POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Slepwalker
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2013, o 23:22

Re: Poszukuję: kaseta Abra Kadabra - piosenki dla dzieci

Post autor: Slepwalker » 20 sty 2013, o 11:54

DmN pisze:Witam.
Poszukuję nagrań z kasety lub samej kasety pod tytułem "Abra Kadabra". Na kasecie znajdowały się piosenki dla dzieci, śpiewane przez dzieci. Pochodzę z okolic Częstochowy i sama kaseta (podejrzewam) była wydana raczej dla uczestników koncertu pod tym tytułem, który odbył się (chyba) w Filharmonii w Częstochowie. Byłem na owym koncercie na wyjeździe z podstawówki (ok 1996 roku), później w szkole zamawiano kasety z tego koncertu. Oczywiście zakupiłem jedną, bardzo podobały mi się piosenki na niej nagrane. Niestety ostatni raz kasetę w rękach miałem kilka lat temu, w moim rodzinnym domu (obecnie mieszkam w Częstochowie). Kilka dni temu korzystając z okazji ok 1,5 godziny przeczesywałem moje 'rupiecie' w rodzinnym domu w poszukiwaniu tej kasety. Niestety - bez efektu.

Na kasecie można było znaleźć takie utwory, jak:

- Słomkowy (lub słonkowy?) paź; próba zrekonstruowania z pamięci tekstu piosenki:
Podarował, podarował mi sło(n/m)kowy paź
... rytmów ...
Sama nie wiem, sama nie wiem co z tym zrobić mam
To cudowny dar, cudowny, mówię Wam

- Abra Kadabra; rekonstrukcja:
Abra, abra kadabra
Rzecz to całkiem nieładna
...
Już miałam wołać o pomoc do ludzi
Aż tu mnie nagle mój budzik obudził
(Drzewa) ...
Jednak musiałam wziąć łyk zimnej wody

- Zielony balonik; rekonstrukcja:
Kupiłam, choć tata się wzbraniał
Jak muchę od siebie odganiał
... (zrobił z niczego?)
Jak (księżyc?) tknął życie w Buliego
I noszę zatknięty na drucie
Na szczęście - w zielonym surducie
... (i kruche?)
... przed wiatru podmuchem

Balonik, mój mały balonik
Zielony balonik
Balonik, mój mały balonik
Mały balonik

Gdyby ktoś miał w swoim archiwum kasetę/nagrania - gorąca prośba o kontakt.

Pozdrawiam!
Cześć pozwoliłem sobie zacytować wypowiedź sprzed ponad roku gdyż dzisiaj szukam dokładnie tego samego dla mojego synka. Również kiedyś byłem na tym koncercie i również jestem z Częstochowy. W razie gdyby ktoś miał tę kasetę to proszę o kontakt.

urka
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2013, o 12:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: urka » 20 sty 2013, o 12:31

Bajka serial- podobna do Wilka i Zająca - podobna kreska, być może produkcji kraju bloku wschodniego lub azjatyckiego, na oko z lat 60-80. Nie pamiętam czy puszczana w publicznej tv czy z kasety VHS (w latach 80). Fabuła: Zwinna kota, silny niedźwiadek i mądry borsuk albo szop (nie jestem pewna co to było za zwierzątko) biorą udział w różnych zawodach i zadaniach - przeważnie mądry robił coś szybciej, prościej wykorzystując znajomość matematyki lub fizyki i potem tłumaczył dlaczego. Np mieli zmierzyć wysokość masztu: kotka wspinała się na maszt, miś próbował wskoczyć na niego tyczką, a mądry (borsuk/szop) zmierzył jego cień. Innym razem kotka spóźniła się na występy bo zostawiła budzik na telewizorze i pole magnetyczne sprawiło że przestał chodzić o czasie.
Będę stokrotnie wdzięczna za pomoc bo ciągle chodzi mi to po głowie. :)

JJ 77
Posty: 13
Rejestracja: 28 cze 2007, o 20:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: JJ 77 » 22 sty 2013, o 14:58

Znowu filmik, który "wpadł mi w oko" w latach 80tych- emitowany chyba w bloku filmów dla drugiej zmiany (chociaż nie przypominam sobie, żeby był powtórzony wieczorem), leżałam wtedy chora, stąd moje podejrzenia. produkcja chińska? japońska? koreańska?- nie mam bladego pojęcia. Pamiętam jedynie tyle, ze ninja albo coś takiego rzucali metalowymi kulkami i jak ktoś dostał, to już było po nim... co to mogło być? Coś komuś świta?
Miniserial o Rewolucji Francuskiej, z przystojnym, nieogolonym kolesiem prawdopodobnie w roli głównej?:)
Z góry dziękuję za pomoc ;)

Taxidriver100
Posty: 6
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:51

Jakii tytul ?

