Filmy, do których lubimy wracać

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Filmy, do których lubimy wracać

Post autor: Doctor_Who » 3 lis 2017, o 10:26

Nie chodzi o najlepsze filmy, jakie widzieliśmy w życiu, tylko o takie, które możemy oglądać na okrągło i nigdy nam się nie znudzą, choć znamy je na pamięć. Nie muszą to być tytuły wybitne i głębokie (choć oczywiście mogą), ale po prostu takie, do których lubimy wracać po wiele razy i takie, które zabralibyśmy ze sobą na bezludną wyspę.

POLSKIE: "Kingsajz" i "Seksmisja" Machulskiego. "Miś" Barei". "Misja specjalna" Rzeszewskiego. "Sami swoi", "Nie ma mocnych", "Kochaj, albo rzuć". "C.K. Dezerterzy". "Jańcio Wodnik". "Pierścień i róża". "Dzień świra". "Hi way".

ZAGRANICZNE: "Gwiezdne wojny" (a co tam, niech będą wszystkie). "Star Trek" (stare części). "Odyseja kosmiczna 2001". "Obcy". "Podziemny krąg" ("Fight club"). Większość dzieł Lyncha, z "Mulholland Drive" i "Ogniu, krocz ze mną" na czele. "Milczenie owiec". "Seppuku" ("Harakiri", oczywiście wersja z 1962). "Wejście smoka" z Bruce'em Lee. "Pijany mistrz" z Jackie Chanem. "Skrzypek na dachu". "Naga broń" (wszystkie części). "Powrót do przyszłości" (jak wyżej). Filmy Tima Burtona: "Edward Nożycoręki", "Sok z żuka", dwa "Batmany". Francuska komedia "Goście, goście" (część 1 i ewentualnie 2, najnowsza "Rewolucja" to niestety jakieś popłuczyny). "The Wall" Pink Floydów. "Sens życia według Monty Pythona". "Paprika" (film anime). "Elektroniczne marzenia" (w nowym tłumaczeniu "Elektryczne sny", ale wolę tę starą listę dialogową). Pierwsze dwie części "Shreka". "Kapuśniaczek" z Louisem de Funès.

Zdaję sobie sprawę, że lista jest niekompletna i pewno wiele tytułów pominąłem. Ciekaw jestem waszych typów.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Filmy, do których lubimy wracać

Post autor: Robi » 3 lis 2017, o 16:34

Takim filmem dla mnie jest serial Czterdziestolatek, gdy lecil pierwszy raz w TV mialem kilka lat i malo mnie smieszyl . Nie rozumialem wtedy tego humoru. W pamieci utkwila mi muzyka i niektore sceny. Teraz jak mam okazje ogladam go , smieszy mnie juz tamten humor , ale przypomina mi lata 70 czyli moje dziecinstwo.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Filmy, do których lubimy wracać

Post autor: Doctor_Who » 3 lis 2017, o 16:59

Robi pisze:Takim filmem dla mnie jest serial Czterdziestolatek
Jeżeli seriale też wliczamy, to z polskich będzie "Janosik", "Alternatywy 4", z zagranicznych "Allo, Allo" i "MASH", no i oczywiście "Twin Peaks".
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Harnaś77
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2018, o 09:49

Re: Filmy, do których lubimy wracać

Post autor: Harnaś77 » 24 maja 2018, o 01:41

Piłkarski poker, Zaklęte rewiry, Sami swoi, Janosik, Kloss, Alternatywy, Zmiennicy, Miś, Seksmisja, Vabank 1,2, Kingsajz, Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, Brunet wieczorową porą, Nie ma róży bez ognia, Rejs, Zmowa, Wielka wsypa, Konsul, Szczur, Psy1,2, Samowolka, Kroll, Sara, Tato, Uprowadzenie Agaty (ale to był syf😜).

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Filmy, do których lubimy wracać

Post autor: Syriusz Falcon » 2 lip 2018, o 16:15

Do rejsu wszystko ok, dalej to dno, a syf to jest dzisiaj w polskim kinie
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: Filmy, do których lubimy wracać

Post autor: Marecki384 » 11 lip 2018, o 08:02

Obie części Psów ,Samowolka ,Kroll ,Kargule trylogia ,Seksmisja ,Vabank ,Zapomniana melodia , Zakazane piosenki ,CK Dezerterzy.
Świat : Wykonać wyrok ,Kickboxer , Wejście smoka ,Uciekinier ,Obroża , Liberator - obie części , Nico , Wygrać ze śmiercią ,Wybraniec śmierci ,Mroczna dzielnica , TRON,

martek
Posty: 25
Rejestracja: 16 gru 2020, o 14:54

Re: Filmy, do których lubimy wracać

Post autor: martek » 5 sie 2021, o 07:36

Bezapelacyjnie Alf :)
__________________
https://olalakids.pl/pl/p/Bluzka-Mayora ... zynki/4388

halinkadot
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2021, o 21:20

Re: Filmy, do których lubimy wracać

Post autor: halinkadot » 23 sie 2021, o 19:57

Ja często wracam do Zielonej Mili, Avatara, Matrixa. Pozdrawiam
czy odebrac

ODPOWIEDZ