POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 27 sie 2016, o 20:25

Alaska pisze:Hej. Szukam serialu, który był u nas emitowany na początku lat 80 tych, może był to nawet koniec lat 70 tych. Serial amerykański najprawdopodobniej, akcja działa się na Dzikim Zachodzie, dwóch braci szukało razem zaginionej młodszej siostry. Ciekawostką jest fakt, że bracia nie wychowywali się razem, tez jakoś dziwnym trafem odnaleźli się jako młode,dorosłe osoby. Jeden z chłopaków był wychowywany przez Indian, chyba miał dłuższe jasne włosy i nosił indiański napierśnik, drugi brat miał ciemne włosy i był wychowywany przez jakąś przybrana rodzinę. Ale najciekawsze zostawiam na koniec: w Polsce wyświetlana była tylko pierwsza część serialu, po prostu telewizja drugiej nie zakupiła, nigdy nie dowiedziałam się czy faktycznie był happy end, :). Jeśli ktoś pamięta, kojarzy, pięknie proszę o pomoc, męczy mnie to od lat a moje poszukiwania nic nie dały.
Może chodzi o serial "The Quest" z 1976, rzeczywiście opowiada o dwóch braciach szukających młodszej siostry przetrzymywanej przez Czejenów. Jeden z braci również był wychowankiem Czejenów przez 8 lat, więc by się zgadzało.

Przy czym co do urwanej emisji, to nie wiem, czy wina była akurat po stronie naszej TV, bo angielska Wikipedia podaje, że serial został zdjęty z anteny i 4 ostatnie odcinki (z nakręconych ogółem 15) nigdy nie zostały wyemitowane również w USA.

Ciekawostka - jednego z braci zagrał młody Kurt Russel.

Dwuczęściowy odcinek "The Longest Drive" był również wyświetlany w TVP jako film "Najdłuższy szlak" - jest do zobaczenia na YouTube. Niestety nie udało mi się ustalić pod jakim tytułem leciał u nas oryginalny serial.

A tak poza tym, to muszę się pochwalić, że udało mi się namierzyć książkę, której szukałem od dobrych kilku lat, także na nostalgii.
Doctor Who pisze: Książka (tytuł, autor), w której występował magik, ptak (kos bodajże, albo szpak) oraz dwa duchy - Warchoł i Animus (imiona mogłem przekręcić). Kołacze mi się jeszcze, że akcja mogła się kręcić wokół jakiegoś pociągu, ale za to już głowy nie dam. Ten Animus był chudy i miał długi nos. Jak zaczął się materializować (przez sporą część książki duchy były niewidzialne) to właśnie od czubka nosa. Dodam tylko, że to nie był na pewno Karampuk (magik co prawda jest, ale nic więcej się nie zgadza
To Strach w salonie gier automatycznych – pomogli mi ziomkowie z serwisu lubimyczytac.pl, za nakierowanie na który dziękuję serdecznie koledze wositelecowi.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Alaska
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2016, o 22:18

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Alaska » 27 sie 2016, o 23:27

Doctor_Who pisze:
Alaska pisze:Hej. Szukam serialu, który był u nas emitowany na początku lat 80 tych, może był to nawet koniec lat 70 tych. Serial amerykański najprawdopodobniej, akcja działa się na Dzikim Zachodzie, dwóch braci szukało razem zaginionej młodszej siostry. Ciekawostką jest fakt, że bracia nie wychowywali się razem, tez jakoś dziwnym trafem odnaleźli się jako młode,dorosłe osoby. Jeden z chłopaków był wychowywany przez Indian, chyba miał dłuższe jasne włosy i nosił indiański napierśnik, drugi brat miał ciemne włosy i był wychowywany przez jakąś przybrana rodzinę. Ale najciekawsze zostawiam na koniec: w Polsce wyświetlana była tylko pierwsza część serialu, po prostu telewizja drugiej nie zakupiła, nigdy nie dowiedziałam się czy faktycznie był happy end, :). Jeśli ktoś pamięta, kojarzy, pięknie proszę o pomoc, męczy mnie to od lat a moje poszukiwania nic nie dały.
Może chodzi o serial "The Quest" z 1976, rzeczywiście opowiada o dwóch braciach szukających młodszej siostry przetrzymywanej przez Czejenów. Jeden z braci również był wychowankiem Czejenów przez 8 lat, więc by się zgadzało.

