Proszę o pomoc w identyfikacji

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Malinka
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2007, o 11:00

Ja też szukam

Post autor: Malinka » 26 lip 2007, o 11:13

Widziałam gdzieś pytanie o dobranockę, w której była piosenka "klub chrup chrup", a bohaterami były warzywa (przypominam sobie marchewkę). Nie mogę tego teraz znaleźć, czy ktoś pamięta tytuł itp.?
Kolejne wspomnienie z dzieciństwa to bajka z kukiełkami (typu miś Kolargol) produkcji ZSRR. Traktowała o dwóch misiach: mamie i synku. Postaci miały wielkie oczy, którymi podczas dialogów wywracały. Wrogiem misiów był straszny człowiek z sumiastym wąsem, imieniem Wasyl. Chciał on schwytać misie, aby umieścić je w ZOO. Gonił je z flintą w ręce. Na koniec udało mu się złapać mamę w pułapkę wykopaną w ziemi. Pamietam rozpaczliwy krzyk małego: "mamusiu" i wołanie mamy: "misiuuu". Zdaje się, że w ostatniej chwili ktoś mamę uratował wydobywając ją z dołu. Czy kojarzycie? jaki był tytuł itp. Fajnie byłoby, jakby trafiło to na nostalgiczną stronę.
Swoją drogą, kiedy się rejestrowałam i chciałam wpisać wiek, to po wybraniu przeze mnie roku "1975" wyskoczyła informacja "data nie mieści się w limicie" czy jakos tak. :( Jestem za stara?

Malinka
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2007, o 11:00

c.d.

Post autor: Malinka » 26 lip 2007, o 11:14

acha, przypominam małego misia skarżącego się: "mamo, wasyl mnie goni"

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 26 lip 2007, o 11:57

Miś Kuleczka. Wpisz w wyszukiwarkę, już gdzieś tu o nim było.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Krzychu
Posty: 225
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 22 paź 2007, o 22:09

15) "Dzieci z ulicy Degrassi" - wiem, że o Degrassi jest sporo, ale nie bardzo mi pasuje to, co jest. Ja pamiętam, że to były faktycznie dzieci, a z tego co jest, bardziej mi wygląda na młodzież. Pamiętam jeden odcinek, w którym dziewczynka imieniem Cookie miała atak wyrostka robaczkowego.

Jeśli widziałeś młodzież zapewne oglądałeś nie pierwszą część noszącą notabene tytuł: "Dzieciaki z ulicy Degrassi" ale którąś z dalszych np.: Gimnazjum Degrassi" (Degrassi Junior High) i "Szkoła średnia Degrassi" (Degrassi High) lub po prostu najnowszą część Degrassi: Nowe Pokolenie

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji

Post autor: Syriusz Falcon » 13 kwie 2013, o 09:32

Kamila pisze:
12) RFNowskie (?) "Anna ballerina", "Skarb w ziemi niczyjej", "Sylas", "Jockey Monika"

:wink:
Skarb w ziemi niczyjej - Der Schatz im Niemandsland - http://www.youtube.com/watch?v=uaRQ60hyPko - w którym zagrała piękna Katja Woywood. Był to film o murze berlińskim w którym dzieciaki znaleźli jakieś przejście, czy coś w tym stylu.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

arkady74
Posty: 39
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 18:34

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji

Post autor: arkady74 » 14 kwie 2013, o 17:06

Nie wiem czy po paru latach to ma sens, ale skoro syriusz odpisał, to i ja coś dodam.
"Vasco da Gama ze wsi Rupcza" to serial nie węgierski lecz bułgarski, chłopak ucieka na morze, a Węgry - cóż wiadomo.
Pamiętam, że zanim w telewizji pojawił się serial czytałem książkę o tym tytule.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji

Post autor: Syriusz Falcon » 14 kwie 2013, o 20:18

Myślę że odświeżanie tematów ma sens i to naprawdę wielki. Starsi forumowicze nie przeglądają już tak wnikliwie starszych postów. Mnie coś tak naszło że zacząłem czytać wszystko od tych najstarszych. I co zauważyłem, otóż do wielu odnośników nie ma już stron, nawet odnośniki naszego forum są już nieaktualne, bo forum zostało przeniesione. Przy okazji można zauważyć coś nowego. Forum powstało kilka lat przed moją rejestracją na Nostalgii, więc miałem zaległości, a po za tym lubię jeszcze forum - http://www.forum.80s.pl/ - Zachęcam do odświeżania starych tematów.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji

Post autor: Robi » 14 kwie 2013, o 20:25

Syriusz Falcon pisze:Myślę że odświeżanie tematów ma sens i to naprawdę wielki..
Zgadzam sie, tym bardziej ze zalozycielka tego tematu (Kamila ) nadal tu czesto zaglada . Czasami ktos czegos szuka i moze sie wlasnie natknac na ta odpowiedz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji

Post autor: Marecki384 » 23 sie 2017, o 09:36

Kurcze dzięki wam znalazłem serial Wyspa dzieci
Ale na filmwebie jak zwykle ktoś spartolił status

mrmagik
Posty: 6
Rejestracja: 2 sty 2019, o 12:04

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji

Post autor: mrmagik » 3 sty 2019, o 17:35

9) Serial o dzieciach spędzających wakacje w zamku to "Zagubiona melodia". Leciał w wakacje 1990. Dziadek był konserwatorem zabytków. Razem z babcią i innymi pracownikami zorganizował dzieciakom zabawę mówiąc, że w miarę jak będą odnajdywane kolejne instrumenty, to pojawią się one na obrazie w rękach muzyków. I tak faktycznie się działo.

ODPOWIEDZ