filmy reklamowe z lat 90-tych

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Pablo1989
Posty: 14
Rejestracja: 16 sie 2012, o 22:38

Re: filmy reklamowe z lat 90-tych

Post autor: Pablo1989 » 30 mar 2014, o 05:50

:D Pamiętam taką reklame banku w której jakiś mały dzieciak(Mówiący głosem Cezarego Pazury) bawił piłką z pluszowym misiem

UWAGA! misiek strzelam
NO MISIEK!....CHŁOPIE TY SIĘ RZUCAJ!

I prawie na koniec Bogdan mówi bankowy

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: filmy reklamowe z lat 90-tych

Post autor: Geo Dutour » 30 mar 2014, o 20:01

A ja pamiętam inną reklamę z Pazurą. Reklamował jakiś napój z tekstem "denaturalny kolor" :)

Adrian
Posty: 24
Rejestracja: 5 gru 2012, o 16:39

Re: filmy reklamowe z lat 90-tych

Post autor: Adrian » 25 kwie 2014, o 21:21

Ostatnio oglądałem odcinek programu ''Szperacze TV'', w którym pokazano reklamy m.in. ''Elgaz'' z Karolem Strasburgerem i Ewą Sałacką, ''Hitachi'' z Włodzimierzem Szaranowiczem, zabawki ''He-Man'' i ''Barbie'' oraz ''Pollena 2000'' ze słynnym Ojciec-Prać.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: filmy reklamowe z lat 90-tych

Post autor: Doctor_Who » 26 kwie 2014, o 07:29

A ja jeszcze pamiętam pierwsze (?) reklamy pampersów, z taką parą bobasów w raju, stylizowanych na Adama i Ewę. 'Na początku był mężczyzna i była kobieta. On i ona równi sobie. Z małym wyjątkiem. Chłopcy moczą pieluszki z przodu, a dziewczynki pośrodku.'' czy jakoś tak...

No i słynny miś ''się nie lektryzezuje'' Coccolino. Słyszałem, że rodzice nie cierpieli tej reklamy, bo dzieci chciały dostać takiego gadającego misia :twisted: .
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: filmy reklamowe z lat 90-tych

Post autor: Marecki384 » 27 kwie 2014, o 07:56

Ja pamiętam reklamę Baltony z Wojciechem Mannem i reklamy Prusakolepu :)

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: filmy reklamowe z lat 90-tych

Post autor: qba83 » 9 gru 2014, o 19:54

Przypomina mi się reklama szamponu, chyba Head'n Shoulders z Elżbietą Zającówną z początku lat 90

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: filmy reklamowe z lat 90-tych

Post autor: Geo Dutour » 9 gru 2014, o 23:37

Pamiętam! W zmysłowy sposób majtnęła włosami w tej reklamie.

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: filmy reklamowe z lat 90-tych

Post autor: Geo Dutour » 4 lis 2015, o 00:39

Ze znacznie nowszych czasów, bardzo nieodległych, pamiętamy oczywiście reklamy pewnego banku z Chuckiem Norrisem. Moim zdaniem, w tej reklamie wcale nie musiał występować prawdziwy Chuck Norris. Jest on postacią tak charakterystyczną, że w reklamie mógł wystąpić jego sobowtór, który dostał grosze za udział w reklamie. Natomiast Chuck Norris skasował dużo więcej, ale tylko za wykorzystanie wizerunku. Pomyślcie logicznie: po co Chuck miałby jeździć tysiące kilometrów, żeby kręcić reklamę w jakiejś tam Polsce - przecież prościej zaangażować sobowtóra. Wszystko legalnie i opłacalnie dla każdej ze stron.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: filmy reklamowe z lat 90-tych

Post autor: qba83 » 4 lis 2015, o 18:02

W Polsce akurat w tamtym czasie był, został chyba na jakąś uroczystość zaproszony, bo wystąpił z żoną w "Dzień dobry TVN" , a przy okazji nakręcił reklamę. ten polski sobowtór także gdzieś się pokazywał, był chyba w "Kiepskich" i jeszcze jakichś programach.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: filmy reklamowe z lat 90-tych

Post autor: Doctor_Who » 4 lis 2015, o 18:34

Ten polski sobowtór jest bardzo podobny do Chucka, ale tylko w ciemnych okularach, bez nich już trochę mniej ;).

PS. Bloczek reklamowy z 1991:

https://www.youtube.com/watch?v=5SfIbssASD8

Kukuruku i ten krem orzechowy kojarzę, chrupki z reklamy z nauczycielką nie za bardzo :?.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: filmy reklamowe z lat 90-tych

Post autor: wositelec » 17 gru 2015, o 11:00

Jeżeli chodzi o sobowtóra Chucka Norrisa, to w Polsce jest nim Jacek Pieniążek. Zagrał nawet w 16. odcinku serialu "Graczykowie" i faktycznie jest bardzo podobny. Odcinek nosi tytuł "Klub sobowtórów".

Co do tematu : pamiętam dwie specyficzne reklamy z dawnych lat, ale niestety nie kojarzę już dokładnie, czego dotyczyły.

Pierwsza z nich była bodajże reklamą McDonalda, w której występował jakiś amerykański aktor znany z westernów (być może Burt Lancaster). Ten aktor na 100 % już nie żył wtedy, ale wykorzystano jego wizerunek. Wszystkie kwestie mówione oczywiście tłumaczył lektor (jak to u nas). Jego rozmówcą był wielki wódz indiański w olbrzymim pióropuszu (według sugestii moich znajomych z internetu mógł to być Floyd "Red Crow" Westerman). Wiem, że stary wódz na koniec wołał "McDonald's !!!". Niestety reklamy nie udało mi się nigdzie namierzyć.

Druga reklama to była chyba jakaś kampania świąteczna. Szedł sobie facet z choinką i w pewnym momencie napotkał Murzyna z dredami, który zaczął śpiewać naszą polską kolędę "Oj maluśki, maluśki, jako rękawicka...", a potem odezwał się z uśmiechem na ustach : "Wesołych świąt !". Podobno mogła to być reklama Heyah, ale nie wydaje mi się, by w tamtym czasie istniała już ta sieć.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: filmy reklamowe z lat 90-tych

Post autor: qba83 » 29 sty 2018, o 06:09

Reklama jakiegoś proszku do prania z piosenką " o plama plama plama plama co za pech" strasznie mnie śmieszyła, facet przy stole ufajdał babce bluzkę sosem pomidorowym. Potem była jeszcze nowsza wersja tej reklamy.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: filmy reklamowe z lat 90-tych

Post autor: gumisio » 29 sty 2018, o 06:37

qba83 pisze:Reklama jakiegoś proszku do prania z piosenką " o plama plama plama plama co za pech" strasznie mnie śmieszyła, facet przy stole ufajdał babce bluzkę sosem pomidorowym. Potem była jeszcze nowsza wersja tej reklamy.
Pewnie z robotnikami pracującymi na wysokościach bez żadnego zabezpieczenia ... to by pasowało do tej piosenki :lol:
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: filmy reklamowe z lat 90-tych

Post autor: Doctor_Who » 29 sty 2018, o 09:07

U nas krążył taki dowcip:

- Co mówi kierowca walca drogowego, kiedy przypadkiem przejedzie przechodnia?
- O plama plama plama plama co za pech!

:lol:
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ODPOWIEDZ