Przy czym co do urwanej emisji, to nie wiem, czy wina była akurat po stronie naszej TV, bo angielska Wikipedia podaje, że serial został zdjęty z anteny i 4 ostatnie odcinki (z nakręconych ogółem 15) nigdy nie zostały wyemitowane również w USA.

Ciekawostka - jednego z braci zagrał młody Kurt Russel.

Dwuczęściowy odcinek "The Longest Drive" był również wyświetlany w TVP jako film "Najdłuższy szlak" - jest do zobaczenia na YouTube. Niestety nie udało mi się ustalić pod jakim tytułem leciał u nas oryginalny serial.

A tak poza tym, to muszę się pochwalić, że udało mi się namierzyć książkę, której szukałem od dobrych kilku lat, także na nostalgii.
Doctor Who pisze: Książka (tytuł, autor), w której występował magik, ptak (kos bodajże, albo szpak) oraz dwa duchy - Warchoł i Animus (imiona mogłem przekręcić). Kołacze mi się jeszcze, że akcja mogła się kręcić wokół jakiegoś pociągu, ale za to już głowy nie dam. Ten Animus był chudy i miał długi nos. Jak zaczął się materializować (przez sporą część książki duchy były niewidzialne) to właśnie od czubka nosa. Dodam tylko, że to nie był na pewno Karampuk (magik co prawda jest, ale nic więcej się nie zgadza
To Strach w salonie gier automatycznych – pomogli mi ziomkowie z serwisu lubimyczytac.pl, za nakierowanie na który dziękuję serdecznie koledze wositelecowi.
Taaaak! Chodzi o The Quest. I dzieki za info o przerwanych odcinkach, przez lata mialam zal do tv. :)

damianos
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2016, o 22:20

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: damianos » 28 sie 2016, o 13:19

Poszukuję filmu:
-raczej europejski lub USA, na pewno nie wschodni,
-wczesne lata 90-te,
-chyba ze 2 albo 3 odcinki,
-klimat thriller detektywistyczny,
Treść: facet namierza tajną organizację, śledzi ich, pamiętam taką scenę jak obserwując z ukrycia widzi że ludzie wchodzą przez drzwi w ścianie w jakimś pokoju.Powiadamia chyba gliny albo kogoś, przychodzą w to miejsce a tam nie ma żadnych drzwi.
Oglądałem to jako szczeniak przez wakacje u babci i chodzi mi to po głowie już dłuższy czas co to za film. Wrażenia jak po Wakacjach z duchami, rozumiecie ;)

damianos
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2016, o 22:20

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: damianos » 28 sie 2016, o 15:49

Poszukuję filmu:
-raczej europejski lub USA, na pewno nie wschodni,
-wczesne lata 90-te,
-chyba ze 2 albo 3 odcinki,
-klimat thriller detektywistyczny,
Treść: facet namierza tajną organizację, śledzi ich, pamiętam taką scenę jak obserwując z ukrycia widzi że ludzie wchodzą przez drzwi w ścianie w jakimś pokoju.Powiadamia chyba gliny albo kogoś, przychodzą w to miejsce a tam nie ma żadnych drzwi. Doskonale się maskują i zacierają ślady.
Oglądałem to jako szczeniak przez wakacje u babci i chodzi mi to po głowie już dłuższy czas co to za film. Wrażenia jak po Wakacjach z duchami, rozumiecie ;)

damianos
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2016, o 22:20

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: damianos » 29 sie 2016, o 17:23

Jeszcze jeden film. Tym razem kino Czechosłowackie. Lata 80-te.
Bohaterowie to Utopce czy Wodnicy, przechodzą przez krany i toaletę z naszego świata do swojego świata. Baśniowy klimat, dużo scen z wodą, pod wodą.
Co to za film?? Ktoś pamięta?

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 29 sie 2016, o 17:42

Film którego szukasz to prawdopodobnie "Jak utopić doktora Mraczka". Komentarze na pewnym forum to potwierdzają. :wink:

Co do serialu detektywistycznego, to niestety nie kojarzę.

Alaska
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2016, o 22:18

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Alaska » 31 sie 2016, o 12:19

Szukam programu rozrywkowego polskiego z końca lat 70 tych lub początku 80 tych. To był jeden z pierwszych programów techniką blue box. Na pewno chodziło o postać Guliwera, bohaterowie programu śpiewali piosenkę o nim a refren zaczynał się słowami : Czytajcie dzieje Guliwera" czy coś w tym stylu. Możliwe, że występowali tam ludzie z jakiegoś kabaretu. Pięknie proszę o pomoc, męczę się....

damianos
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2016, o 22:20

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: damianos » 1 wrz 2016, o 20:35

BINGO! ,,Jak utopić doktora Mracka" to jest ten film Dzięki!

