Muppety w kinach !

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Muppety w kinach !

Post autor: biały_delfin » 1 sty 2012, o 22:39

Mupety wracją do kina http://www.filmweb.pl/film/Muppety-2011-583305

a jeśli jestem już w temacie to w święta śpiewały Jingle Bells z Andrea Bocellim. On spiewał wolniejszą wersję tej piosennki, a Muppety próbowały go nauczyć szybszej :)



ps. tak na marginesie to dzisiaj obejrzałem sobie odcinek "Pod jednym dachem"
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

zubel
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2012, o 10:28

Re: Muppety w kinach !

Post autor: zubel » 13 sty 2012, o 10:30

To mój ulubiony kawałek ze Zwierzakiem :)

http://www.youtube.com/watch?v=GjoBKEJj2eI

--
Nieruchomości Gdynia

Kseroboy
Posty: 14
Rejestracja: 8 kwie 2007, o 21:33
Kontakt:

Re: Muppety w kinach !

Post autor: Kseroboy » 14 sty 2012, o 10:52

Ten dubbing jest denny według mnie. Nie mogę sie przyzwyczaić do tych głosów polskich. A już gdy mówimy o reklamie orange to, aż wstyd się przyznać że jest się fanem muppetów

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Muppety w kinach !

Post autor: gumisio » 14 sty 2012, o 12:54

Kseroboy - dlaczego dubbing jest dla ciebie zły ? Nigdy zapewne nie słyszałeś Muppetów w polskiej wersji językowej (no chyba, że oglądałeś wcześniejsze kinówki Muppetów ale to była inna obsada) to dlaczego akurat narzekasz na dubbing. Co jest złego w dubbingu ...
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Kseroboy
Posty: 14
Rejestracja: 8 kwie 2007, o 21:33
Kontakt:

Re: Muppety w kinach !

Post autor: Kseroboy » 22 sty 2012, o 12:12

gumisio pisze:Kseroboy - dlaczego dubbing jest dla ciebie zły ? Nigdy zapewne nie słyszałeś Muppetów w polskiej wersji językowej (no chyba, że oglądałeś wcześniejsze kinówki Muppetów ale to była inna obsada) to dlaczego akurat narzekasz na dubbing. Co jest złego w dubbingu ...
A no widziałem. Przyzwyczaiłem się przede wszystkim do innego głosu Kermita na przykład ze Spin-Offu "A Muppet Family Christmas"(nie mylić z "It's a Very Merry Muppet Christmas Movie"). Po zwiastunach polskich i tej reklamie głos Kermita wydaję się być męcząco mało śmieszny. Pożyjemy, zobaczymy. Jednakże chyba skuszę się mimo wszystko na wersję z napisami, bo na lektora, którego pamiętam z TVP1 nie ma co liczyć(Nigdy bym nie pomyślał, że będę wolał lektora - Andrzeja Matula, zamiast dubbingu)

PS. Z perspektywy przedwczorajszej premiery nowego filmu, zakładka na stronie główniej z Muppetami, jest częściowo nieaktualna :/

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Muppety w kinach !

Post autor: biały_delfin » 22 sty 2012, o 16:52

Zubel, witamy serdecznie w krainie dzieciństwa,

ja niestety muszę się poskarżyć na znaną sieć kin, narobili apetytu, powiesili olbrzymi bilbord, a tu się okazuje że nie ma :(
będzie wyświetlany ale i innym kinie i dopiero w przyszłym miesiącu, więc muszę poczekać
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Re: Muppety w kinach !

Post autor: Misiek :) » 15 lut 2012, o 19:56

Byłem w ostatnią niedzielę razem z rodzinką :)
Do najbliższego kina (w którym filmy są na bieżąco) mamy 60 km, więc była to cała wyprawa, a późniejszy powrót przebijaniem się autem przez zaspy, bo w międzyczasie przyszła zima :D
Wszyscy bawiliśmy się świetnie, pomimo tego, że nasz czterolatek momentami troszkę się nudził, bo był pierwszy raz na tak długim filmie nie-animowanym ;)
To typowy film familijny w dobrym znaczeniu tego słowa. Nieskomplikowana fabuła, intryga, gagi, piosenki, i obowiązkowy Happy End! Przeżyliśmy z żoną fantastyczny powrót do dzieciństwa, a synek (w jego mniemaniu) dłużyzny całkowicie zrekompensował sobie podczas końcowych napisów tańcząc i śpiewając "Manamana" :D (nawiasem mówiąc, w tej chwili jest to nasza piosenka rodzinna :D )
http://www.youtube.com/watch?v=jN-Q4Yjj ... re=related

