Zabawki

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Zabawki

Post autor: Doctor_Who » 8 sty 2015, o 20:04

Ja pamiętam pistolety na białe kapiszony, które kupowało się u mnie na straganach :D.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zabawki

Post autor: Robi » 8 sty 2015, o 20:20

Conrad pisze: Rewolwer ze zdjęcia nr 3 pochodzi z roku 1980/81. Była to produkcja hiszpańska, ale zakupiony w RFN-ie. Do środka ładowało się kapsle w formie czerwonych, plastikowych wianuszków z prochem.
A to chyba takiego nie mialem. Pamietam ze mialem takie kapiszony z tworzywa na tasmie , nie spotykane w Polsce, przywiezione chyba z NRD. Pistoletu do nich tez nie mialem i zadnym sposobem nie mozna bylo ich odpalic....

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Zabawki

Post autor: Doctor_Who » 8 sty 2015, o 20:54

Pistolety na kapiszony miałem dwa. Jeden taki normalny czerwony, plastikowy i drugi, czarny, ciężki metalowy, który na dobrą sprawę w ciemnej uliczce można by i od biedy za prawdziwy uznać. Ale kraju produkcji nie pamiętam :(. A kapiszony były takie małe okrągłe białe i często wpadały całe do dziurki, do której powinny wpaść dopiero po ''wystrzeleniu''. Co się człowiek nawyciągał...
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Zabawki

Post autor: Conrad » 9 sty 2015, o 11:38

Przesyłka dotarła, więc śmiało mogę wrzucić zdjęcie mojej kolekcji Muppetów:

Obrazek
Pozdrawiam - J. Konrad G.

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Zabawki

Post autor: Conrad » 11 sty 2015, o 19:06

Zakupiłem następne rzeczy i czekam na przesyłkę :)
Jedna to resorowiec London bus z Matchboxa, a druga ... oryginalna słomianka :oops: (nie wiem, po co mi to, ale to kultowa rzecz, której już w sklepach nie ma). Może kiedyś wykorzystam :?: :idea:
Pozdrawiam - J. Konrad G.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Zabawki

Post autor: Doctor_Who » 13 sty 2015, o 22:41

Conrad pisze:Przesyłka dotarła, więc śmiało mogę wrzucić zdjęcie mojej kolekcji Muppetów:

Obrazek
O, a mój Scooter miał identyczny kształt, ale kolory zupełnie inne. Takie szarawe. Podejrzewam - skoro jeden z ''dziadków'' został murzynem :lol: - że w kwestii malowania panowała wolna amerykanka i malowano akurat taką farbą, jaka była pod ręką...

Za to gdybym taką Piggy jak ze zdjęcia zobaczył w dzieciństwie, to by mnie pewno po nocach nawiedzała w koszmarach :twisted:.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

janek25
Posty: 10
Rejestracja: 25 mar 2015, o 15:27

Re: Zabawki

Post autor: janek25 » 25 mar 2015, o 17:32

GI JOE (moi rodzice musieli na to fortunę wydać...), żołnierzyki, pistolety na kulki,
Lego, wszelkie Kinder Niespodzianki, karty z piłkarzami i koszykarzami... to zabawki, które przychodzą mi do głowy jako pierwsze kiedy myślę o dzieciństwie...

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Zabawki

Post autor: Conrad » 13 kwie 2015, o 13:01

Gdy miałem 5 lat, trafiłem do szpitala ze złamaniem nogi. Wówczas od mojej babci dostałem w prezencie żołnierzyka Zorro. Niedawno zapragnąłem mieć go w swojej kolekcji i ... zacząłem kompletowanie. Osobno kupiłem konia, osobno postać i osobno pelerynę, i szpadę. Teraz jest już kompletny. Pamiętam, że ten mój sprzed lat miał pelerynę z pomarańczowego plastiku (jak podstawka), ale cóż - ten jest wierniejszy oryginałowi filmowemu. A ja mam wielką radość, że znowu zachowałem wspomnienia :)

Obrazek


W międzyczasie przybyło parę sztuk Indian do mojej kolekcji. Teraz to chyba wszystko (no może jeszcze dokupię ognisko i wigwam :) ).

Obrazek
Pozdrawiam - J. Konrad G.

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Zabawki

Post autor: Conrad » 6 maja 2015, o 09:00

Mój ostatni zakup:
Obrazek

Pamiętam, że jako dziecko miałem tych zwierzątek więcej. Był tam niedźwiedź brunatny, niedźwiedź polarny, lew (samiec) i parę innych.

P.s.
Wiele z moich skarbów można w tym roku obejrzeć w Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej, dokąd wypożyczyłem je na ten sezon.
Pozdrawiam - J. Konrad G.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Zabawki

Post autor: Syriusz Falcon » 6 maja 2015, o 09:59

Conrad pisze:Gdy miałem 5 lat, trafiłem do szpitala ze złamaniem nogi. Wówczas od mojej babci dostałem w prezencie żołnierzyka Zorro. Niedawno zapragnąłem mieć go w swojej kolekcji i ... zacząłem kompletowanie. Osobno kupiłem konia, osobno postać i osobno pelerynę, i szpadę. Teraz jest już kompletny. Pamiętam, że ten mój sprzed lat miał pelerynę z pomarańczowego plastiku (jak podstawka), ale cóż - ten jest wierniejszy oryginałowi filmowemu. A ja mam wielką radość, że znowu zachowałem wspomnienia :)

Obrazek


W międzyczasie przybyło parę sztuk Indian do mojej kolekcji. Teraz to chyba wszystko (no może jeszcze dokupię ognisko i wigwam :) ).

Obrazek

Jeżeli to są wszystkie twoje indiańce to ja mam takiego z tomahawkiem i lassem którego nie widzę tutaj.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Zabawki

Post autor: Conrad » 6 maja 2015, o 13:29

Syriusz Falcon pisze:Jeżeli to są wszystkie twoje indiańce to ja mam takiego z tomahawkiem i lassem którego nie widzę tutaj.
Nie kojarzę tego. Możesz zamieścić zdjęcie?
Poza tym, nie chcę skompletować wszystkich figurek, a jedynie po kilka z różnych serii (i też nie wszystkich). Inaczej musiałbym przerobić całe mieszkanie na muzeum, a mam trochę różnych artefaktów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam - J. Konrad G.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Zabawki

Post autor: Syriusz Falcon » 6 maja 2015, o 19:29

Proszę ale nie jest w najlepszym stanie. Znalazłem go przypadkowo na strychu jak szukałem szpargałów na allegro.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zabawki

Post autor: Robi » 6 maja 2015, o 20:39

Mialem takiego bizona , wielbląda i tego indianina syriusza

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Zabawki

Post autor: Conrad » 8 maja 2015, o 06:14

Akurat tego indianina nigdy nie miałem. Fajna figurka.
Pozdrawiam - J. Konrad G.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Zabawki

Post autor: Syriusz Falcon » 8 maja 2015, o 09:38

Piórka ułamane i farba odeszła. Potrafiłbyś go odrestaurować żeby wyglądał tak jak eksponaty z twojej kolekcji.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

ODPOWIEDZ