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 6 wrz 2016, o 08:13

Ktoś pamięta może książkę dla dzieci, coś w stylu Alicji. Była sobie jakaś kraina lustrzana, w niej chyba humanoidalne (?) istoty, których imiona były odwróconymi nazwami zwierząt (a może także i przedmiotów?) i na koniec wszystkie postaci przemieniły się w to, czym naprawdę były. Pamiętam dobrze, że był tam na przykład Abaż, który na końcu zmienił się w żabę. Na innym forum powiedziano mi, że to może być książeczka "Władca Lewawu". Ale przejrzałem streszczenia w necie i nic nie wspominają o takiej postaci, więc to chyba nie to.

Druga sprawa - w latach 90 był wielki szał na takie pstrokate kolorowe plansze, trzeba było się w nie długo wpatrywać, aż się zobaczy jakiś obrazek (mnie się nigdy nie udawało). Pokazywali je chyba w 5-10-15, a może i w jakiejś prasie młodzieżowej. To musiało być modne na całym świecie, bo pamiętam jak na RTL 7 brytyjski komik Jasper Carrott w jednym skeczu też się z tego naśmiewał. Jak to się ''fachowo'' nazywało?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
V@letQier
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2011, o 13:45

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: V@letQier » 7 wrz 2016, o 16:21

damianos pisze:Jeszcze jeden film. Tym razem kino Czechosłowackie. Lata 80-te.
Bohaterowie to Utopce czy Wodnicy, przechodzą przez krany i toaletę z naszego świata do swojego świata. Baśniowy klimat, dużo scen z wodą, pod wodą.
Co to za film?? Ktoś pamięta?
Pamiętam, że kiedyś to widziałem, tytuł uleciał. "Jak utopić doktora Mraczka". Dzięki.
Ze 30 lat temu albo i więcej była nadawana w telewizji komedia, chyba francuska, o kilku facetach uciekających pociągiem. Byli to więźniowie czy może dezerterzy? Za pociągiem biegł pies (chyba należący do któregoś z nich) z granatem w pysku. W tym samym pociągu jedzie jakaś delegacja z Afryki (?) i uciekinierzy udają, że są jej częścią (przyczerniają sobie twarze czy jakoś tak). W końcowej scenie ktoś wyjmuje granat z psiego pyska i mówi "ech, to przecież tylko granat ćwiczebny". Rzuca nim, pies biegnie aby przynieść, straszna eksplozja, lecą napisy. Ktoś coś kojarzy?
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2016, o 23:15 przez V@letQier, łącznie zmieniany 1 raz.

Malootka
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2007, o 12:56

Piękna i bestia

Post autor: Malootka » 16 wrz 2016, o 14:40

Witam,

poszukuję filmu a może raczej teatru o pięknej i bestii z lat 80. To było chyba angielska produkcja ,kukiełkowa wersja...być może z Thames Television..

pozdrawiam

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 27 wrz 2016, o 00:04

Co to był za serial, lecący około 1994-1995r, chyba amerykański, nie pamiętam fabuły, ale jakiś jakby sensacyjno - obyczajowy, wydawał mi się dość dziwny. Pełno tam było jakichś intryg. Jedną z bohaterek ( ale nie główną) była dość tęga kobieta w okularach, która do wszystkich zwracała się "Misiu - Pysiu". W ostatnim odcinku poraził ją piorun, jak stałą podczas burzy przy otwartym oknie, ale z czego pamiętam przeżyła.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 27 wrz 2016, o 07:19

"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 27 wrz 2016, o 23:23

Tak, to jest to. Ta bohaterka o która mi chodziło miała na imię Joy. Okazuje się że wcale nie była aż tak gruba i brzydka jak zapamiętałem, to całkiem ładna kobieta, tylko w te obwisłe ciuchy i ogólna charakteryzacja tak ją oszpeciły w tym serialu.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 5 paź 2016, o 17:04

Szukam 2 kreskówek Disneya
1.Dwa kapelusze bardzo się kochały i pamiętam że na sam koniec skończyły na parze koni ciągnących powóz
2. Druga baja jest o młodym byczku wystawionym do corridy

ODPOWIEDZ