POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 16 lis 2019, o 11:45

Marecki384 pisze:
12 lis 2019, o 21:31
Ja chciałbym znać tylko termin ferii zimowych 89 ktoś coś
w szkołach wszystkich typów zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 do 31 grudnia 1988 r., ferie zimowe od 30 stycznia do 11 lutego 1989 r., wiosenna przerwa świąteczna od 23 do 28 marca 1989 r., ferie letnie - od 24 czerwca do 31 sierpnia 1989
Źródło: ZARZĄDZENIE Nr 15 MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 13 kwietnia 1988 r. w sprawie organizacji kształcenia i wychowania w roku szkolnym 1988/89

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dziennik ... 9-34345477
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 8 gru 2019, o 22:41

Dziękuję :) Już wcześniej znalazłem :)
Po prostu chciałem sprawdzić co było wtedy w TVP :)

Dominion
Posty: 1
Rejestracja: 3 wrz 2018, o 18:45

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Dominion » 4 sty 2020, o 01:38

witajcie :) forum chyba trochę zamarło, a ja od lat szukam odpowiedzi na pytanie jak nazywał się program dla dzieci który pamiętam jak przez mgłę. Wiem tylko że była tam Wróżka Bajka - zakładała okulary do czytania i Wróżka Zielonej Ciszy - opowiadała o zwierzętach, ubrana na biało. Obie wróżki miały szpiczaste czapki i nic więcej nie pamiętam... Ktoś pomoże?

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 21 sty 2020, o 22:51

Szukam czechosłowackiego filmu o bliżniakach który był w TVP1 28.07.1991
https://staratelewizja.fandom.com/pl/wiki/28_lipca_1991

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 23 sty 2020, o 14:12

Odnośnie bliźniaków to nie był przypadkiem ten ? Chociaż nie zgadza mi się czas ... wg programu powinien trwać 90 minut a ten na youtube trwa 100 minut. O czym był ten czechosłowacki film o Bliźniakach? Może w tłumaczeniu miał inny tytuł.
https://youtu.be/t8t7ccHjxQw
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 24 sty 2020, o 09:09

To nie była baśń tylko normalny film.
Pamiętam że się podmieniali i jeden zastąpił drugiego na basenie i się 3 razy topił

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 25 sty 2020, o 15:56

Dla tych co nie wiedzą a szukają. Na YT znalazłem przez przypadek film dla dzieci z 1987 roku pt. " Koza na dachu".

herman007
Posty: 1
Rejestracja: 8 lut 2020, o 20:35

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: herman007 » 8 lut 2020, o 20:42

Witam. Szukam pewnego francuskiego filmu nadawanego w polskiej telewizji na początku lat dziewięćdziesiątych. Jest to współczesna miniseria obyczajowa, cztery lub pięć odcinków, opowiadająca o rodzinie z klasy średniej. Ojciec zajmujący jakieś ważne stanowisko, matka, syn rozpoczynający chyba karierę bankiera otaczający się jak to ujęto "bażancicami" dwie uczące się córki dom pełen przyjaciół i co doskonale pamiętam kolega córek siedzący z gitarą w ich mieszkaniu na parapecie co wiecznie martwiło matkę. Film doczekał się drugiej miniserii w której młodsza z dziewczyn zachodzi w ciążę, co potem okazuje się nieprawdą. Emisja filmu była wieczorami letnią porą gdzieś w roku 1990 - 1992. Ktoś coś może kojarzy?

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 9 lut 2020, o 11:17

Próbowałem pomóc tobie szukając czegoś pod tym adresem
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria ... elewizyjne
jednak nic mi nie pasowało do twego opisu. Może tobie coś się rozjaśni czytając opisy niektórych seriali.
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

zoltar73
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2020, o 13:22

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: zoltar73 » 23 lut 2020, o 13:28

Witam Wszystkich
Poszukuję jakichkolwiek materiałów dotyczących teleturnieju LALA - liga licealistów .Szczególnie piosenki w czołówce. Program emitowany był w TVP 3

agata1
Posty: 28
Rejestracja: 30 paź 2013, o 15:37

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: agata1 » 29 mar 2020, o 09:23

Szukam zabawek chociaż na zdjęciach:

- lalka z lat 90, kolorowe dwa kucyki z włóczki, była jakby czymś wypchana ale rączki i twarz miała z gumy i była w zestawie w koszyczku/nosidełku jakby ze słomy
- mała małpka o fioletowej, różowej, kolorowej sierści z plastikowymi rączkami nóżkami i główką, trzymała się np ubrania tymi rączkami
- plastikowy biały niedźwiadek z rozłożonymi wszystkimi łapkami jakby leżący na plecach, wielkości małej lalki, cały jakby był chropowaty z takich małych wytłoczonych kropeczek z tego plastiku
- figurka chyba bohaterki jakiejś dobranocki (pyzy ?), stojąca z uśmiechniętą miną, w kolorach różowawym, w kapeluszu i jakby spódnicy jakby z folkloru, z rączkami niewyodrębnionymi jakby uszy od kubka
- zielony kaczor cały z plastiku tak jak rzeźba tzn. bez wyodrębnionych skrzydeł itp tylko jego szeroki dziób wystawał i cała sylwetka była wyodrębniona jak klepsydra, ale lekko wypukłe skrzydła oczy i ten kaczor był w pozycji stojącej

