Jarocin

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Krzsm
Posty: 22
Rejestracja: 27 paź 2013, o 16:48

Jarocin

Post autor: Krzsm » 4 lis 2013, o 17:39

kto bywał na tym festiwalu?Ja byłem w latach 91-94 i wspaniale wspominam te imprezy 8)

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Jarocin

Post autor: Robi » 4 lis 2013, o 19:32

Nie bylem , ale w drugiej polowie lat 80 sluchalem Rozglosci harcerskiej ktora relacjonowala festiwal. Tam tez pierwszy raz uslyszalem Jurka Owsiaka ktory zalozyl Towarzystwo Przyjaciol Chinskich Recznikow i co roku na festiwalu uwalanial slonia

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Re: Jarocin

Post autor: 7zark7 » 5 lis 2013, o 12:05

Robi pisze:Nie bylem , ale w drugiej polowie lat 80 sluchalem Rozglosci harcerskiej ktora relacjonowala festiwal. Tam tez pierwszy raz uslyszalem Jurka Owsiaka ktory zalozyl Towarzystwo Przyjaciol Chinskich Recznikow i co roku na festiwalu uwalanial slonia
Pamiętam świetne reklamy "TPCR", nagrywane przez Owsiaka i emitowane w czwórce. Gdzieś mam je jeszcze ponagrywane, ale na kasetach:( Właśnie w tych reklamach przewijał się tekst "uwolnić słonia!!" :)))

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Jarocin

Post autor: Robi » 5 lis 2013, o 17:04

7zark7 pisze:
Robi pisze:Nie bylem , ale w drugiej polowie lat 80 sluchalem Rozglosci harcerskiej ktora relacjonowala festiwal. Tam tez pierwszy raz uslyszalem Jurka Owsiaka ktory zalozyl Towarzystwo Przyjaciol Chinskich Recznikow i co roku na festiwalu uwalanial slonia
Pamiętam świetne reklamy "TPCR", nagrywane przez Owsiaka i emitowane w czwórce. Gdzieś mam je jeszcze ponagrywane, ale na kasetach:( Właśnie w tych reklamach przewijał się tekst "uwolnić słonia!!" :)))
Moze uda Ci sie to jakos gdzies udostepnic? Chetnie bym sobie to posuchal

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Re: Jarocin

Post autor: 7zark7 » 6 lis 2013, o 12:06

Robi pisze:
7zark7 pisze:
Robi pisze:Nie bylem , ale w drugiej polowie lat 80 sluchalem Rozglosci harcerskiej ktora relacjonowala festiwal. Tam tez pierwszy raz uslyszalem Jurka Owsiaka ktory zalozyl Towarzystwo Przyjaciol Chinskich Recznikow i co roku na festiwalu uwalanial slonia
Pamiętam świetne reklamy "TPCR", nagrywane przez Owsiaka i emitowane w czwórce. Gdzieś mam je jeszcze ponagrywane, ale na kasetach:( Właśnie w tych reklamach przewijał się tekst "uwolnić słonia!!" :)))
Moze uda Ci sie to jakos gdzies udostepnic? Chetnie bym sobie to posuchal
Spróbuję. Muszę najpierw przegrzebać kasety. Jak uda mi się zdigitalizować to wrzucę, jak nie to przynajmniej spiszę dokładnie co on tam wygadywał:)

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Re: Jarocin

Post autor: mutant » 6 lis 2013, o 12:21

Ja spędziłam jedną noc w Jarocinie w roku 1989. Zespół Dżem obchodził któreś tam urodziny i z tej okazji zorganizowano po normalnym koncercie wieczoru (na którym grał m.in. Kult) koncert bluesowy, gdzie grali Dżem, Martyna Jakubowicz i Jan Skrzek. Ja wtedy słuchałam dużo bluesa i ogólnie "hipisowskich" brzmień. Pojechałam tam, poznałam jakichś ludzi, z których część - podobnie jak ja - nie miała wejściówek i wchodziliśmy na koncert tak, że ktoś wchodził, zbierał od paru osób identyfikatory, wychodził i potem my na te identyfikatory wchodziliśmy. Bardzo fajne wspomnienia mam zarówno z koncertu, jak i przede wszystkim z atmosfery panującej na ulicach Jarocina. Wtedy Polska była jeszcze dość szara, a tu ludzie w różnych fajnych subkulturowych strojach, siedzący na ulicach, śpiący na ławkach, śpiewający; oczywiście nie wszyscy byli trzeźwi, ale wśród "szarej masy" to również się zdarza.

