Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Doctor_Who » 12 paź 2017, o 15:10

Trochę dziwne może, ale chciałbym obejrzeć program Tadeusza Rossa "Zulu Gula", bo nigdzie nie powtarzają, a na Youtubie bardzo mało jest z nim materiałów. Czytałem, że wiele osób w dzieciństwie bało się jego facjaty, nie rozumiem dlaczego, ja lubiłem oglądać takiego "śmiesznego pana, co tak głupio gadał", a czuję, że dziś - podobnie jak np. z kabaretem TEY, piosenkami Big Cyca itd. - zrozumiałbym "drugie dno" jego tekstów. Spojrzenie na Polskę początku lat 90. okiem cudzoziemca, który wszystkiemu się dziwował: "dlaczego nowy ustrój nie buduje murarz, tylko inna fachowiec"? Trochę jak Borat, tylko bez seksu i wulgarności.

Ross jako Zulu Gula wydał też nagrania dla dzieci:

https://www.discogs.com/Zulu-Gula-Zulu- ... se/5857412

Coś tam pamiętam z tych piosenek - "żółte wakacje, żółte wakacje, bierzmy walizki, pędźmy na stację" ;).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: qba83 » 13 paź 2017, o 13:00

Pamiętam Zulu Gulę, trochę mnie irytował. Leciało to że 2 lata. Wakacyjne wydanie, gdzie były Żółte Wakacje tak jak cytryna" to 1993r.

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: MBlaut » 17 paź 2017, o 20:25

Wiktora Zborowskiego w roli największego krasnala.

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: MBlaut » 17 paź 2017, o 20:30

Serial pt. Ile jest Życia. Mechaniczną Magdalenę. Małgosia conrtra Małgosia. Szklana Góra. Pingwin. Pułapka 1970r.

Awatar użytkownika
Olaf
Posty: 43
Rejestracja: 24 lis 2016, o 14:19
Lokalizacja: Śrem, Gostyń, Września, Poznań, Piła ...

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Olaf » 26 sty 2019, o 11:14

Dzięki uprzejmości pewnego użytkownika z FilmWeb i YouTube każdy kto chciał obejrzeć spektakl dla dzieci Największy krasnal świata z Wiktorem Zborowskim może to teraz zrobić. Obraz kuleje ale dźwięk jest już OK. Polecam. :)
https://www.youtube.com/watch?v=C8875Cq ... e=youtu.be

Wklejam to tutaj, ale mam świadomość że wątków gdzie ten spektakl się pojawiał jest kilka.
Nie chce robić bałaganu i wklejać wszędzie tego linka, będę pisał PW do osób które szukały. Może jeszcze są aktywne?

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: MBlaut » 26 sty 2019, o 17:18

Przypomniał mi się serial "Posterunek przy Hill Street", albo taki którego oryginalny tytuł brzmiał "True Blue", albo "Sprawa dla Bergeraca". Pamiętacie?

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Doctor_Who » 19 lut 2019, o 18:07

Olaf pisze:
26 sty 2019, o 11:14
Dzięki uprzejmości pewnego użytkownika z FilmWeb i YouTube każdy kto chciał obejrzeć spektakl dla dzieci Największy krasnal świata z Wiktorem Zborowskim może to teraz zrobić. Obraz kuleje ale dźwięk jest już OK. Polecam. :)
https://www.youtube.com/watch?v=C8875Cq ... e=youtu.be

Wklejam to tutaj, ale mam świadomość że wątków gdzie ten spektakl się pojawiał jest kilka.
Nie chce robić bałaganu i wklejać wszędzie tego linka, będę pisał PW do osób które szukały. Może jeszcze są aktywne?
Może i dla mnie jest szansa i zdarzy się cud i ktoś wstawi spektakl z wykluwającym się z jajka ziomkiem?
Może nawet już gdzieś jest, a ja biedny nie znając tytułu o tym nie wiem? :?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

kero
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: kero » 9 mar 2019, o 18:05

Chyba kojarzę trochę temat, to był chyba Teatr Młodego Widza i tego ziomka grał Marcin Troński i była mowa o jakiejś bestii i palcu ludożercy ale tytułu nie pamiętam :(

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Doctor_Who » 9 mar 2019, o 18:54

Cieszę się, że jakaś osoba na tym padole oprócz mnie też coś kojarzy... :D
Ale przejrzałem filmografię Trońskiego na filmpolski.pl i żaden spektakl telewizyjny z lat 80 i 90 mi nie pasuje... :? Może lista jest niepełna.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: MBlaut » 9 mar 2019, o 22:01

filmpolski.pl ma ogromne braki. Zwłaszcza w tematyce sceny młodego widza.
Jest jeszcze strona fototeki filmoteki narodowej - też w ciągłym rozwoju...

kero
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: kero » 9 mar 2019, o 22:13

No cóż głowy nie dam czy to na pewno grał Troński ale tak mi się kojarzy. Można zadać Mu pytanie na FB o ile go posiada czy grał w tym spektaklu lub czy coś takiego pamięta.

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: MBlaut » 9 mar 2019, o 22:47

Wielu aktorów o wiele rzeczy chętnie bym zapytał.
No, cóż...

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Doctor_Who » 10 mar 2019, o 08:46

Ja nie mam FB i mieć nie zamierzam. Ale na hasło "palec ludożercy" coś mi świta w głowie. Kojarzy mi się jeszcze coś o pępku świata pokazanym jako jakaś dziura w ziemi - może palec służył do zatkania jej?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

kero
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: kero » 10 mar 2019, o 11:03

Też nie posiadam FB a zatem pozostaje przypominać sobie o tym spektaklu co się da . Ja pamiętam że ta bestia siedziała na tej dziurze i swoją masą zatykała ją a po jej pokonaniu ziemia zaczęła się kurczyć i palec ludożercy posłużył do zatkania jej. Ludożerca odgryzł sobie palec i dał głównemu bohaterowi w nagrodę i chyba miał długie czarne włosy. Tyle pamiętam .

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Chciałbym jeszcze w swoim życiu zobaczyć ponownie ...

Post autor: Doctor_Who » 14 mar 2019, o 20:08

ziemia zaczęła się kurczyć i palec ludożercy posłużył do zatkania jej
Dokładnie tak to pamiętam :D - Ziemia zaczęła się kurczyć i z otworu wiało powietrze uchodzące jak z dziurawego balonu. Żeby tylko komuś się jakimś cudem przypomniał tytuł albo obsada...
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ODPOWIEDZ