Artykuly spozywcze z dawnych lat

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Marecki384 » 8 kwie 2015, o 07:54

Kożuchy a fuuuuuuuj

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Conrad » 8 kwie 2015, o 09:42

Granulki bananowe i dodawało się do mleka ??? --> Ja pamiętam takie coś z Czechosłowacji (połowa lat 80-tych). Nazywało się Granko. Na początku bardzo to lubiłem, ale potem miałem przesyt :) Było też Granko kakaowe :)
Pozdrawiam - J. Konrad G.

Awatar użytkownika
fakk3
Posty: 30
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 12:00

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: fakk3 » 8 kwie 2015, o 16:48

Obowiązkowo Ruffles o smaku pieczonego kurczaka obficie posypane rosołową przyprawą. Do dzisiaj pamiętam jak pojawiły się Lays'y i powoli wypierały moje ulubione chipsy. Lody Bambo z czekoladową polewą i orzechami oraz tanie lody dla "podwórkowych dzieci" (w tym mnie), czyli kredki i pinokio. Jak bylem bardzo mały zbierałem też naklejki ze smokami do specjalnego albumu. Niektóre smoki składały się z kilku naklejek. Pewnie nigdy się nie dowiem jak to wszystko wyglądało skompletowane. Dziwne były też te gumy o smaku pieprzu, albo te super kwaśne. Pamiętam, że żucie tego było prawdziwą próbą odwagi i wytrzymałości :D

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: qba83 » 8 kwie 2015, o 21:26

Guma nazywałą się Shock i chyba jeszcze do dziś można ją gdzieś kupić. Były o różnych stopniach kwaśności, najmocniejsza była chyba jasnozielona. Pamiętam, ze kupowałem sobie ich nawet 8 sztuk i jednocześnie połykałem, starając się nie skrzywić.

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: 7zark7 » 9 kwie 2015, o 11:57

Cukierki System Shock - pamiętam :lol: Wystarczyło parę sekund ssania i aż skurcz łapał ślinianki.
Ostatnio z kumplem wspominaliśmy smakołyki z "darów" przychodzących do kościoła (po stanie wojennym). Po lekcjach religii - tak tak kiedyś odbywały się przy kościołach - można było dostać solone masło, holenderką margarynę, pomarańczowy ser mimolette i hit hitów - gumy do żucia Care Free truskawkowe :P

Awatar użytkownika
fakk3
Posty: 30
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 12:00

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: fakk3 » 9 kwie 2015, o 14:06

7zark7 pisze:Cukierki System Shock - pamiętam :lol: Wystarczyło parę sekund ssania i aż skurcz łapał ślinianki.
Ostatnio z kumplem wspominaliśmy smakołyki z "darów" przychodzących do kościoła (po stanie wojennym). Po lekcjach religii - tak tak kiedyś odbywały się przy kościołach - można było dostać solone masło, holenderką margarynę, pomarańczowy ser mimolette i hit hitów - gumy do żucia Care Free truskawkowe :P
System Shock to taka gra :D

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Doctor_Who » 9 kwie 2015, o 14:13

Ta guma nazywała się Center Shock. Była kwaśna jak siedem diabłów, ale jak się wytrzymało dzielnie pierwsze minuty, to potem przechodziło.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Doctor_Who » 3 maja 2015, o 18:54

Wraca piwo EB, ciekawe czy wciąż będą z tyłu etykiety przygody Darka Z.? ;)
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

teko21
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2012, o 19:42

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: teko21 » 22 cze 2015, o 11:09

Witam, czy ktoś kojarzy gumę do żucia " Kubuś Piratem " Odra. A może jest ktoś kto ją posiada ?? Proszę dać znać.;) zależy mi;-)

Awatar użytkownika
simian raticus
Posty: 26
Rejestracja: 14 maja 2006, o 00:12
Lokalizacja: Nightmare in BRAIN!
Kontakt:

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: simian raticus » 28 cze 2015, o 18:37

Mirinda i serwowit mi chodzą po głowie i mleko kapslowane! Heh i turtlesowe batony zielone zwane Mutagen i gumy toxic crusaders... :mrgreen: czipsy chio swing i gumy turbo i pringelsy pierwsze.
Moje Gadu-Gadu to 5473221 (piszcie to powspominamy sobie).
Obrazek
ObrazekObrazek

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: qba83 » 2 lip 2015, o 23:40

Pringlesy są jeszcze, ale pamiętam te z lat 90. Były wówczas w trzech smakach i trzech kolorach tuby - czerwonym, żółtym i zielonym. W reklamie z kolei pokazywali jeszcze niebieskie i bardzo byłem ciekawy, jak smakują, a nigdzie takich nie było w sklepach, choć ktoś twierdził, że widział w jakimś dużym mieście.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Doctor_Who » 25 lip 2015, o 17:20

Mirinda też wciąż jest w sprzedaży, nawet parę dni temu ratowałem się nią w czasie upału... Za to z lat. 90 pamiętam jej idiotyczną reklamę w tv: ''orzeźwiająca mirinda bez skórki!"
Widział ktoś kiedyś ze skórką? :P :roll:

A piwo EB sprawdziłem, niestety już nie ma przygód Darka Z. :(
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Robi » 26 lip 2015, o 11:16

Mirinde to pamietam w duzych szklanych butelkach chyba 1,5 litrowych sprzedawana na przelomie lat 70/80

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: juka » 26 lip 2015, o 21:26

Robi pisze:Mirinde to pamietam w duzych szklanych butelkach chyba 1,5 litrowych sprzedawana na przelomie lat 70/80
Też ją pamiętam, tu jest butelka, niestety bez zawartości :) :
http://mareklange.com/fotolog/butelka-mirindy/
Być może w latach późniejszych nadal była, aczkolwiek lata 80 to dla mnie niezapomniana "Woda grodziska" w dużych litrowych butelkach: zielonych, brązowych i białych (przezroczystych). W takich butelkach mielismy serwowane napoje na studniówce, nauczyciele mieli swój kolor, żeby nie pomylic trunków :D. A współczesnie ciemne butelki po grodziskiej służą nam do butelkowania wina. :)

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Robi » 27 lip 2015, o 08:01

Pepsi tez była sprzedawana w takich dużych butelkach w tamtych latach

ODPOWIEDZ