam, szukam bajki na rzutnik, z ktorej pamietam tylko fraze: "W slodkim kraju nie ma slonca, tylko swieca dwa ksiezyce". Jesli ktos pamieta tytul, prosze o kontakt.

Awatar użytkownika
Erin
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2013, o 20:03
Lokalizacja: Śledzikowo ;-)

Re: Przeźrocza z bajkami do wyświetlania w domu!!

Post autor: Erin » 15 lut 2013, o 20:06

Zawsze #1 (podobnie, jak książka i film Richarda Lestera) - Trzej Muszkieterowie.
Odkąd w wieku lat 10 poznałam tę historię po raz pierwszy, jestem jej wierną fanką. I tak już pozostanie.
Bajka gdzieś pewnie jest, chociaż nie wiem, gdzie. Ale do książki i filmu wracam regularnie, co kilka lat.
YOU'LL NEVER BEAT THE IRISH :)
Koty to cudne istoty :) Obrazek

Pablo1989
Posty: 14
Rejestracja: 16 sie 2012, o 22:38

Re: Zabawki

Post autor: Pablo1989 » 7 sty 2019, o 20:26

O Właśnie tak skoro ktoś wspomiał o Kinoplastikonie, To moze ktoś pamięta rzutniki i taśmy z bajkami?
Bo pamiętam jak z moim starszym bratem to prośili tatę o puszczenie bajek z rzutnika na rozciągniętym białym prześcieradle wieczorem :P, Nadal mam ten rzutnik i bajki ale nie używany od bardzo długiego czasu(nie wiem czy jeszcze działa). Choć jedna taśma z bajkami się porwała lata temu i musiała trafić na śmietnik. Nie wiem co to był za tytuł ale pamiętam o czym była
Otóż wysłano ludzi w kosmos i tam udało im się zaprzyjaźnić się z kosmitami co razem z nimi wrócili na ziemię czy coś w tym rodzaju.

HAH! nawet jednego dnia zabrałem już wywołane klisze z aparatu i je przeglądałem w rzutniku, choć były czarno białe to fajnie było obejrzeć co było sfotografowane i tak jedno zdjęcie przedstawiło widok na mój dom ogrodzony drewnianym płotem, kiedy to od 2001r mam nałożoną siatkę.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Zabawki

Post autor: Doctor_Who » 8 sty 2019, o 09:20

Pablo1989 pisze:
7 sty 2019, o 20:26
HAH! nawet jednego dnia zabrałem już wywołane klisze z aparatu i je przeglądałem w rzutniku, choć były czarno białe to fajnie było obejrzeć co było sfotografowane i tak jedno zdjęcie przedstawiło widok na mój dom ogrodzony drewnianym płotem, kiedy to od 2001r mam nałożoną siatkę.
Klisze od zdjęć kolorowych w negatywie też się fajnie przeglądało, upiorny to był czasem widok... :D
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: Przeźrocza z bajkami do wyświetlania w domu!!

Post autor: Geo Dutour » 8 lut 2019, o 21:53

Kiedyś były modne przezrocza w ramkach, a przecież można było przeglądać przezrocza nie jako pocięte slajdy w "Diapolu", lecz jako niepocięte filmy w "Ani" czy innym "Jacku". Slajdowe filmy były do dostania jeszcze kilka lat temu (Kodak Ektachrome, Fujichrome, itp).

Awatar użytkownika
fakk3
Posty: 30
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 12:00

Re: Przeźrocza z bajkami do wyświetlania w domu!!

Post autor: fakk3 » 21 sie 2019, o 13:15

Miałem jakąś rosyjską bajkę o chłopcu i zaczarowanej misce, która miała w środku jakieś ciasto lub maślankę. Ktoś zaczarował tą miskę i zawartość rosła i wypełniła całe królestwo. Niestety nie pamiętam tytułu. Miałem też sporo bajek ze smerfami.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Przeźrocza z bajkami do wyświetlania w domu!!

Post autor: Doctor_Who » 6 lut 2020, o 21:25

Ciekawa dyskusja - czy przeźrocza czyli tekst + obrazki można uznać za formę komiksu. Ja nie zabieram głosu jako profan, ale poczytać można.

https://forum.komikspec.pl/komiksy-pols ... rakomiksy/
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ODPOWIEDZ