POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Olaf
Posty: 43
Rejestracja: 24 lis 2016, o 14:19
Lokalizacja: Śrem, Gostyń, Września, Poznań, Piła ...

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Olaf » 17 paź 2017, o 20:54

Obserwuję wątek i widzę kolejnego uszczęśliwionego użytkownika.
Zastanawiam się czy może warto iść za ciosem i odszukać jaki był polski tytuł, umieścić to gdzieś aby nie zginęło?

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 18 paź 2017, o 15:19

Co to była za dobranocka, gdzie występowała babcia która mieszkała w domku była bardzo samotna i uszyła sobie kotka. Mieszkała też tam złośliwa mysz, która w każdym odcinku chciała temu kotkowi dokuczyć, ale się jej nigdy nie udawało i na końcu każdego odcinka parskała że złości, aż z nosa leciały jej wielkie krople. W ostatnim odcinku pogodziła się z babcią i kotkiem. Bajka była animowana ( choć zdaje mi się, że mogły być to postacie wycięte z papieru) i bajkę opowiadał narrator. Bajka jak pamiętam leciała w wakacje 1991, ale nie mogę znaleźć w ramówkach.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 18 paź 2017, o 17:36

Będzie problem, bo ramówki z wakacji 1991, do których mam dostęp często pomijają tytuł dobranocki, tak jak tu:

Obrazek

A z tych, które udało mi się znaleźć, żaden tytuł nie pasuje do tego, co opisałeś. Jedynie nie mogę sobie przypomnieć o czym była bajka "Nasi wierni przyjaciele" - tytuł z niczym mi się nie kojarzy, choć wątpię, żeby to było to.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 18 paź 2017, o 20:51

Było kilka, może 6 odcinków, bajka nie należała może do moich ulubionych, bardzo dziecinna byla, ale śmieszyła mnie strasznie ta parskająca mysz na końcu.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 19 paź 2017, o 15:10

Geo Dutour pisze:A ja pamiętam zagraniczny film lub spektakl, w którym bohaterowie siedzą wewnątrz wieloryba, a w oddali widać jak otwiera się i zamyka przełyk tego wieloryba. Bałem się tej sceny z przełykiem. Wiadomo co to był za film?
Ja pamiętam taką scenę w którejś wersji przygód Pinokia, ale głowy nie dam, jaka to mogła być adaptacja.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Geo Dutour » 19 paź 2017, o 20:29

Może faktycznie był to Pinokio. Dzięki za trop.

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 20 paź 2017, o 20:51

Poszukuję filmu włoskiego z lat 80. Fabuła zupełnie błaha, wręcz propagandowa o załodze fabryki fiata w Turynie z czasów produkcji modelu tempra. O wyśrubowanych normach, które miały przełożenie na słabą jakość samochodów. Może ktoś pamięta, może ktoś wie gdzie to obejrzeć?

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 28 paź 2017, o 17:48

Poszukuję filmu (komedia USA), prawdopodobnie z lat 80. Kiedyś ktoś już tego szukał, nawet próbowałem pomóc - ale bezskutecznie. Nie tacy młodzi panowie dostali wezwanie do wojska - na jakieś przeszkolenie. Jedna z ciekawszych scen: rannego żołnierza umieszczają w karetce, która jedzie po znacznych wybojach i chory "lata" w pojeździe, uderzając o podsufitkę. Inna scena: jakiś żołnierz nasikał chyba złośliwie do szklanki, ale przyszedł wyższy rangą oficer, wypił to i powiedział "wino w temperaturze pokojowej".

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 28 paź 2017, o 21:54

U nas miało to tytuł AKADEMIA WOJSKOWA. Tak mi się wydaje.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Jelonek - serial jugosłowiański

Post autor: qba83 » 31 paź 2017, o 08:48

Serial z 1981 r. leciał w soboty w kinie Dropsa pod koniec 1989r. Bohaterami była grupa ok 8 - 10 letnich dzieci, które zaopiekowały się młodym jelonkiem. Długo szukałem tego serialu, miałem w pamięci trochę scen. Zapamiętałem najbardziej jednego dzieciaka o imieniu Iwo który był złośliwy wobec innych i jak zbudowali szałas, to go podpalił, ale wyleciał mi z pamięci tytułowy jelonek, więc nie mogłem skojarzyć. Akcja działa się zarówno zimą jak i latem

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 31 paź 2017, o 19:07

Przypomniałeś mi film, ale kompletnie nie pamiętam tytułu. Ale wspomnienie...

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 31 paź 2017, o 19:09

A kto to był detektyw Bełkot?

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 1 lis 2017, o 08:45

MBlaut pisze:A kto to był detektyw Bełkot?
Z tego co wyszukałem, był wspominany na forum (choć jeszcze przed moją rejestracją):

viewtopic.php?t=463
https://www.youtube.com/watch?v=ldfFpjmXG1E
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 1 lis 2017, o 15:13

MBlaut pisze:Przypomniałeś mi film, ale kompletnie nie pamiętam tytułu. Ale wspomnienie...
Jest dostępny online, ale bez lektora, po jugosłowiańsku.

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 1 lis 2017, o 21:19

A japońska bajka o samochodziku bun-bu?

ODPOWIEDZ