Post autor: Taxidriver100 » 27 sty 2013, o 17:34

Witam.Poszukuje dwa tytuly .
1.Chyba byl to teatr telewizji lub Mlodego widza .Glowna role gra F.Pieczka i w w tymze spaktaklu posiada on jakies nadprzyrodzone moce, karzac zlym rzeczom lub zlu wchodzic do torby.
2.Polski film ,w ktorym gosciu ma wywrozone lepsze zycie , niewiem w jakim sensie ( moze jakas wygrana :?: ) ,ale niestety czas uplywa ,a nic sie nie polepsza. Okazuje sie potem ,ze przyczyna jest to ,ze ow gosciu ma serce nie po lewej ale prawej stronie .

Niestety otrzymalem tylko takie minimalne informacje od znajomej ,ktora poprosila mnie o odszukanie tych dwoch " zagadek ".Moze ktos cos skojarzy .Jak nie,to trudno.Z gory dziekuje.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
V@letQier
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2011, o 13:45

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: V@letQier » 8 lut 2013, o 19:25

Zna ktoś może film pełnometrażowy zagraniczny (ekranizacja jakiejś bajki) z okolic 1980 : coś jak Jaś i Małgosia ale inne. Dwoje dzieci (brat z siostrą?) oraz Pies, Kot, Ogień i Woda (wszystkie uczłowieczone) w jakimś lesie. Czegoś szukali? tak zwykle w bajkach bywa. Dobra Wróżka wychodząca z lampy (nie jak Dżin, była zmaterializowanym światłem, chyba to ona uczłowieczyła tamtych) i Królowa Nocy (raczej wredna, miała Mroczny Pałac).
I chyba to w tym filmie owa para dzieci w jakimś momencie chwilowo trafia (są wtedy tylko we dwoje) do "miejsca gdzie znajdują się dzieci p r z e d przyjściem na świat" (?) co jakoś do reszty pasuje nijak.
Możliwe też że tych dwoje było "dziećmi drwala" (szukały dla niego jakiegoś eliksiru? ale tu zgaduję) bo w innym momencie rozmawiają z drzewami, które (drzewa) są na nie (dzieci) złe.

Awatar użytkownika
Erin
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2013, o 20:03
Lokalizacja: Śledzikowo ;-)

Re: Dawni bohaterowie filmów/programów dzisiaj

Post autor: Erin » 17 lut 2013, o 09:53

A pamiętacie "Capital City"? :arrow: http://www.imdb.com/title/tt0098760/
Uwielbiałam go, jakiś czas temu wychodził jako dodatek do gazety, niestety przegapiłam pierwszą część - może ktoś może odstąpić?
YOU'LL NEVER BEAT THE IRISH :)
Koty to cudne istoty :) Obrazek

Awatar użytkownika
Erin
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2013, o 20:03
Lokalizacja: Śledzikowo ;-)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Erin » 19 lut 2013, o 18:25

Czy jest na Nostalgii wątek, w którym opisujemy nasze zainteresowania/pasje/hobby?
Jeśli tak, bardzo ładnie proszę o link :)
YOU'LL NEVER BEAT THE IRISH :)
Koty to cudne istoty :) Obrazek

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 20 lut 2013, o 09:10

Erin pisze:Czy jest na Nostalgii wątek, w którym opisujemy nasze zainteresowania/pasje/hobby?
Jeśli tak, bardzo ładnie proszę o link :)
Zainteresowania mozna wpisac w profilu :wink:
A cos szerzej to chyba w temacie o "wszystkim i niczym "

Awatar użytkownika
Erin
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2013, o 20:03
Lokalizacja: Śledzikowo ;-)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Erin » 20 lut 2013, o 10:00

OK, wielkie dzięki!
W profilu wiem, że można - tylko miejsca trochę mało :wink:
I podyskutować z innymi nie za bałdzo, jeśli mają podobne :wink:
YOU'LL NEVER BEAT THE IRISH :)
Koty to cudne istoty :) Obrazek