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Re: Poszukuję tytułu filmu fantasy dla młodzieży emitowanego na TVP1 w latach gdzieś 86-89

Post autor: Xiomo23 » 12 kwie 2020, o 21:52

Poszukuję tytułu filmu fantasy dla młodzieży, który był emitowany na TVP1 w latach 86-89 (być może był to film składający się z 1 odcinka, lub film (serial) składający się z kilku odcinków). Przypomina mi się że głównym bohaterem był mężczyzna (być może chłopak/chłopiec). Co najbardziej zapamiętałem z tego filmu to to, że w grocie skalnej mieszkał zły czarodziej, który praktycznie nigdy nie opuszczał swojej groty, gdyż w niej schowane było jego serce. Czarodziej był chyba nieśmiertelny. I tylko w taki sposob można było go pokonać, że należało to serce (w postaci kryształu/kamienia) rozwalić. W ostatnich scenach tego filmu ten główny bohater zakradł się pod tą grotę w celu odnalezienia i zniszczenia tego "serca" czarodzieja. Kiedy ów czarodziej wyjechał ze swej groty na swoim koniu, wówczas ten główny bohater szybko odnalazł to serce tego czarodzieja, po czym (albo roztrzaskał go o ziemię, albo rozwalił go swoim mieczem) bynajmniej zniszczył owe serce. Z chwilą gdy bohater zniszczył to serce, czarodziej chwycił się za swoje serce, spadł z konia i umarł. Tak chyba zakończył się film lub ostatni odcinek. Wydaje ! mi się, że film ten był coś w rodzaju Mio mój mio. Wydaje ! też mi się że ten czarodziej mógł śledzić ze swojej groty głównego bohatera po przez podglądanie co ten bohater aktualnie porabia, mówił chyba wówczas coś w rodzaju: Paaagadi, Paaagadi, Paaagadi (to już może być mój wymysł, więc proszę się tym nie sugerować). Tego nie jestem pewien, co do ostatnich scen które opisałem na pewno tak było.
Jesli ktoś sobie cos przypomina co to mógłby być za film to proszę o tytuł.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 13 kwie 2020, o 06:41

Skoro "pagadi" to film musial byc radziecki

Oczkobil
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2020, o 20:53

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Oczkobil » 14 kwie 2020, o 12:13

Witam na wstępie chciałbym powiedzieć ze będzie to twardy orzech do zgryzienia. A więc tak poszukuje tytułu bajki/kreskówki/filmu "edukacyjnego" dla dzieci i młodzieży z lat 60-70, opowiadającej o życiu codziennym miasta, sprawach technicznych itp. Jedyne co mi się kojarzy to był on zrealizowany w dość ciemnej scenerii (lecz nie wiem czy był ona czarno-biały czy już kolorowy, chyba występowały tam jakieś postacie (ale nie prawdziwi ludzie), na pewno występował tam narrator który opisywał wszystkie zdarzenia które były tam przedstawiane. Głos narratora był bardzo podobny do tego występującego w PKF 30B/66

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: juka » 29 kwie 2020, o 20:52

herman007 pisze:
8 lut 2020, o 20:42
Witam. Szukam pewnego francuskiego filmu nadawanego w polskiej telewizji na początku lat dziewięćdziesiątych. Jest to współczesna miniseria obyczajowa, cztery lub pięć odcinków, opowiadająca o rodzinie z klasy średniej. Ojciec zajmujący jakieś ważne stanowisko, matka, syn rozpoczynający chyba karierę bankiera otaczający się jak to ujęto "bażancicami" dwie uczące się córki dom pełen przyjaciół i co doskonale pamiętam kolega córek siedzący z gitarą w ich mieszkaniu na parapecie co wiecznie martwiło matkę. Film doczekał się drugiej miniserii w której młodsza z dziewczyn zachodzi w ciążę, co potem okazuje się nieprawdą. Emisja filmu była wieczorami letnią porą gdzieś w roku 1990 - 1992. Ktoś coś może kojarzy?
A czy to nie jest czasem to (nie francuski, a włoski):
Nie ma jak w domu/E non se ne vogliono andare(1988)
Wszystkie drogi prowadzą do domu/E se poi se ne vanno(1989)
U nas leciał jako miniserial, podzielony właśnie na kilka odcinków (jest na youtube wersji oryginalnej).

ODPOWIEDZ