Potem, już w latach 90., raz pojechałam tak "na głupka", myślałam, że może spotkam się z koleżanką i wkręcimy się na koncert, ale tak naprawdę chciałam pooddychac tą atmosferą, poszłam sobie na jakiś darmowy koncert na małej scenie, koleżanki nie spotkałam i po kilku godzinach wróciłam do domu (z Poznania do Jarocina jest nieco ponad godzina jazdy pociągiem, więc mogłam sobie pozwolić na taką ekstrawagancję).
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Jarocin

Post autor: Robi » 6 lis 2013, o 12:36

7zark7 pisze:, jak nie to przynajmniej spiszę dokładnie co on tam wygadywał:)
Pamietam ze przedstawial sie jako Jerzy Owsiak-obserwator rzeczy dziwnych i ulotnych

Krzsm
Posty: 22
Rejestracja: 27 paź 2013, o 16:48

Re: Jarocin

Post autor: Krzsm » 9 lis 2013, o 22:42

Bardzo fajne wspomnienie mutantku.Jako ciekawostka ,ostatni raz jechałem prawdziwym parowozem właśnie do Jarocina z Leszna w roku 1991

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Re: Jarocin

Post autor: 7zark7 » 8 gru 2013, o 21:35

No i jak obiecałem to zapodaję. Oto kilka reklam TPCR z odnalezionej kasety. Teraz muszę pomyśleć jak zgrać to z kaseciaka na mp3.

TPCR1:

Tu towarzystwo Przyjaciół Chińskich Ręczników, tu komitet do spraw poszukiwania Slayona Petersa
tu chwila propagandy festiwalu w Jarocinie
bo już niedługo, bo świry odloty i zadymy
zapraszamy wszystkich właścicieli swobodnych myśli i słów
zapraszamy wynalazców udanych zakupów
i właścicieli marmurkowych garniturów i spodni oraz czapek z daszkami
3,4,5,6 sierpnia, jak nie zapamiętasz to powtórz: 3,4,5,6 sierpnia
Jarocin, między Poznaniem a Kaliszem
zresztą poszukaj na mapie
i fruuu, czekamy siema

TPCR2:

Jeśli mężczyzna w panamskim prochowcu z dużym znaczkiem na żółtym tle
z Towarzystwa Przyjaciół Chińskich Ręczników
uśmiechając się przy słowach 3,4,5,6 sierpnia podejdzie do was
i zaproponuje wam lekko sfatygowaną mapę Polski z zaznaczoną w kółku miejscowością Jarocin
to bądźcie pewni, że ten człowiek to nasz człowiek
a Jarocin to festiwal, a nasze hasło to: „uwolnić słonia”
chyba, że macie inne
to siema

TPCR3:

[...] z saperką i naciągiem z folii ogrodniczej
przywita was wszystkich 3,4,5,6 sierpnia
w Jarocinie, razem z Rozgłośnią Harcerską i Slayonem Petersem
którego ktoś widział,
a my już teraz pełni radości zbieramy na 3,4,5,6, sierpnia wasze podręczne szafki do
szybkiego robienia fryzur
to siema

TPCR4:

[...] puszcza oko do waszej wyobraźni
i zaprasza wszystkich na festiwal do Jarocina
za pomocą długopisu, ołówka, flamastra, czy pióra najlepiej firmy Rakieta
zapiszcie sobie 3,4,5,6, sierpnia
Jarocin – mała miejscowość dużych możliwości
Pierwszy dzień tej muzycznej zadymy poświęcony jest wynalazcy dzwonka
drugi dzień – wynalazcy siatki ochronnej na rowery, trzeci dzień – wynalazcy autobusu, a czwartego dnia pomacha nam Slayon Peters, jak go znajdziemy
i uwolnimy słonia, bo to nasz cel i nasze słowa
no to zabierajcie manele i chodu do Jarocina

ODPOWIEDZ