Adrian
Posty: 24
Rejestracja: 5 gru 2012, o 16:39

bajki i filmy, czyli dubbing tamtych lat

Post autor: Adrian » 27 lut 2013, o 18:30

Witam
Czy ktoś z was pamięta dubbingi do bajek i filmów z tamtych lat min z ''Białego delfina Uma'', starego ''Williego Fogga'' oraz do innych filmów to zapraszam do tego wątku.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Syriusz Falcon » 1 mar 2013, o 21:52

Chciałabym zapytać czy nie wie ktoś jak nazywa się aktor, który grał Wojtka w Wojna Domowa w odcinku 13 - "Młode talenty", przeszukałem co się dało w necie. Nic kompletnie nic. Początkowo myślałem że to Ryszard Filipski, ale w jego filmografii nic nie ma, może coś ktoś będzie wiedział?
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

dzidzia
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2013, o 03:35

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: dzidzia » 10 mar 2013, o 14:49

Hej,
jak tak przeglądam posty, to więcej jest pytań niż odpowiedzi i wcale się nie dziwię! Ja też pamiętam tylko jakieś strzępki z tych wszystkich bajek. Przy okazji przypomniałam sobie "Balladę o Kasi i drzewie", bardzo mi się ten teatr telewizji dla dzieci wtedy podobał. Szkoda, że nie ma fragmentów na yt.

Ale ja mam pytanie do Was. Pewnie ok. połowy lat '90 w sobotę lub niedzielę po teleranku lub 5-10-15 (tak mi się wydaje) emitowany był serial fabularny, wydaje mi się, że niemiecki. Był o dziewczynce, która miała bujną wyobraźnię. Ja pamiętam dwie sceny, okazuje się, że jedna z nich zapadła bardzo wielu osobom w pamięci. Jedna scena to taka, że dorośli rozmawiają o jakiejś restauracji i że klienci umrą w niej z głodu (bo małe porcje czy coś takiego), a dziewczynka wyobraża sobie kościotrupy siedzące przy stolikach. A druga scena, ta, którą wszyscy kojarzą, jest taka, że dziewczynka wchodzi do pracowni jakiegoś mężczyzny - wynalazcy/złotej rączki/naukowca. I on ma chyba sztuczną rękę, ale co gorsza, otwiera mu się z tyłu głowy klapka i ma tam oko, którym patrzy na tę dziewczynkę. Straszne to było!

Koleżanka podrzuciła jeszcze jeden trop, wydaje jej się, że w czołówce serialu ta dziewczynka mówiła wszystkim "dzień dobry". Pamiętacie taki serial i jego tytuł?

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Syriusz Falcon » 10 mar 2013, o 15:53

Może to coś ci przypomni - http://www.youtube.com/watch?v=6E9uq8W8REI
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

dzidzia
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2013, o 03:35

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: dzidzia » 10 mar 2013, o 15:58

dzięki, Syriusz! najwyraźniej skleiły mi się w pamięci dwie bajki! zupełnie inaczej to zapamiętałam.

Soldier
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2010, o 07:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Soldier » 15 mar 2013, o 08:18

Witam odświeżam pytanie ;) może komuś coś się przypomni... przeszukałem cała filmografie seriali emitowanych w PL od 1977r., ale nigdzie nie natrafiłem na coś co przypominałoby ten serial...

stimorol napisał(a):
serial drugi od naszych sasiadow ale nie wiem ktorych. pamietam ze lecial w w wakacje letnie chyba i byl o dwoch grupach rywalizujacych ze soba, jedyna scena ktora pamietam to ze w jakims baraku takim powiedzmy ich "klubie" na koncu jeden z chlopcow podlaczyl sie do maszyny ktora po zakreceniu korbka dawala napiecie i jak przyszedl szef tej grupy "zlej" i dotknal jego nosa to kopnal go prad

mysle ze wyswietlane byly miedzy 88 a 94

Wydaje mi sie, ze to mogl byc albo barak albo jakis tramwaj/autobus ale moge byc w bledzie (skojarzenie z serialem siedem stron swiata - ale to nie to).
Inny moty z filmu - grupa chlopcow chciala zalozyc swoj klub (baze) i znalezli odpowiednie miejsce w opuszczonym bloku, ktory widzieli z okien swoich mieszkan (motyw klubu podobny do tego z Siedmiu stron...) Okazalo sie jednak, ze budynek zostal przeznaczony do rozbiorki i mimo, ze probowali zrobic jakas zbiorke nie udalo im sie uratowac tego miejsca.

ODPOWIEDZ