Nasz współczesny świat

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Nasz współczesny świat

Post autor: Doctor_Who » 21 sie 2016, o 11:41

Na pewno w dzieciństwie inaczej odbieraliśmy upływ czasu.
Na przykład za małego oglądałem serial "Szogun". Wtedy wydawało mi się, że on trwał i trwał nie wiem jak długo, a parę lat temu obejrzałem go sobie ponownie na CBS i okazało się, że to tylko 12 odcinków (choć wciąż świetnych).
Wakacje to był szmat czasu. Dziś się nie obejrzałem, a sierpień się kończy.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2016, o 13:10 przez Doctor_Who, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Nasz współczesny świat

Post autor: Syriusz Falcon » 21 sie 2016, o 12:21

Kiedyś nie było tylu zjadaczy czasu, kwitło życie towarzyskie, jak ktoś chciał cos komuś powiedzieć, to musiał się z nim spotkać. Wakacje kiedyś wydawały się dwa razy dłuższe, ale co tam wakacje, lata wolniej leciały. A teraz minęło już ponad pół roku, a Sylwester wydaje się że był kilka tygodni temu. Nie wiem czy wszyscy tak to odbierają, ale czas jakby szybciej płynął.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Nasz współczesny świat

Post autor: biały_delfin » 3 wrz 2016, o 18:39

Czytając posty nasunęły mi się dwie refleksje. W dzieciństwie przywiązywaliśmy wagę do jakiegoś szczegółu na który dzisiaj nie zwisnęlibyśmy uwagi, poza tym nie ma chyba tyle czasu i cierpliwości, żeby się szczegółowo wszystkiemu przyglądać (jeden komiks labo bajka oglądana 1000 x ). co do upływu czasu. dla dziecka wszytko wydaje się większe i dłużnej trwa.
Bardzo mi się podobało jak to wyjaśnił to audytor sprawdzający firmę w której pracuje -
Jak byliśmy dziećmi rok to była np 1/7 naszego życia, teraz jest to 1/40 dlatego miesiące i lata tak szybko lecą
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Nasz współczesny świat

Post autor: Syriusz Falcon » 4 wrz 2016, o 11:55

Podtrzymuję wątek że mamy zbyt dużo zjadaczy czasu..
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Nasz współczesny świat

Post autor: biały_delfin » 4 wrz 2016, o 19:52

Największymi zjadaczami są : praca (kiedy się myśli kiedy będzie fajrant), rożne życiowe sprawy, formalności, opłaty, podatki biurokracja :)) przyjdziesz do domu, zjesz objad i już się trzeba kłaść spać...
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Nasz współczesny świat

Post autor: Syriusz Falcon » 20 lut 2017, o 17:41

Obrazek

Ja wiem.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Nasz współczesny świat

Post autor: Doctor_Who » 7 kwie 2017, o 15:19

Co mnie niedawno podczas ostatniej zimy przypadkiem uderzyło, nad czym się nigdy nie zastanawiałem, coraz mniej mamy wróbli. Z dzieciństwa pamiętam całe stadka małych szarobrązowych ptaszków okupujących widoczny z mego okna krzew, wystarczyło też sypnąć parę ziarenek na parapet okienny, by sfrunęła chmara, a dziś rzadko można w mieście je spotkać :(.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Nasz współczesny świat

Post autor: qba83 » 7 kwie 2017, o 20:51

Ja z kolei i to juz dawno temu zauważyłem brak wiewiórek w parkach. jak bylem mały, to bylo ich wszędzie pełno, a potem ciężko było spotkać. Jakby zniknely.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Nasz współczesny świat

Post autor: Doctor_Who » 9 kwie 2017, o 17:45

Ano tak, wiewiórki też się coraz rzadziej widuje, podobnie lat temu z 10-20 latem często wieczorami widywałem przemykające kuny, w zeszłym roku jakoś w ogóle ich nie spotkałem, ciekawe czy się wyniosły?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Nasz współczesny świat

Post autor: qba83 » 13 gru 2017, o 04:19

Co do upływu czasu kiedyś też wydawało mi się że jakby płynie wolniej. Kiedy skończyłem trzy lata wydawało mi się, że to bardzo dużo. Teledyski w TV wydawały mi się długie, że trwały godzinę, a nie kilka minut. Podobnie że woda w czajniku się gotowała nie wiadomo jak długo.

ODPOWIEDZ