POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

FanVhs
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2018, o 11:49

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: FanVhs » 18 mar 2018, o 17:29

Nie no, Omen to klasyka, znam na pamięć, Dzieci kukurydzy też oglądałem. Przejrzałem dziesiątki filmów o tej tematyce i nic nie trafiłem :(

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 18 mar 2018, o 17:35

Może jak dom to Amityville .... tam też była rodzina z dwójką dzieci tylko że tych części było też z 4 czy 5 ... i trudno mi powiedzieć która to była własciwa.
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

FanVhs
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2018, o 11:49

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: FanVhs » 18 mar 2018, o 17:55

Też oglądałem, to był raczej mniej znany film..

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 18 mar 2018, o 20:54

gumisio pisze:
18 mar 2018, o 10:29
To będzie oczywiście "Freejack" ... pamiętam treść i film bo grał tam Mick Jagger.
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=2jlaE_8zcMU

Pozdrawiam :)
Dzięki. Nie wiedziałem, że to zbiór takich znanych aktorów.

Awatar użytkownika
Olaf
Posty: 43
Rejestracja: 24 lis 2016, o 14:19
Lokalizacja: Śrem, Gostyń, Września, Poznań, Piła ...

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Olaf » 28 mar 2018, o 11:18

Freejak. Gdzieś kiedyś ten film przeleciał przed oczami, ale z chęcią obejrzę również dopiero teraz.

Człowiek z wózkami również chętnie obejrzę.

Dzięki.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 30 mar 2018, o 07:57

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz. Kreskówka być może niema (nie jestem pewien), pierwsza połowa lat. 90, raczej zagraniczna (może brytyjska?), odcinki krótkie. Przygody jakiegoś faceta. Kreska - nie wiedzieć czemu - po latach kojarzyła mi się z późniejszymi reklamami Red Bulla, ale jednak była nieco inna. Pamiętam odcinek, w którym ów facet miał uczestniczyć w jakichś zawodach sportowych - albo biegu albo wyścigu rowerowym. Przed zawodami pił litry mleka. Potem przed samą metą pogoniło go za potrzebą i przegrał :D. Raczej nie była to dobranocka, może w przerwie między innymi filmami albo w ramach bloku teleferii? Może TVP Regionalna? Ktoś coś kojarzy?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Olaf
Posty: 43
Rejestracja: 24 lis 2016, o 14:19
Lokalizacja: Śrem, Gostyń, Września, Poznań, Piła ...

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Olaf » 31 mar 2018, o 07:41

Nie znam odpowiedzi.
Jak czytałem ten opis to przed oczami pojawiła mi się kreskówka, tematem był mecz piłki nożnej, gdzie podobnie jak w 1974 Polska - RFN boisko przypominało wielką kałużę.
Chyba było coś tam o murowaniu bramki przy żucie wolnym, w sensie dosłownym, ktoś murował bramkę cegłami.

Tak oto z jednego problemu robią się kolejne. :)

heryd
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2011, o 20:52

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: heryd » 1 kwie 2018, o 11:39


Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 1 kwie 2018, o 12:17

Nie, niestety to nie Pan Magoo.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

heryd
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2011, o 20:52

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: heryd » 1 kwie 2018, o 18:05

Olaf ta kreskówka o której mówisz to :
https://www.youtube.com/watch?v=PyJuCqanR78

Awatar użytkownika
Olaf
Posty: 43
Rejestracja: 24 lis 2016, o 14:19
Lokalizacja: Śrem, Gostyń, Września, Poznań, Piła ...

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Olaf » 2 kwie 2018, o 12:05

Heryd oczywiście wielkie dzięki.
To raczej jest to, obejrzę przy czasie, widzę że tego jest więcej, ostatnia część z 1995.

Muszę poszukać więcej informacji, bo intryguje mnie tytuł.
Dokładnie to ci Kozacy. :)

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 2 kwie 2018, o 18:17

Witam ponownie.
Szukam filmu współczesnego. Widziałem tylko końcówkę w tv ok. roku 2000??? Ziemia była na trajektorii ogromnego ciała niebieskiego - wielkości księżyca. Ludzie czekali na koniec świata patrząc w niebo, a ów glob zmierzający prost w Ziemię rósł w oczach i rósł...
Pewnie to nie będzie trudne. Obejrzałbym...

Legiusz
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2013, o 19:49

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Legiusz » 14 kwie 2018, o 18:48

kero pisze:
13 mar 2018, o 00:50
Niestety to nie jest ten serial, z tego co wiem od wuja to ta seria była tylko raz emitowana i każdy odcinek miał ponad 20 minut i był długi w stosunku do pozostałych nadawanych w tygodniu 10 minutowych dobranocek. Tyle jeszcze mogę podać szczegółów.
Mam jeszcze jeden film ten w 100 % był japoński leciał chyba w ferie zimowe a opowiadał o bogini zesłanej na ziemię i był tam biały koń i nazywał się Zamieć bądź Wichura i cała historia toczyła się chyba zimą. To też męczy mojego wuja a on mnie i uprzedzę odpowiedz że nie chodzi mi o Sailor Moon Super S z Pegazem bo ta seria oraz film z lat 80 były .
może to Yuki sniegowa wrozka

Legiusz
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2013, o 19:49

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Legiusz » 14 kwie 2018, o 18:50

FanVhs pisze:
18 mar 2018, o 17:14
Witam wszystkich,
Mam poważny problem z weryfikacją tytułów dwóch filmów, które miały emisję w kinie nocnym lat 80'. Były to horrory :)

To co zapamiętałem z pierwszego filmu: akcja toczy się w domu, do którego wprowadziła się pewna rodzina; matka, ojciec i chyba dwoje dzieci.
Matkę zaczął prześladować duch; miała jakieś zwidy typu: na talerzach zamiast jedzenia jakieś robaki.. Pamiętam jeszcze scenę, w której kieruje autem i ten duch zaczyna przejmować kontrolę nad tym samochodem, kierownica sama się kręci i auto gdzieś wiezie kobietę albo próbuje ją zabić, nie pamiętam..
Kobieta próbuje rozwiązać tę zagadkę, znajduje jakiś grób, taki chyba większy, bo pamiętam, że zaczął się trząść i chyba pękł ale nie bardzo pamiętam.
Może ktoś go wtedy też oglądał i zapamiętał tytuł...

Szukam jeszcze horroru, który także miał swoją emisję w kinie nocnym, na przełomie lat 80/90.
Był to horror satanistyczny, pamiętam, że matka miała syna, którego opętał szatan, na końcu matka ciągnie syna za włosy do kręgu, by go unicestwić. Wieje jakby silny wiatr, syn stawia opór :)
Nie pamiętam czy jej się to udało, bo przed napisami końcowymi w oknie ich mieszkania pojawiają się jakby świecące oczy tego demona/szatana.

Jeżeli ktoś coś kojarzy, to bardzo proszę o kontakt.
Obstawialbym Pana Boogedy Boo walta Disneya. Były 2 części. Grał David faustino z rodziny bundych.

FanVhs
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2018, o 11:49

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: FanVhs » 22 kwie 2018, o 10:43

Niestety, to nie jest to, ale dzięki za starania.

ODPOWIEDZ