Dodam tylko, że figurka Kermita z promocyjnego kubka jest teraz ulubionym przyjacielem naszego Kacpra i uczęszcza razem z nim do przedszkola 8)

Zdaję sobie sprawę, że każdy z nas jest przywiązany do własnych wspomnień związanych z Muppetami (taki czy inny lektor lub dubbing), ale dla wszystkich nostalgiomanów film ten powinien stać się pozycją wręcz obowiązkową :)

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Muppety w kinach !

Post autor: biały_delfin » 24 lut 2012, o 17:15

Misiek :) pisze:Byłem w ostatnią niedzielę razem z rodzinką :)
Do najbliższego kina (w którym filmy są na bieżąco) mamy 60 km, więc była to cała wyprawa, a późniejszy powrót przebijaniem się autem przez zaspy, bo w międzyczasie przyszła zima :D
jakie poświęcenie !
Misiek :) pisze: Przeżyliśmy z żoną fantastyczny powrót do dzieciństwa, a synek (w jego mniemaniu) dłużyzny całkowicie zrekompensował sobie podczas końcowych napisów tańcząc i śpiewając "Manamana" :D (nawiasem mówiąc, w tej chwili jest to nasza piosenka rodzinna :D )

Dodam tylko, że figurka Kermita z promocyjnego kubka jest teraz ulubionym przyjacielem naszego Kacpra i uczęszcza razem z nim do przedszkola 8)
Super !!! :D
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Muppety w kinach !

Post autor: biały_delfin » 24 lut 2012, o 17:23

ja trochę na poważnie: ja odebrałem film jako podróż do krainy wspomnień, żeby tam zajrzeć na chwilę i pożegnać się z nią, (głowny bohater musi wybrać między Muppetami a żoną, a Muppety w ostaniej scenie... ale nie będę wszy poopowiadał).
ogólnie film fajny, dawny humor zachowany, nowy reżyser ok. (no może odrobinę za dużo psychologii, ale to moje zdanie)
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Muppety w kinach !

Post autor: Doctor_Who » 9 lis 2015, o 21:10

Nowa, tegoroczna seria Muppetów zaczęła się niedawno u nas w TV, ale przegapiłem :?.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Muppety w kinach !

Post autor: Robi » 9 lis 2015, o 21:37

Doctor_Who pisze:Nowa, tegoroczna seria Muppetów zaczęła się niedawno u nas w TV, ale przegapiłem :?.
Na ktorym kanale i kiedy?

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Muppety w kinach !

Post autor: Doctor_Who » 9 lis 2015, o 21:43

W TV Puls - http://tvpuls.pl/seriale/muppety-0

Na tej stronie podają, że pierwszy odcinek w przyszłą niedzielę, ale na innych, że był już w minioną, więc nie wiem komu wierzyć. :|
Może przełożyli emisję.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Muppety w kinach !

Post autor: Robi » 9 lis 2015, o 21:46

Sprawdzilem , pierwsze dwa odcinki juz byly . Bedzie to chyba jakas zmieniona forma z polskim dubbingiem

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Muppety w kinach !

Post autor: Doctor_Who » 7 paź 2016, o 08:25

Czytając Agathę Christie przypomniałem sobie jeden jeden z skeczy muppetów. Bodajże nazywało się to "morderstwo w zdezorientowanym ekspresie". Był tam detektyw Hercules Poirot, którego muppety notorycznie myliły z greckim herosem Herkulesem, a nawet z Supermanem, czym go nieustanie wpieniały :D.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Muppety w kinach !

Post autor: gumisio » 27 sty 2018, o 17:58

A pamiętacie pierwszą kinówkę Muppetów. W oryginale brzmiało "The Muppet Movie" a myśmy to przetłumaczyli "Muppety jadą do Hollywood" z nieśmiertelną piosenką o tęczy i mnóstwem amerykańskich gwiazd z lat 70-tych ? :)

Chyba się zabiorę za ten film bo mam go w swoich zbiorach z angielskimi napisami więc bedzie mi łatwiej śledzić całość ... nie wiem kiedy zdecyduję się na jakiś opis ale warto poświęcić pierwszej kinówce z Mapetami miejsce na nostalgii :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

ODPOWIEDZ